0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Ateitis ateina šiandien

 
Publikuota: 2014-05-08

Justinas ADOMAITIS „ŪP“ korespondentas

Lietuvos ūkininkai drąsiai diegia naujoves, investuoja į modernią techniką ir pažangias technologijas, - kalba Aleksandro Stulginskio universiteto Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos instituto direktorius prof. dr. Stasys Slavinskas, - gerą pavyzdį teikia suomiai. Jų „Valtra“ traktoriai populiarūs Lietuvoje, o šių mašinų gamintojams nuo 1997 m. atstovaujanti bendrovė „Rovaltra“ ne tik įrengusi ir padovanojusi universitetui keturias modernias auditorijas, bet ir imasi edukacinės veiklos: studentams ir ūkininkams rengia seminarus, supažindina su naujausiomis technologijomis, ugdo gebėjimus dirbti ką tik nuo konvejerio išriedėjusiais traktoriais.

Seminaras ASU
Seminaras ASU „vardinėje“ bendrovės „Rovaltra“ auditorijoje.


- Pavasarinės parodos prie universiteto parodo pasaulio žemės ūkio technikos naujoves, atkreipia dėmesį į ekologiją ir dirbančio žmogaus komfortą, - pastebi ASU prof. Gvidonas Labeckas ir prof. Liudvikas Špokas. Kaip sektiną pavyzdį rūpinantis šalies studijuojančiu jaunimu ir jo intencijomis grįžti į kaimą mokslininkai nurodo universiteto mecenato „Rovaltra“ vadovo Romualdo Trainaičio švietėjišką veiklą. Viena yra supažindinti su naujausia „Valtra“ technika ir visiškai kita – sudominti žmogų agrarine veikla, išmanyti techniką, suvaldyti naujausias technologijas, regėti savo darbo prasmę ir perspektyvą.

Šią savaitę ASU antrųjų rūmų „personalinėse“ auditorijose UAB „Rovaltra“ surengė seminarą universiteto darbuotojams, būsimiesiems žemės ūkio inžinieriams ir ūkininkams. Jame Suomijos traktorių „Valtra“ gamyklos rinkodaros vadovas Viktoras Martikainenas pristatė naujausias pasaulio žemės ūkio technikos tendencijas, kalbėjo apie savo įmonės mašinų modernizavimą, investicijas į kokybę, ekologiją ir saugumą. Praktinėje seminaro dalyje buvo susipažįstama su naujausiu „Valtra S 353“, kurį į universiteto kiemą atvairavo jo savininko Kauno r. ūkininko Juozo Staliūno šeimos narys Deividas Klusas.

Viktoras Martikainenas Romualdas Trainaitis
„Valtros“ gamyklos atstovas Viktoras Martikainenas ir UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis laukiami Aleksandro Stulginskio universitete.

Svečio iš Suomijos V. Martikaineno duomenimis, šiemet Lietuvos ūkius jau pasiekė penki galingi ketvirtosios kartos S serijos traktoriai „Valtra“, o apskritai šioje Baltijos šalyje dirba apie keturis tūkstančius įvairaus galingumo suomiškų mašinų, kuriomis pasirūpino (ir kuruoja) UAB „Rovaltra“. Neseniai tarptautinėje žemės ūkio technikos parodoje „Polagra“ Poznanėje (Lenkija) S serijos traktorius „Valtra 354“ buvo apdovanotas aukso medaliu, be to, yra pristatytas pasaulio žurnalistų, rašančių agrarinėmis temomis, geriausio metų traktoriaus vertinimo komisijai.

Visi „Valtra“ keturių serijų (A, N, T ir S) traktoriai gaminami pagal individualius užsakymus jų kilmės šalyse. Gamintojai jau perprato ir jų savininkų lietuviškų pavardžių rašybą ant šoninių kabinos stiklų.

Romualdas Trainaitis ir ASU prof. Liudvikas Spokas
Romualdas Trainaitis ir ASU prof. Liudvikas Špokas pasisako už verslo ir mokslo partnerystę.

Pasak V. Martikaineno, traktoriai „Valtra“ išsiskiria didele galia, įdiegtomis naujausiomis technologijomis ir komfortu. Palyginti su kitų gamintojų panašaus galingumo traktoriais, „Valtra“ varikliai ekonomiškesni 10-12 proc. Naujos kartos AGCO POWER 8,4 l iki 400 AG variklis sukurtas specialiai traktoriams. Variklis aprūpintas dviem turbinomis, kurios lemia didesnį galingumą esant mažoms apsukoms. Taip pat sumažinta išmetamųjų dujų temperatūra, o tai lemia variklio didesnį patikimumą. Dėl selektyvinio katalitinio atkūrimo (SCR) ir valdymo sistemos „Sisu Tronic“ variklis labai efektyvus ir ekonomiškas. Išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistema (EGR) atitinka standartą Euro 4. Variklio AGCO POWER variklio sprendimai nereikalauja išmetamosioms dujoms papildomų suodžių filtrų, todėl sistema dirba autonomiškai.

Viktoras Martikainenas ASU prof. Gvidonas Labeckas
„Valtros“ gamyklos atstovas Viktoras Martikainenas sulaukė nemažai ASU prof. Gvidono Labecko klausimų.

Traktoriaus transmisija ir variklis projektuoti dirbti pačiomis sunkiausiomis sąlygomis. Variklio AGCO POWER resursas – iki 27 tūkst. motoval. Patogus ir traktoriaus „Valtra S353“ valdymas. Bepakopė greičio keitimo transmisija AGCO (AVT) valdoma ant ranktūrių ARM sumontuota svirtimi. Ja pasirenkamas greičių diapazonas, o greitis nustatomas ant pasostės esančia greičio svirtimi, judėjimo kryptis nustatoma reverso svirtimi. Užpakalinė ir priekinė traktoriaus pakaba integruotos į rėmą ir garantuoja pakelti atitinkamai 12 t ir 5 t svorį. Hidraulinė sistema garantuoja darbinio skysčio padavimą 175 l/min. (maksimalus hidropaskirstymo sekcijų skaičius – 6).

vadovas prof. Stasys Slavinskas
„UAB „Rovaltra“ parama būsimiesiems žemės ūkio inžinieriams suteikia prasmę jaunimo studijoms“, - sako ASU Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos instituto vadovas prof. Stasys Slavinskas.

„Valtra“ serijos S traktoriams gali būti sumontuota palydovinė navigacijos sistema „AutoGuide 3000“ ir telemetrinė sistema „AGCOMMAND“.

„Valtra“ S serijos traktoriai yra skirtingų modelių ir galingumų: S 274 – iki 300 AG, S 294 – iki 325 AG, S 324 – iki 350 AG, S 354 – iki 380 AG, S 374 – iki 400 AG. Visi traktoriaus ratai yra varantieji. Hidraulinis keltuvas valdomas elektrohidrauline DPS+ACD sistema su radariniu buksavimo valdymo mechanizmu.

Deividas Klusas Romualdas Trainaitis Viktoras Martikainenas
Seminaro ASU praktinės dalies vadovui – ūkininkui Deividui Klusui (centre) UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis ir svečias iš Suomijos Viktoras Martikainenas įteikė suvenyrą – šveicarišką laikrodį.

Pasak V. Martikaineno, „Valtra“ S serijos traktoriuose pasirūpinta vairuotojo komfortu: kabina visuomet būna horizontalioje padėtyje, net ir važiuojant įkalne. Naujo dizaino prietaisų skydai, daugiau spalvų, geresnė piktogramų ir ženklų raiška, turi naktinį ir dieninį režimą. Navigacinės ir telemetrinės sistemos, įrengtos kabinoje, leidžia ūkininkui namuose prie kompiuterio stebėti traktoriaus darbą, gauti informaciją.

ASU seminaro dalyviams svečias iš Suomijos pristatė ir A serijos šešių modelių traktorių „Valtra“ charakteristikas. Manevringus trijų cilindrų varikliu aprūpintus „Valtra“ traktorius suomiai gamina Europos, Azijos, Afrikos, Pietų Amerikos nedideliems ūkiams. Pavyzdžiui, „Valtra A53“ važiuoklės plotis – 1,6 m, variklio galingumas – 50 AG, kabina atvira.

Seminaro ASU dalyviai prie Valtra S 353
Seminaro ASU dalyviai prie naujausio „Valtra S 353“, priklausančio Kauno r. ūkininkui Juozui Staliūnui.

„Valtros“ traktorių gamintojų šūkis – „Ateitis jau šiandien“, - pastebi UAB „Rovaltra“ vadovas R. Trainaitis.


Autoriaus nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti