0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Parodos medalis – už „Valtra“ nuopelnus miškui

 
Publikuota: 2016-10-11

Justinas ADOMAITIS „ŪP“ korespondentas

Miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės technologijų parodos „Sprendimų ratas 2016“ medaliu apdovanotas miško traukimo traktorinis agregatas – traktorius „Valtra N154E Versu“ su miško priekaba „Kronos 140 4 WDM“ ir hidromanipuliatoriumi „Kronos 6020 L“. Vertinimo komisijai jį pateikė UAB „Rovaltra“.
– Suomija – miškingas, sudėtingo reljefo ir atšiauraus klimato kraštas, – kalba UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis, – todėl ir suomių traktoriai bei agregatai, skirti miško darbams, yra lietuvių jau išbandyti, tvirti, patikimi ir kantrūs.
Hanoverio (Vokietija) žemės ūkio technikos parodose įvairių modelių „Valtra“ mašinos ne kartą yra pelniusios „Metų traktoriaus“ diplomus.

ukininkai Arturas ir Antanas Dambrauskai, Romualdas Trainaitis
UAB „Rovaltra“ vadovą Romualdą Trainaitį ir visą bendrovės ekspoziciją parodoje „Sprendimų ratas 2016“ aplankę Šilalės r. ūkininkai Artūras ir Antanas Dambrauskai (sūnus ir tėvas) teigė, jog jų ūkiams sėkmę neša suomiški aitvarai: šeši pagal individualius užsakymus pagaminti „Valtra“ traktoriai ir du teleskopiniai krautuvai.

– Mūsų studentai, būsimieji inžinieriai, gerai pažįsta ir vertina suomišką „Valtra“ techniką, – sako Aleksandro Stulginskio universiteto Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos instituto direktorius prof. Stasys Slavinskas, pridurdamas, jog UAB „Rovaltra“ pripažinta ASU mecenatu, universitetui padovanojusi keturias modernias auditorijas, nemažai technikos ir kompiuterinės įrangos.

Pasak R. Trainaičio, traktoriniai agregatai, dirbdami sunkiomis miško sąlygomis, nepasiekia žemės ūkyje įprasto našumo, tačiau dėl modernaus variklio, šiuolaikiškų valdymo sistemų gali padidinti miško darbų našumą, sumažinti energijos sąnaudas ir darbų savikainą. Iškirsta mediena iš kirtaviečių dažniausiai ištraukiama miško priekabomis su hidrauliniais manipuliatoriais, sumontuotais traktorių bazėje. Nors pasiūla nemenka, tačiau miškininkai dairosi į suomių techniką. Suomijos koncerno „Valtra Inc.“ įvairių modifikacijų šiaurietiški traktoriai, suomių „Wikar Oy Ab“ įvairių „Kronos“ miško mašinų agregatai senokai sėkmingai triūsia Lietuvos miškuose. Šios mašinos kuriamos, gaminamos ir tobulinamos siekiant patenkinti pačių suomių poreikį užtikrintai dirbti esamomis aplinkos sąlygomis Suomijos miškuose. Galbūt todėl minėtos mašinos sėkmingai ir ilgai dirba Lietuvos miškuose.

„Rovaltros“ vadovo teigimu, traktorius „Valtra N154E Versu“ aprūpintas nauju „AGCO Sisu Power“ 4,9 AWF–4V“ varikliu, atitinkančiu „Etapo 4/Tier 4f“ deginių emisijų reikalavimų normas. Traktorius gali dirbti įprastiniu ir ekonominiu (EcoPower) režimu. Maksimalus variklio galingu-
mas – 155 AG. „Versu“ modeliuose įrengta pakopinė pusiau dinaminė „Valtra 5PS“ transmisija, turinti 30 pavarų pirmyn ir 30 atgal. Joje įdiegta tiksli kompiuterizuota automatinė diapazonų ir dinaminio reduktoriaus laipsnių automatinio greičių sinchronizavimo ir perjungimo sistema, dėl kurios važiavimo greičio didinimo ir mažinimo proceso tolygumas išgaunamas artimas kai kurioms bepakopėms CVT transmisijoms. Maksimalus traktoriaus greitis – 50 km/val.

Šioje transmisijoje įdiegtas naujas automatinio buksavimo valdymo reguliatorius ASR.

R. Trainaičio pastebėjimu, traktoriaus važiuoklės liemuo naujai sukonstruotas, tvirtas, kaip įprasta „Valtra“ modeliuose. Besisukantys transmisijos kardanai paslėpti liemens konstrukcijose ir uždengti, tuo būdu gauta plokščia traktoriaus apačia apsaugoma nuo šakų, akmenų ir kitų mechaninių žalotojų. Papildomai numatyta liemens apačios 6 mm storio plieninė apsauga, miško darbams numatytas plieninis 160 l talpos degalų bakas. Priekinis tiltas yra su aktyvuojama ir deaktyvuojama hidropneumatine pakaba. Leistina priekinio tilto apkrova važiuojant 50 km/val. – 5000 kg, o dirbant darbus iki 10 km/val. – net 7500 kg. Leistina galinio tilto apkro-
va – 8000 kg, nepriklausomai nuo važiavimo greičio, kai bazinis traktoriaus svoris – 6500 kg ir leistina bendra traktoriaus masė – 11 000 kg. Minimalus posūkio spindulys įspūdingas – 4,5 m.

Valta traktoriai generalinis direktorius Romualdas Trainaitis
UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis su parodos medaliu prie prizą pelniusio traktoriaus.

Traktoriaus „Valtra N154EVersu“ vairavimo sistema hidrostatinė su atskiru 73 l/min. vairavimo reikmėms skirtu hidrauliniu siurbliu. Traktorius vairuojamas dviem vairo ratais: vienas (pagrindinis) – priekyje, kitas – gale, priklausantis „Valtra“ naujos kartos elektrohidraulinei reversinei valdymo sistemai „Twin Trac“.

Traktoriaus stabdžiai daugiadiskiai šlapi su stiprintuvu, stabdomi visi keturi ratai, tačiau sukurta ir įdiegta nauja traktoriaus savistabdos, šiuo atveju traktoriaus ir prie jo prikabinamos priekabos, turinčios stabdžius, laikymosi įkalnėje „Hill–hold“ funkcija. Ji veikia automatiškai, traktorius ar jo junginys su priekaba, pradėdamas važiuoti įkalnėje, pajuda tik norima važiuoti kryptimi. Taip padidinamas visokeriopas saugumas, ypač dirbant kalvotose ir raižyto reljefo vietovėse.

Miško kabina naujai suprojektuota su amortizacija. Kabinos įstiklinimo plotas padidintas iki 6,2 kv. m, įrengtas naujas polikarbonatiniais stiklais panoraminis vientisas (išgaubtas) stoglangis ir naujos konfigūracijos apsauginis lankas. Yra 6 vertikalūs kabinos statramsčiai, dvejos durys. Priekinis langas vientisas nuo kabinos stogo iki grindų, valomas didžiuliu valytuvu, švytuojančiu 270 laipsnių kampu. Laisvas apžvelgiamumas horizontalioje plokštumoje – 345 laipsniai. Kabinos viršus – įprastinio pločio, o vairuotojo juosmens lygyje – 20 cm platesnis, nes numatyta vieta išmaniajam autonominiam šaldytuvui. Darbo zona apšviečiama visomis kryptimis kabinoje esančiais dešimčia ksenono žibintų. Atgalinio vaizdo veidrodžiai su teleskopiniais laikikliais, šildomi ir reguliuojami iš kabinos.

vadybininkas Voldemaras Zakis ir ASU prof. Stasys Slavinskas
UAB "Rovaltra" vadybininkas Voldemaras Zakis ir ASU prof. Stasys Slavinskas parodoje kalbėjo apie naujus žemės ūkio technikos sprendimus

Pasak UAB „Rovaltra“ vadovo R. Trainaičio, parodos medalį pelnęs traktorius aprūpintas ir kita modernia įranga. Tai ir automatinis traukos valdymas, automatinis pavarų perjungimas, automatinis dia¬pazonų perjungimas, automatinis hidraulinių sekcijų valdymas, automatinė variklio sūkių palaikymo sistema. Be to, yra 30 automatinių galulaukių programų. Hidraulinės sistemos tipas – kintamo debito su apkrovai jautria valdymo LS sistema, našumas – 200 l/min.

Parodos „Sprendimų ratas 2016“ medaliu įvertintame „Valtra“ komplekte – miško priekaba „Kronos 140 4WDM“ su hidromanipuliatoriumi „Kronos 6020L“. Priekabos važiuoklė – 4x4, transmisija mechaninė, traktoriaus sinchroninio GTV išvystomas sukimo momentas varomiesiems ratams perduodamas velenais su movomis ir krumpliaratinėmis pavaromis. Keliamoji galia – 14 000 kg, svoris – 4500 kg, priekabos plotis – 2,5 m, aukštis – 2,83 m, prošvaisa – 700 mm. Maksimalus greitis pakrovus – 30 km/val.

Hidromanipuliatoriaus „Kronos 6020L“ techninės charakteristikos: strėlės ilgis – 8,3 m, maksimali galia esant 4 m strėlės siekiui – 1080 kg, svoris – 1240 kg. Strėlės pasukimo horizontalioje plokštumoje kampas – 360 laipsnių.

R. Trainaičio nuomone, agregato „Valtra N154E Versu“ su „Kronos“ miško priekaba „Kronos 140 4WDM“ ir manipuliatoriumi darbas miške labai efektyvus, ekonomiškas ir saugus dėl traktoriaus automatinių sistemų, kurios reaguoja greičiau ir tiksliau ryte ir vakare, ką žmogus ne visuomet geba. Minėtos sistemos mažina vairuotojo nuovargį visą dieną, leidžia jam daugiau dėmesio skirti aplinkos ir darbo kokybės stebėjimui, tinkamų automatinio valdymo parametrų parinkimui. Tai didina vairuotojo ir viso agregato saugumą, darbo našumą ir ekonomiškumą, taip pat mažina darbų savikainą ir gerina visus gamybinės veiklos ekonominius rodiklius.

– „Valtra“ traktoriai ir „Kronos“ technika gaminami pagal užsakymus ir kiekvienas yra pritaikomas individualiam vartotojui“, – primena UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius R. Trainaitis.


Autoriaus nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti