0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Naujasis „Valtra“ traktorius skina rekordus

 
Publikuota: 2015-03-25

Albinas Čaplikas VL žurnalistas

250 AG traktorius „Valtra T234 Versu“ – įsidėmėkite šį pavadinimą. UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis sako, kad „Valtra“ kompanijos vadovai bene pirmą kartą įmonės veiklos istorijoje yra priversti taikyti kvotas traktoriams įsigyti – tokia didelė šio modelio paklausa! Pasaulinei rinkai kol kas skirta 1 500 traktorių. Būtent šis modelis 2015 metų pradžioje Prancūzijoje vykusioje žemės ūkio technikos parodoje SIMA pripažintas Metų mašina. Akivaizdu, kad jis bus ir vienas pagrindinių parodos „Ką pasėsi... 2015“ akcentų.

direktorius, ukininkai, pardavimu vadovas, Rovaltra traktorius
UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis, ūkininkas Algis Šulnius (antras iš kairės) su sūnumis ir UAB „Rovaltra“ Panevėžio filialo pardavimų vadovas Arminas Kukanauza (pirmas iš dešinės).

Išskirtinis eksponatas

Praėjusių metų lapkričio mėnesį pristatytas traktorius „Valtra T234 Versu“ sulaukė didelio ūkininkų susidomėjimo. Jau pristatymo metu buvo užsakyta 1 500 traktorių. Pasak R.Trainaičio, Lietuvai pavyko išsikovoti septynis traktorius. „Su šia Suomijos kompanija bendradarbiauju jau trečią dešimtmetį, tačiau tokio atvejo dar nebuvo. Mums pavyko gauti septynis traktorius, kurie Lietuvą pasieks iki gegužės mėnesio. Tačiau spalio mėnesį tikimės gauti dar tris“, – sakė R.Trainaitis.
Vienas lietuvis ūkininkas jau suspėjo užsisakyti „T234 Versu“ gražuolį. Kas dar pateks į pirmąjį septintuką? Kodėl tokia paklausa?
Šio traktoriaus išorėje revoliuciniai pasikeitimai akių nerėžia, tiesa, akylesnis specialistas juos greitai pastebės. Tačiau svarbiausios naujovės yra „giliau“. Jas didelė grupė lietuvių ūkininkų jau pastebėjo ir naująjį modelį išbandė Aleksandro Stulginskio universitete (ASU), prie UAB „Rovaltra“ įrengtų patalpų. Kita galimybe ūkininkai galės pasinaudoti jau rytoj prasidedančioje parodoje „Ką pasėsi 2015“. Akivaizdu, kad ir šioje parodoje „VALTRA T 234 Versu“ traktorius bus išskirtinis eksponatas.

traktorius Valtra metu masina
„Metų mašina 2015“ Prancūzijoje pripažintas traktorius „Valtra T234 Versu“ bus ir parodos „Ką pasėsi ... 2015“ puošmena.

Nusitaikė į naują modelį

Vienas pirmųjų „T234 Versu“ savo ūkyje išbandė jau tris šios kompanijos traktorius turintis biržietis Algis Šulnius. Jį pagavome beišlipantį iš naujojo modelio kabinos. O ji – ne bet kokia. Kabinos langų plotas padidintas iki 6,2 kv. m, be to, įrengtas stoglangis – visa tai pagerina operatoriui matomumą visomis kryptimis.

„Tik pažiūrėkite – vientisas priekinis langas nuo kabinos stogo iki grindų, ilgi langų valytuvai. Pati kabina viršuje yra susiaurinta, kad lengviau būtų važiuoti medžiais apaugusiais keliais, o vairuotojo juosmens lygyje kabina išplatinta“, – pasakoja A.Šulnius. Vyras neatsitiktinai išbando naujausią modelį. Pirmąjį traktorių ūkininkas gali nusipirkti atsitiktinai, tačiau jeigu jo ūkyje yra trys to paties gamintojo traktoriai, tai jau yra pasirinkimas.

Kodėl „Valtra“? „Pirmą šios kompanijos traktorių įsigijau 1997-aisiais ir tas traktorius iki šiol sėkmingai dirba. Nenusivyliau ir kitais dviem. Pasitarę su atskirus ūkius turinčiais sūnumis ketiname įsigyti N ir T4 serijos „Valtra“ traktorius ir, ko gero, labiausiai tiktų kaip tik „T234 Versu“ modelis“, – planais dalijasi A.Šulnius. Šiam ūkininkui labai patinka itin gerai veikianti „Rovaltros“ priežiūros paslaugų teikimo ir atsarginių dalių pristatymo sistema. Tad dabar jis telaukia naujojo laikotarpio ES ir valstybės paramos paraiškų teikimo pradžios.

Valtra traktoriai
Gražuoliai „Valtra“ traktoriai.


Automatinės programos

Išskirtinio dėmesio Europos rinkoje sulaukusį traktorių išbandė ir žinomas ūkininkas Juozas Staliūnas, kurio ūkyje vertinami „Valtra“ traktoriai. „Mečiau visus darbus ir atvažiavau į seminarą. Domina naujojo modelio naujovės. Pasiklausiau specialisto iš Suomijos pristatymo, tačiau labai svarbu pačiam pasitikrinti. Štai mane labai sudomino efektyvi automatinė vairo pasukimo galimybė. Tai labai svarbu galulaukėje darant vadinamąją kilpą“, – pasakojo J.Staliūnas.

Traktoriaus ypatumus pristatęs AGCO koncerno, kuriam priklauso ir „Valtra“ kompanija, konsultantas Viktoras Martikainenas atkreipė ūkininkų dėmesį, kad viena svarbiausių traktoriaus „Valtra T234 Versu“ ypatybių – automatinis pavarų perjungimas. „Šiame modelyje sumontuota automatinė variklio sūkių palaikymo sistema „Hydraulic assistant“. Yra net 30 automatinių galulaukių programų“, – pabrėžė V.Martikainenas.

ukininkas Juozas Staliunas traktorius
Naujausią „Valtra“ modelį išbandė ūkininkas Juozas Staliūnas.

Ypatinga transmisija

Technikos žinovai atkreips dėmesį, kad „Versu“ modeliuose įrengta pakopinė hidromechaninė „Power-shift“ transmisija, kuri pranašumu ir valdymo galimybėmis nenusileidžia bepakopėms CVT transmisijoms. „Pirmą kartą technikos istorijoje traktoriaus pakopinėje transmisijoje sukurta traktoriaus savistabdos, laikymosi įkalnėje „Hill-hold“ funkcija, kuri naudoja elektrohidraulinį stovėjimo stabdį“, – pasakoja V.Martikainenas.

Kokia šios naujovės nauda? „Pavyzdžiui, traktorius stovi įkalnėje ar nuokalnėje nejudėdamas iš vietos, nors variklis veikia, reversavimo svirtele užduota traktoriaus važiavimo kryptis, vairuotojas nieko neliečia nei rankomis, nei kojomis“, – paaiškina R.Trainaitis. Tokią funkciją turi tik nedaugelis rinkoje esančių bepakopių transmisijų. Tai labai svarbi nauja „Valtra“ transmisijos automatinio valdymo funkcija.

Amortizacija kaip „Rolls Royce“

Ūkininkams labai patiks nauji važiuoklės sumanymai. Štai naujai sukonstruotas traktoriaus rėmas panašus į pusiau rėminės konstrukcijos traktoriaus – tvirtas bei turintis savotiškų techninių sprendimų, kaip įprasta „Valtra“ traktoriuose. Besisukantys transmisijos velenai paslėpti ir uždengti, tokiu būdu gauta plokščia traktoriaus apačia, sauganti nuo šakų, akmenų ir kitų galimų mechaninių pažeidimų šaltinių.

„Traktoriaus ilgis yra 5,14 m, o apsisukimo spindulys tėra 5,25 m. Ratų bazė pailginta iki 2,99 m. Iš esmės atnaujinta priekinio tilto pneumatinės pakabos amortizacija. Toks sprendimas taikomas tik ypač aukštos klasės sunkvežimiuose ir prabangiuose automobiliuose „Rolls Royce“ ir „Bentley“, – pabrėžia R.Trainaitis.

Be to, „Valtra T“ serijos traktoriai savo klasėje ir toliau išlieka vieninteliai traktoriai su pneumatine priekinio tilto pakaba, kuri efektyviai veikia ir dideliame šaltyje. Priekinio tilto pneumatinės pakabos ir kabinos hidropneumatinės amortizacijos derinys važiavimą padaro komfortišką bet kokioje vietovėje ir bet kokiomis oro sąlygomis.


Išbandytas ekstremaliomis sąlygomis

Apskritai kalbant apie 250AG traktorių „Valtra T234 Versu“ dažniausiai tenka sakyti, kad jis neturi analogų. „Naujojoje T4 serijoje įdiegta gausybė dizaino, ergonomikos, valdymo funkcinių, techninių ir technologinių naujovių. Kai kurios apskritai traktoriuose panaudotos pirmą kartą“, – sakė V.Martikainenas.

Klystume sakydami, kad „Valtra T234 Versu“ yra ankstesnės serijos „Valtra“ traktorių modernizavimas. Pasak V.Martikaineno, naujų ketvirtosios kartos mašinų konstruktoriai savo darbą pradėjo nuo švaraus popieriaus lapo ir pieštuko. „Palyginti su ankstesne T serija, naujose mašinose nepakeistas liko tik vairas“, – sakė specialistas iš Suomijos.

Ar šis traktorius patvarus? „Patikėkite, konstruktoriai tam skyrė ypač daug dėmesio. Naujieji „Valtra T4“ serijos traktoriai sugebėjo ištverti bandomi net 40 000 valandų, ekstremaliomis suomiškomis sąlygomis!“ – patikino V.Martikainenas.


„Rovaltros“ ir ASU bendradarbiavimas

Kaip jau minėjome, naujausias traktorius pristatytas ASU, „Rovaltros“ įrengtose patalpose. Ūkininkų susirinko daugiau nei tikėtasi, tačiau ASU Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos instituto direktorius prof. dr. Stasys Slavinskas džiaugėsi svečiais, tarp kurių buvo ir kažkada baigusių universitetą.

Rovaltra direktorius Romualdas Trainaitis
UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis: „Nuo šiol ASU studentai galės naudotis naujausia informacija tiesiai iš traktorių gamyklos Suomijoje.“


„Bendradarbiavimas su „Rovaltros“ trunka jau apie du dešimtmečius. Prisimenu, pirmaisiais metais, kai dar nebuvo paplitęs internetas, universiteto dėstytojai jautė informacijos badą, todėl bendradarbiavimas su „Rovaltra“ buvo kaip gurkšnis šviežio oro“, – prisiminė S.Slavinskas.

Ir dabar ASU ir „Rovaltra“ iš esmės bendradarbiauja nuolat – „Rovaltros“ pastangomis įrengtos auditorijos, studentų mokymų įranga. „Mes studentams teikiame teorines žinias, o štai „Rovaltros“ specialistų paskaitos studentams yra tarsi priartėjimas prie realesnių dalykų“, – sakė S.Slavinskas.

Rovaltra seminaras ASU ukininkai
Į „Rovaltros“ surengtą seminarą ASU susirinko gausus ūkininkų būrys.


„Rovaltra“ ASU suteiks dar daugiau galimybių. „Prieš savaitę Lietuvoje viešėjo specialistai iš Suomijos AGCO koncerno, kuriam priklauso ir „Valtra“. Susitarėme, kad „Rovaltros“ darbuotojai nuo šiol tiesiogiai internetu galės naudotis pačiomis naujausiomis žiniomis iš traktorių įmonės Suomijoje. O mes šia galimybe pasidalinsime su ASU, taigi anglų kalbą mokantys dėstytojai ir studentai nuo šiol gaus naujausią informaciją iš „Valtra“ traktorių gamintojų nuotoliniu būdu“, – pažadėjo „Rovaltros“ direktorius R.Trainaitis.

Albino Čapliko nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti