0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Ūkininko ištikimybė traktoriams „Valtra“

 
Publikuota: 2017-07-27

Albinas Čaplikas "VL" žurnalistas

Suomijos kompanijos „Valtra“ gaminami traktoriai krito į akį Kauno r. ūkininkaujančiam garsiojo dailininko Antano Žmuidzinavičiaus giminaičiui, šalyje žinomam ūkininkui Vytautui Žmuidzinavičiui. Pirmąjį suomišką traktorių iš UAB „Rovaltra“ ūkininkas įsigijo prieš aštuonerius metus, o šią savaitę į jo kiemą įriedėjo galingesnis „Valtra T 234 Versu“ gražuolis.

Naujojo traktoriaus savininkui tradiciškai už 1 centą parduodamas šveicariškas laikrodis


Antrasis pasirinkimas

Pirmą kartą pirkdamas traktorių gali ir apsirikti, nes neretai pasirinkimą lemia kompanijos vadovo žavesys ir vadybininko oratoriniai bei psichologiniai sugebėjimai. Vis dėlto kiekvienas žinome, kad tas pats asmuo ar ta pati kompanija prastą daiktą gali įpiršti tik vieną kartą. Vėliau iš tokios įmonės apgautasis nepirks ir kokybiško daikto. Tačiau jeigu ūkininkas ir antrą kartą perka to paties gamintojo traktorių, vadinasi, pirmasis jo pasirinkimas buvo pavykęs ir jis nenori rizikuoti rinkdamasis kitą gamintoją. Taip pasielgė ir prieš aštuonerius metus suomių pagamintą traktorių „Valtra T 191H“ pasirinkęs V.Žmuidzinavičius. Prieš savaitę į ūkininko kiemą Babtų seniūnijoje įriedėjo naujutėlis galingesnis „Valtra T 234 Versu“ modelis. „Turėjau galimybę rinktis iš daugybės gamintojų siūlomų modelių, bet būtų kvaila erzinti sėkmę. Nenusivyliau pirmu įsigytu suomišku traktorium. Gerai apie traktorius „Valtra“ atsiliepia ir pažįstami Kauno rajono ūkininkai“, – sakė V.Žmuidzinavičius.


Panaudoja maksimaliai

Ne paslaptis, kad kai kuriuose Lietuvos ūkiuose galima išvysti visą traktorių arsenalą, o štai V.Žmuidzinavičiaus kieme daug jų nepamatysi. „Aš moku skaičiuoti ir siekiu turimus traktorius panaudoti kuo maksimaliau ir efektyviau“, – aiškino ūkininkas. Anksčiau V.Žmuidzinavičius išsiversdavo su „Valtra T 191H“, tačiau pastaraisiais metais įsigijo kokybiškesnę ir šiek tiek sunkesnę sėjamąją, nusipirko kitos stambesnės technikos, todėl ūkyje prireikė galingesnio traktoriaus. Vyras nedvejodamas kreipėsi į UAB „Rovaltra“. Įmonės atstovai ūkininkui pasiūlė įsigyti traktorių „Valtra T 234 Versu“, kuriame sumontuotas 6 cilindrų 7,41 darbinio tūrio variklis AGCO SISU POWER. Verta pridurti, kad šis variklis pasaulinėje rinkoje laikomas vienu ekonomiškiausių. „Kartais ūkiuose tenka atlikti mažiau galios reikalaujančius darbus, tačiau turintieji ekonomiškus „Valtra T 234 Versu“ traktorius dėl to turėtų nesukti galvos, nes šis modelis degalų naudoja mažiau“, – sakė UAB „Rovaltra“ direktorius R.Trainaitis. V.Žmuidzinavičius Babtų seniūnijoje valdo 410 ha ūkį. Vyras augina 55 ha cukrinių runkelių, 145 ha kviečių, 107 ha žieminių rapsų ir 100 ha žirnių. Nauja technika labai padės pasinaudoti šalyje žinomo Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) mokslų daktaro Vytauto Liako konsultacijomis. Pavyzdžiui, ankstesniais metais žieminių rapsų derlius ūkyje siekdavo 2,5–2,8 t iš ha, o šįmet, mokslininkui padedant, ūkininkas tikisi kulti daugiau nei 5 t iš ha. Sėkmingiausiais metais V.Žmuidzinavičiaus ūkyje žieminių rapsų derlius buvo pakilęs iki 4,8 t iš ha.

ukininkas, traktorius, R.Trainaitis, dovanos
Dovanų sulaukė ir penkerių metų dukrelė Gintautė Žmuidzinavičiūtė


Ideali darbo vieta

„Valtra T 234“ serijos traktorius Lietuvoje „Rovaltra“ pristatė 2015- ųjų pabaigoje. Šios transporto priemonės iš karto patraukė patikimos suomiškos technikos gerbėjų dėmesį. Kuo jos ypatingos? Žinoma, geriausia pamatyti savo akimis. Mes tik parodysime kryptį, kur pirmiausia reikėtų nukreipti akis. Lipdami į traktoriaus kabiną patapšnokite jos rėmą – jis gaminamas pagal naujausias technologijas. „Kompaktiš- kas rėmas ir variklio gaubtas užtikrina gerą matomumą. Nors „Valtra T 234 Versu“ prošvaisa yra didelė (593 mm), o kabina neaukštai, šios serijos traktoriai laikomi kompaktiškiausiais 6 cilindrų traktorių variklių rinkoje“, – sakė R.Trainaitis. Kabinoje iš pirmo žvilgsnio tarsi kažko pasigesite. „Traktoriaus operatoriui svarbu sutelkti dėmesį ne į traktoriaus valdymą, o į atliekamą darbą. Valdikliai kabinoje išdėstyti taip, kad operatoriui reikėtų kuo mažiau judėti. O naujos transmisijos valdymas svirtele yra itin paprastas“, – aiškino R.Trainaitis. Atsisėdę ant operatoriaus sėdynės suprasite, ką reiškia pneumatinė amortizacija. Užvedę traktorių pasigesite įprasto garso – taip veikia garso izoliacija. Garso lygis neviršys 70 dB. Operatoriaus sėdynė apsisuka 360 laipsnių kampu, o kabinos stiklų plotas – net 6,2 kv. m. Konstruktoriai pasistengė kabiną, t. y. traktoriaus operatoriaus darbo vietą, kurioje darbymečiu jis praleis daug valandų, sukurti tobulą. Žinoma, tobulybei ribų nėra, tačiau kol kas kitų kompanijų atstovai šio traktoriaus kabiną nužvelgia su pavydu. Verta priminti „Valtra T 234 Versu“ modelio gabaritus: ilgis – 5 140 mm, plotis – 2 550 mm, aukštis – 3 130 mm, ratų bazė – 2 995 mm. Minimalus posūkio spindulys – 5,25 m. Svoris – 7 500 kg.


Transmisijos ypatybės

Modelio „Valtra T 234 Versu“ transmisija yra sukurta kompanijos „Valtra“ specialistų. Pavarų dėžė turi šešis greičių intervalus: LA, LB, A, B, C ir D. Penkių laipsnių greito pavarų perjungimo eigoje dinaminis reduktorius „Power Shift“, kuris sumontuotas pavarų dėžės priekyje, padidina pavarų skaičių net iki 30 važiuoti pirmyn ir 30 važiuoti atgal. Dėl „Power Shift“ traktoriaus judėjimo greitis bet kuriame greičių intervale keičiamas iki 128 proc. nenutraukiant perduodamo ratams sukimo momento srauto ir nekeičiant variklio sūkių. Be to, „Versu“ modelio „Power Shift“ transmisijoje yra nauja valdymo važiuojant į kalną „Hill- hold“ funkcija, kuri įkalnėje neleidžia traktoriui važiuoti atgal. „Pavyzdžiui, užvesdami variklį kalvotoje vietoje galite sklandžiai valdyti traktoriaus paleidimą bei sustabdymą stabdžių ir akceleratoriaus pedalais“, – aiškino svarbius technikos niuansus R.Trainaitis.


Serviso tarnyba

Traktoriai „Valtra“ pasižymi ilgaamžiškumu. Štai V.Žmuidzinavičius džiaugiasi, kad aštuntus metus dirbantis „Valtra T 191H“ peržengė 6 000 motovalandų ribą, tačiau ūkininkas nežino, kad vienas jo kolega Pakruojo r. su suomišku traktoriumi jau įveikė 37 000 motovalandų ribą, beje, daug laiko dirbdamas miške. Pasak R.Trainaičio, jau įprasta, kad Lietuvoje traktoriai „Valtra“ be sudėtingesnio serviso paslaugų įveikia 25 000 motovalandų. Vis dėlto, tarp kompanijos pasirinkimo privalumų V.Žmuidzinavičius paminėjo ir įsipareigojimus net viršijančią „Rovaltros“ serviso tarnybą. Gamykla traktoriui suteikia trejų metų, arba 3 000 motovalandų, garantiją, atsižvelgianti į tai, kas įvyks anksčiau. Garantinį remontą ir remontą garantiniam laikotarpiui pasibaigus atlieka oficialūs suomių kompanijos atstovai Lietuvoje, t. y. „Rovaltra“. Viso garantinio laikotarpio metu garantinio remonto darbus gamykla atlieka savo sąskaita, tačiau pradedant nuo antrųjų garantinio laikotarpio metų pradžios kiekvienam garantiniam remontui taikoma 150 eurų dydžio besąlyginė išskaita. „Šiuo metu Lietuvoje veikia penki mūsų serviso centrai: Kaune, Šilutėje, Biržuose, Radviliškyje ir Plungėje. „AGCO Parts“ etiketė garantuoja, kad įsigyjate originalias, kruopščiai patikrintas ir išbandytas kompanijos „Valtra“ atsargines dalis“, – aiškino R.Trainaitis.


Dėmesys darbuotojams

Remdamasis ilgamete vadovavimo patirtimi V.Žmuidzinavičius geriau nei jo kolegos supranta, kad technika ilgiau tarnauja ir apskritai visi darbai atliekami greičiau bei kokybiškiau tada, kai ūkininkas samdomiems darbuotojams sukuria palankias darbo sąlygas ir rodo nuoširdų dėmesį. „Kiekvieną darbuotoją pasveikinu su gimtadieniu, dovanoju vertingas dovanas. Negaila. Štai vyrai ką tik grįžo iš atostogų – labai tinkamas metas pailsėti artėjant javapjūtei. Patikėkite, tokie dalykai atsiperka“, – tikino V.Žmuidzinavičius. Kitas niuansas – savo ūkyje sulaukęs svečių V.Žmuidzinavičius daug kalba, tačiau nuvykęs į specialistų vedamus seminarus pasikeičia iš esmės. „Klausausi ir užsirašinėju. Ir stebiuosi, kad kai kurie ūkininkai į seminarus atvyksta tik pasikalbė- ti su kolegomis. O juk specialistai mums aiškina iš kur pinigai byra – reikia tik žinoti, kaip juos pasiimti“, – patarė V.Žmuidzinavičius.

Nerita, tortas

Žmona Nerita visus vaišino tortu


Autoriaus nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti