0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Suomiška šienapjovė „Rovaltrai“ pelnė dar vieną medalį

 
Publikuota: 2014-05-10

Polikarpas RAGOŽIS „ŪP“ korespondentas

UAB „Rovaltra“ yra vienintelė oficiali daugelio suomių firmų, gaminančių žemės ūkio techniką, atstovė Lietuvoje. Nuo nepriklausomybės paskelbimo iki šiol bendrovė pargabeno mūsų šalies žemdirbiams per du tūkstančius „Valtra“ traktorių, dešimtis „Sampo Rosenlew“ kombainų, „ANTTI“ grūdų džiovyklų, durpynų mašinų, „Kronos Oy“ miško technikos, „Vecman Steel Oy“ traktorinių priekabų ir kitų suomių gamybos mašinų. Šių metų žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi... 2014“ UAB „Rovaltra“ pristatė dar dviejų suomių firmų žemės ūkio mašinas – „Kivi Pekka“ akmenų rinktuvą ir AB „Oy ELHO AB“ traktorinę šienapjovę „Duett 7300“. Pirmą kartą žemdirbių dėmesiui pristatyta šienapjovė buvo apdovanota parodos „Ką pasėsi... 2014“ medaliu.

direktorius Romualdas Trainaitis sienapjove
UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis nesitikėjo, kad pirmą kartą parodai pristatyta šienapjovė bus apdovanota medaliu.

Sunku šiandien įsibrauti į šienapjovių rinką, kai ji Lietuvoje tiesiog perpildyta. Ko gero, pas mus galima rasti visų Europos firmų žolinių pašarų ruošimo mašinų. Bet iki šiol dažnas ūkininkas net nežinojo, kad modernios, našios šienapjovės gaminamos ir Suomijoje, kurios firmų gaminių kokybe ir patvarumu Lietuvoje jau niekas neabejoja.

Parodoje „Ką pasėsi... 2014“ UAB „Rovaltra“ pateikė staigmeną – pirmą kartą Lietuvoje pristatė suomių AB „Oy ELHO“ traktorinę prikabinamą šienapjovę „ELHO Duett 7300“.

Valtra S 353 traktorius
Vienas galingiausių (370 AG) „Valtra S 353“ traktorių darbuosis Kauno r. Juozo Staliūno ūkyje.

Ši suomių bendrovė yra šeiminė įmonė, įsikūrusi 1968 m., gamina aukštos kokybės žemės ūkio ir aplinkos tvarkymo mašinas, skirtas rangovinėms organizacijoms ir kitiems reikliems klientams. ELHO kuria, gamina, nuolat tobulina žolinių pašarų ruošimo mašinas ir yra daugelio šios grupės mašinų pradininkė.

„ELHO Duett 7300“ diskinė šienapjovė gali būti agreguojama tik su traktoriais, turinčiais reversinio (atbulinio) valdymo sistemą. Pagrindinis šios šienapjovės privalumas yra tai, kad ji pakabinama universalaus ratinio traktoriaus gale ir dirbama traktoriui važiuojant atbuline eiga. Šienapjovei patraukti reikia 174-200 AG traktoriaus.

Akmenu rinktuvas Kivi-Pekka
Akmenų rinktuvas „Kivi-Pekka“, judėdamas 6 km/val. greičiu, surenka akmenis 5 m ruože.

Pasak UAB „Rovaltra“ vadybininko Voldemaro Zakio, šios šienapjovės techniniai duomenys panašūs į daugelio šiuolaikinių diskinių šienapjovių, tačiau „ELHO Duett 7300“ turi „Hydro-Balance“ hidropneumatinę pakabą (amortizaciją), kuri palaiko minimalų pavažų spaudimą žemei, efektyviai kopijuoja pievos paviršių ir slopina agregato švytavimus.

Šienapjovės pjovimo įtaisas susideda iš dviejų 3,7 m pločio dalių, kurias nuleidus į darbinę padėtį jos susijungia į vientisą 7,4 m darbinio pločio18 pjovimo diskų mašiną.

Traktoriaus reversinis valdymas su gale pakabinta šienapjove suteikia agregatui būdingų savaeigėms šienapjovėms savybių – geras matomumas, manevringumas apsisukant. Nepaisant to, kad šienapjovė susideda iš dviejų dalių, galulaukėse užtikrinamas tolygus pakėlimas ir nuleidimas, svyravimai nedideli.

Valtra traktoriai su frontaliniais krautuvais
„Valtra“ traktoriai su frontaliniais krautuvais.

Abiejose traktoriaus pusėse formuojamos vienodos suglaudintos pradalgės. Žolės gerą džiūvimą laiduoja ELHO būgninis-pirštinis žolės maigiklis su metaliniais pirštais.

„Valtra“, ELHO ir TTS kompanijų specialistų atlikti bandymai patvirtina, kad dirbant šienavimo agregatu, kai traktorius visada važiuoja atbulas, sumažėja vairuotojo įtampa ir nuovargis, efektyviau išnaudojamas pjaunamosios darbinis plotis, taupomas laikas galulaukėse, dėl to padidėja darbo našumas, palyginti su atitinkamo darbinio pločio ir galingumo šienapjovių ir traktorių deriniais (agregatais), dirbančiais įprastine traktoriaus važiavimo kryptimi.

Parodos eksponatų vertinimo komisija, susipažinusi su „ELHO Duett 7300“ šienapjovės techniniais duomenimis ir jai būdingomis savybėmis bei jos vertinimais kitose šalyse, nusprendė skirti parodos „Ką pasėsi... 2014“ medalį.

ELHO pakabinamas V-Twin 600 greblys
ELHO pakabinamas „V-Twin 600“ grėblys.

Ko gero, visos suomių gamybos mašinos, kuriomis prekiauja UAB „Rovaltra“, jau pelniusios tokius apdovanojimus. Vis dėlto palankiausių vertinimų susilaukė „Valtra“ traktoriai. Europos rinkoje gaminami keturių A, N, T ir S serijų. Kiekviena serija turi po kelis skirtingus pajėgumu, paskirtimi modelius. Pas mūsų ūkininkus galima pamatyti visų serijų ir įvairaus galingumo „Valtra“ traktorių.

Šių metų parodoje didelio ūkininkų susidomėjimo sulaukė du naujutėliai vieni galingiausių (370 AG) „Valtra“ S serijos 353 modelio traktoriai. Abu jie nupirkti. Šie traktoriai ne tik galingi, bet ir greiti – gali važiuoti net 50 km/val. Jų varikliai „Sisu Diesel 84 AWI-4V“, 6 cilindrų, transmisija bepakopė. Be to, traktoriuje gali būti sumontuota dvigubo („Twin Track“) vairavimo sistema, leidžianti traktoriui važiuoti atbuline eiga. UAB „Rovaltra“ pardavimų vadovas Justas Lukštas aiškino smalsuoliams, kad šis modelis vis labiau populiarėja Lietuvoje. Ir bendrovė jau turi naujų užsakymų tokiems traktoriams pirkti.

Parodoje „Ką pasėsi... 2014“ eksponuotas „Kivi–Pekka“ ak¬me¬nų rinktuvus. Ši mašina surenka akmenis 5 m pločiu nuo dirvos paviršiaus iki 15 cm gyliu ir dar atlieka pirminį dirvos apdorojimą.

Rovaltra pardavimu vadovas Justas Lukstas konsultuoja ukininkus
UAB „Rovaltra“ pardavimų vadovas Justas Lukštas konsultuoja ūkininkus.

„Mašinos veikimo principas labai paprastas – rotoriai iš abiejų pusių sukasi priešinga kryptimi mašinos važiavimo krypčiai, stumdami akmenis arčiau mašinos centro, kur pakėlimo būgno dantys juos pastveria ir per sietą perduoda į surinkimo bunkerį. Užpildžius bunkerį savivartė išberia akmenis nustatytoje vietoje“, – paaiškino akmenų rinktuvo veikimą pardavimų vadovas J. Lukštas.

Akmenų rinktuvas yra pakabinamo tipo, darbinis gylis reguliuojamas hidrauliškai. Mašina pajėgi pastverti ir į surinkimo bunkerį nustumti iki 30 cm skersmens akmenis. „Kivi–Pekka“ turi papildomą apsaugą nuo kelmų ar didesnių kliūčių, kurias gali peršokti ir toliau tęsti darbą, atsijodama akmenis. Visos mašinos pagrindinės dalys pagamintos iš patvaraus ir tvirto plieno, todėl patvarios, ilgai nesusidėvi.

Tokia mašina būtina suomių žemdirbiams, nes ten labai gausu riedulių. Tačiau ir pas mus kiekvieną pavasarį laukuose lyg bulvių „pridygsta“ akmenų. Bet mūsų ūkininkai juos renka... rankomis.

UAB „Rovaltra“ kasmet dalyvauja ne tik parodose „Ką pasėsi...“, bet ir rudeninėse parodose „Sprendimų ratas“, kuriose daugiau eksponuoja suomiškas miškų ūkio mašinas.


Autoriaus nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti