0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Inovacijos glūdi gilių tradicijų kloduose

 
Publikuota: 2016-05-12

Stasys Grigaliūnas (Valstiečių laikraštis)

Teiginys, kad italai pasauliui padovanojo picą, spagečius ir operą, prilygtų pusei tiesos. Dar derėtų pridurti, kad iš Italijos po Žemės rutulį paplito MERLO teleskopiniai krautuvai. Šie nepavargstantys darbštuoliai triūsia ne tik Europoje, Azijoje, Afrikoje, bet ir abiejuose Amerikos žemynuose.

Galimybę savo akimis išvysti, kur slypi MERLO ištakos, suteikė UAB „Rovaltra“, jau dešimtmetį šalyje prekiaujanti pasaulinio garso teleskopiniais krautuvais. Grupė ūkininkų – esamų ir būsimų klientų – apsilankė MERLO teleskopinių krautuvų gamykloje, įsikūrusioje Kuneo mieste. Ši vieta ypatinga: Kuneo – Pjemonto regiono miestas, plytintis į jūrą besileidžiančių Alpių šlaite, slėnyje ties upės Stura di Demonte ištakomis.

Rovaltra klientai, MERLO teleskopiniai krautuvai
Grupė UAB „Rovaltra“ klientų susipažino su MERLO teleskopinių krautuvų gamybos paslaptimis.


Garsus prekės ženklas

Aukštutinės Italijos šiaurės vakarai ribojasi su Prancūzija ir Šveicarija. Tarp Alpių ir Apeninų kalnų esantis Pjemontas (išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „kalno papėdėje“) – didžiausias šalies vyno regionas. Tačiau tai su pasaulinio garso teleskopiniais krautuvais neturi nieko bendro. Nebent tai, kad tarp įvairių MERLO modelių yra modifikacijų, nepakeičiamų dirbant vynuogynuose.
MERLO teleskopiniai krautuvai pavadinti įmonės įkūrėjo Amilcare Merlo garbei. 1964 m., įsteigęs savo įmonę, A.Merlo jai vadovauja iki šiol. Solidaus amžiaus pasaulinio garso prekės ženklo įkūrėjas nėra simbolinis vadovas. Vykdydamas prezidento pareigas, A.Merlo tvirtai rankose laiko įmonės vairą. Priimant sprendimus, jo žodis būna lemiamas. A.Merlo gamyklą valdo kartu su penkiais savo vaikais, atsakingais už įvairias veiklos sritis. MERLO garsėja kaip novatoriškiausia įmonė sunkiosios technikos rinkoje. Teleskopinių krautuvų gamintojai beveik 10 proc. apyvartos investuoja į mokslinius tyrimus, inovacijų paiešką ir jų diegimą.

„MERLO atstovai nė per žingsnį neatsilieka nuo sparčiai modernėjančios aplinkos. Todėl jiems pavyksta išlaikyti teleskopinių krautuvų rinkos lyderių pozicijas“, – teigė UAB „Rovaltra“ pardavimų vadovas Justas Lukštas.


Solidūs pajėgumai

Prieš 52 metus startavusioje „Merlo SPA“ įmonėje jos įkūrėjas su keliais bendraminčiais pradėjo gaminti mobiliąją statybų techniką. Šiandien per 1 200 darbuotojų triūsia gamybiniuose plotuose – keliose dešimtyse hektarų. Daugelis metalo apdorojimo operacijų automatizuotos. Jas ištisą parą vykdo 38 „nepavargstantys“ robotai.

MERLO teleskopiniams krautuvams gaminti skirta 16 mechaninio apdirbimo cechų, 11 automatinių plieno pjaustymo ir lankstymo linijų. Tradiciškai MERLO krautuvai dažomi firmine – žalia – spalva. Šiai procedūrai skirtos trys dažymo aukštosiomis technologijomis kameros.

teleskopiniu krautuvu MERLO gamyba
Dauguma komponentų teleskopiniams krautuvams MERLO gaminama įmonėje.

 

Gamina patys

Pasak J.Lukšto, MERLO gamybos filosofija apibrėžia poreikį patiems pasigaminti kuo daugiau komponentų. Tad net 92 proc. teleskopinių krautuvų dalių dienos šviesą išvysta šioje gamykloje.

„Surinkti iš įvairių tiekėjų atsiųstus komponentus ir parduoti užklijavus lipduką būtų kur kas paprasčiau. Bet pasirinkę sudėtingesnį kelią žinome, kad bet kuri konstrukcija ar mechanizmas yra puikios kokybės“, – teigė A.Merlo. Gamyklos įkūrėjo žodžius patvirtina ir toks pavyzdys: visus MERLO teleskopinius krautuvus juosia metalinis rėmas, sudarytas iš pilnavidurių 7 cm skersmens plieno strypų. Jie formuojami naudojant šaltąjį lankstymą. Ši technologija padidina atsparumą ir patikimai apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų bei neleidžia pažeisti krautuvo.

 

Inovatyvios savybės

Pirmas MERLO teleskopinis krautuvas pasirodė 1981 m. Jo judesio perdavimo galimybės buvo sklandžios, konstrukcija tobula. Ji naudojama pasaulyje ir šiandien, praėjus trisdešimt penkeriems metams. Inovatyviomis savybėmis atkreipę verslo visuomenės dėmesį, MERLO teleskopiniai krautuvai paskatino pradėti naują tokios technikos gamybos erą.

Tikra naujovių lavina it sniegas nuo Alpių viršūkalnių pasipylė tada, kai MERLO ėmė konstruoti teleskopinius keltuvus su šone komponuojamais varikliais. Toks sprendimas garantavo 360 laipsnių apžvalgą. Kitos viena po kitos sekusios MERLO inovacijos – rotaciniai teleskopiniai keltuvai „Multifarmer“ – visiškai žemės ūkio darbams pritaikyta technika su teleskopiniu keltuvu.

Akivaizdus MERLO požiūris į ekologiją. Gamintojas siūlo hibridinius teleskopinius keltuvus, kurie uždarose patalpose gali veikti naudodami elektros variklį ir neteršti aplinkos.

MERLO teleskopiniai krautuvai – šiuolaikiški, našūs ir plačiai pritaikomi.


Kompaktiški ir našūs

Tarp kompaktiškiausių MERLO – „Compact“ teleskopiniai krautuvai, pritaikyti darbui ribotose erdvėse. Šie nedidelių matmenų krautuvai turi galingą, iki 102 AG, variklį.

MERLO teleskopiniai krautuvai turi dar vieną svarbią savybę. Net pats mažiausias iš jų, pvz., P25.6 (1,8 m pločio ir 1,92 m aukščio) turi tokią pačią, kaip ir didesnių modelių, kabiną, garantuojančią puikų komfortą. Vairuotojas joje sėdėdamas nepavargsta ir gali maksimaliai išnaudoti krautuvo galimybes. Jo universalumą padidina kelios inovacijos – nauja važiuoklė ir patobulinta teleskopinė strėlė. Jos ištiesimo komponentai, hidraulinės ir elektros sistemos, sumontuotos strėlės viduje, patikimai apsaugo nuo mechaninių pažeidimų.

 

Puikus pagalbininkas

„Multifarmer“ krautuvų atsiradimą galima prilyginti revoliucijai žemės ūkyje. Pirmą kartą „Multifarmer“ pastangomis teleskopinis krautuvas įgijo visas traktoriaus savybes ir tapo nepakeičiamu ūkininko pagalbininku. „Multifarmer“ modeliai išplėtė teleskopinio krautuvo panaudojimo galimybes. Šis krautuvas naudojamas dirbant daugumą pagrindinių žemės ūkio darbų. „Multifarmer“ technika galima krauti, tempti net 20 t priekabą ir dirbti su įvairiais padargais, naudojant tritaškę pakabinimo sistemą ir darbinį veleną. Našumą šioms operacijoms garantuoja pakankamo pajėgumo variklis, siekiantis iki 156 AG. Europoje įvertintas kaip traktorius, skirtas žemės ūkio darbams, „Multifarmer“ dirba sparčiai net ir sunkiomis sąlygomis.

Naujieji „Multifarmer“ gaminami mažesnio svorio ir kitokių gabaritų, jie geriau valdomi ir jų degalų sąnaudos mažesnės. „Multifarmer“ turi užpakalinio tilto užraktą, hidrostatinę transmisiją ir MERLO dinaminę apkrovos saugumo sistemą. Krautuvo stabilumui pasiekus kritinį tašką, „Multifarmer“ standartinė stabilizavimo kontrolė užrakina teleskopinę strėlę ir apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų. Apkrovos jutimo sistema mažina sąnaudas ir didina darbo našumą.

 

Turtinga įranga

„Turbofarmer“ – galingi ir universalūs teleskopiniai krautuvai. Jie kompaktiški, galingi (varikliai iki 156 AG) ir lengvai valdomi. Krautuvų efektyvumą lemia ir jų kompaktiškumas.

„CVTronic“ transmisija padidina našumą dirbant laukuose arba krautuvą naudojant transportuoti. MERLO teleskopinių krautuvų galima įsigyti su mechaniniu darbiniu velenu ir vilkimo sija. Tai racionalu, nes turint vieną transporto priemonę galima tempti net 20 t priekabas ir dirbti su įvairiais padargais, kuriems reikia galios tiekimo veleno. Prikabinimo kablys, galios tiekimo velenas ir hidrauliniai vožtuvai leidžia puikiai dirbti su mėšlo kratytuvais, srutvežiais ir kt.

Naujuosiuose „Turbofarmer“ krautuvuose dinaminė apkrovos sistema (DAS) įtraukta į standartinę įrangą. Akceleratoriaus pedalas prijungtas prie EPD valdymo pulto, reguliuojančio variklio apsukas.


Tinkamesni statyboms

Nuo 1987 m. pradėjusi gaminti „Panoramic“ modelius, MERLO įmonė atvėrė naują teleskopinių krautuvų rinką. „Panoramic“ krautuvų serija – nuo kompaktiškų modelių iki galingų modifikacijų, galinčių pakeisti įprastus kranus. „Panoramic“ technika tinkamesnė darbui statybose. Šie aukštų techninių charakteristikų teleskopiniai krautuvai yra manevringi, kompaktiški, preciziški ir universalūs. Jų modelių spektras labai platus – iki 21 versijos. Nauja operatoriaus kabina platesnė, aukštesnė ir erdvesnė. Visų parametrų kontrolė stebima ekrane, įrengtame prieš operatorių. Jo matomumas geras visomis apšvietimo sąlygomis. „Panoramic“ krautuvų keliamoji galia – 3 400–4 500 kg, o kėlimo aukštis – 7–18 m.

 

Parankūs patobulinimai

Išskirtinė „TAC-Lock“ greito sukabinimo sistema leidžia visus padargus sujungti su teleskopiniu krautuvu. Tai užtrunka tik kelias sekundes, ir bazinę techniką galima pritaikyti kėlimo, kasimo, pervežimo, krovimo ir iškrovimo bei kitiems darbams.

MERLO užpatentavo strėlės šoninio poslinkio sistemą. Priklausomai nuo modelio, strėlė gali būti stumdoma į šonus iki 345 mm. Ji valdoma lengvai ir saugiai, net pakėlus krovinį į 14 m aukštį. Šoninio poslinkio strėlės sistema lengvina darbą paimant ir padedant krovinį.

MERLO strėlės amortizacijos sistemą sudaro hidropneumatinis slėgio akumuliatorius, įmontuotas į strėlės pakėlimo cilindrą. Ši sistema pagerina pervežimo komfortą ir krovinio stabilumą. Tai svarbu kraunant grūdus, išbarstymo nuostoliai būna minimalūs.

Važiuoklės išlyginimo sistema padeda grąžinti krautuvą, stovintį ant nelygaus paviršiaus, į horizontalią padėtį. Jo keliamoji galia ir techninės charakteristikos išlieka nepakitusios.

Nepaisydami pasiekimų, MERLO kūrėjai nesiruošia užsnūsti ant laurų. Gamyklos konstruktorių biure triūsia per 40 konstruktorių ir išradėjų. Tad naujovių netrūksta. „Jų tęstinumą garantuoja gamintojų dėmesys inovacijoms ir pažangių technologijų diegimas į naujos kartos techniką. Kiekvienas gali išsirinkti šiuolaikišką, labiausiai poreikius atitinkantį MERLO teleskopinį krautuvą“, – teigė J.Lukštas.


APDOVANOJIMAI

2012 m. – „Ernst & Young“ kompanijos konkurse Amilcare Merlo pripažintas Metų verslininku 2012.
2013 m. – žemės ūkio parodos „Agritechnica“ (Hanoveris) aukso medalis už technikos inovacijas.
2013 m. – prestižinė „Plantwork Award“ nominacija už „Merlo“ MCDC dinaminės apkrovos valdymo sistemą.
2014 m. už reikšmingą indėlį į Italijos pramonę „Merlo“ suteiktas Istorinės įmonės apdovanojimas.
2014 m. – Metų traktoriaus titulas.
2015 m. „Merlo“ šoninė stabilumo sistema (MTSS) pelnė tarptautinės SIMA (Paryžius) parodos nominaciją.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti