0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

„Valtra“ požiūris į švietėjišką mokyklos ateitį

 
Publikuota: 2014-01-10

Vladas Kasperavičius „ŪP“ korespondentas

Bukiškio žemės ūkio mokykla įsikūrusi pačioje sostinės pašonėje. Šį kaimiškų profesijų švietimo įstaiga yra bene seniausia Lietuvoje ir kitąmet švęs įkūrimo 70 metų sukaktį.
Mokyklos direktorius Sigitas Pakinkis, pasakodamas apie Bukiškio žemės ūkio mokyklą pasidžiaugė, kad dabartiniu metu mokykloje vyksta rimtos permainos ir be tradicinių kaimiškųjų profesijų rengimo, mokykloje galima įsigyti viešbučio darbuotojo, virėjo – padavėjo, automobilių mechaniko, technikos priežiūros verslo darbuotojo, statybininko – apdailininko, kelių statybos ir priežiūros, tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus, suvirintojo specialybių, moksleiviams mokama stipendija.

mokytojas Antanas Gelazauskas, traktorius Valtra, direktorius Sigitas Pakinkis
Prityrusiam mechanizatoriui, vyresniajam profesijos mokytojui Antanui Gelažauskui traktoriaus "Valtra" raktus įteikia Bukiškių žemės ūkio mokyklos direktorius Sigitas Pakinkis

-Vis tik mokyklos techninė bazė prašosi rimtų permainų, - sako S.Pakinkis. – Norint eiti į koją su laikmečiu, būtinos rimtos investicijos naujovių įdiegimui. Šiuo metu pradėtas realizuoti projektas “Transporto sektorinio praktinio mokymo centro sukūrimas Bukiškėse“. Jo esmė - sukurti visus reikalavimus atitinkančią mokymo bazę sunkiasvorių transporto priemonių, autobusų bei lengvųjų automobilių vairuotojų mokymui. Pabaigus visus darbus, bus įrengtas šiuolaikinis praktinio mokymo korpusas, visus reikalavimus atitinkanti mokymo aikštelės su ekstremalaus vairavimo elementais, nupirktos transporto priemonės, įrengtos šiuolaikinės laboratorijos su gedimo, vairavimo simuliatoriais, klasė su interaktyviaja lenta.

Gregoire-Besson vartomieji plugai
Šiandienos realija - į istorijos paraštę užtikrintai stumiama sena technika ir jos vietą užima pažangūs agregatai firmos "Gregoire-Besson" vartomieji plūgai

Būkiškiečiai bus ne vieni, turintys tokį centrą. Panašūs centrai veiks Šiauliuose, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

S.Pakinkis neslėpė džiaugsmo, kad pirmieji diegiant naujoves Bukiškio žemės ūkio mokykloje buvo specialistai iš UAB „Rovaltra“.

UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius, valdybos pirmininkas Romualdas Trainaitis, apsilankęs Bukiškio žemės ūkio mokykloje, pasidžiaugė, kad jo vadovaujama bendrovė pirmoji padarė rimtą žingsnį atnaujinant šios mokyklos techninę bazę.

prikabinamieji agregatai
Nauji prikabinamieji agregatai, lengvatinėmis sąlygomis parduoti Bukiškio žemės ūkio mokyklai

-Šiandien jokia paslaptis, kad kaimo mechanizatoriai vengia naujoviškos technikos, - sako R.Trainaitis. – Pripratusiems dirbti su sovietmetį menančiais mechanizmais sudėtinga perprasti šiuolaikinę techniką. Kad būtų kiek galima greičiau panaikintas šis skirtumas, Būkiškio žemės ūkio mokyklai lengvatinėmis sąlygomis pardavėme traktorių „Valtra“ ir dar keturis prikabinamus agregatus. Tai vartomas plūgas, žolės smulkintuvas, mechaninę šluotą ir įrenginį sniegui stumdyti. Šis traktorius ir padargai buvo nupirkti bendrovei „Rovaltra“ laimėjus atvirą konkursą.

Romualdas Trainaitis ir mokyklos direktorius Sigitas Pakinkis
Partneriški santykiai sieja UAB "Rovaltra" generalinį direktorių Romualdą Trainaitį (dešinėje) ir Bukiškio žemės ūkio mokyklos direktorių Sigitą Pakinkį

Įgyvendinus projektą “Transporto sektorinio praktinio mokymo centro sukūrimas Bukiškėse“, Vilniaus krašto mechanizatoriai turės puikią bazę profesiniam meistriškumui tobulinti. Su šiuolaikine technika turi dirbti kvalifikuoti specialistai ir Bukiškio žemės ūkio mokykloje greitu laiku savo įgūdžius galės glūdinti šimtai Vilniaus krašto mechanizatorių. Būkiškyje įrengtoje vairuotojų mokymo aikštelė pasitarnaus visų kategorijų vairuotojų praktiniam mokymui. Aikštelių plotas 6 ha, joje bus asfaltuota dinaminės zona su šlapios dangos imitacija bei nuolatinio slydimo trasa. Viso bus įrengtos trys aikštelės.

traktorius Valtra, ukininkai, generalinis direktorius Romualdas Trainaitis
Naują traktorių "Valtra" šampano purslais apšlaksto UAB "Rovaltra" generalinis direktorius Romualdas Trainaitis - tai tradicinis veiksmas techniką perleidžiant teisėtiems šeimininkams

UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius R.Trainaitis ne be pasididžiavimo pažymėjo, kad dešimtadaliu mažesnės kainos pritaikymas Bukiškio žemės ūkio mokyklai parduotam traktoriui „Valtra“ ir keturiems prikabinamiems agregatams yra akivaizdus gamintojo požiūrio į švietėjišką mokyklos ateitį rodymas. 330 tūkstančių litų kainavęs pirkinys bus naudingas ne tik mokomojoje aikštelėje, bet įdirbant mokomojo ūkio laukus, mokyklos teritoriją.


Autoriaus nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti