0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Suomiškas „Valtra“ traktorius ir per kelmus važiuoja

 
Publikuota: 2013-10-15

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas


Rudenį Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) rengiamose parodose „Sprendimų ratas“ nebūna žemės ūkio technikos. Tačiau kasmet jose gausėja įvairių mašinų ir mechanizmų, pritaikytų dirbti miškuose. Šį kartą, be gausybės motorinių pjūklų, galima buvo matyti medžių kirtimo kombainą, medvežes, savikroves priekabas, miško žemės ruošimo medeliams sodinti padargų. Bene daugiausia miško technikos pristatė UAB „Rovaltra“, mūsų šalies miškininkams gerai žinoma bendrovė, atstovaujanti garsiausioms Suomijos žemės ir miškų ūkio technikos gamybos kompanijoms. Puikiai vertinama suomiška žemės ūkio technika, vis daugiau šios šalies mašinų įdarbinama ir Lietuvos miškuose. Parodoje „Sprendimų ratas 2013“UAB „Rovaltra“ pristatė „Valtra T 133 H“ traktorių su FMG ATQ –Hi greideriu ir pelnė parodos medalį bei diplomą.

Antanas Maziliauskas Romualdas Trainaitis Linas Jonauskas Benjaminas Sakalauskas
Po apdovanojimo. ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas, UAB „Rovaltra“ vadovas Romualdas Trainaitis, aplinkos viceministras Linas Jonauskas ir generalinis urėdas Benjaminas Sakalauskas.


UAB „Rovaltra“ vadovas Romualdas Trainaitis apie parodos laureatą – „Valtra T 133 H“ traktorių pareiškė, kad tai yra vienas iš dvylikos bazinių modelių naujausioje T3 serijoje. Traktorius gali būti panaudojamas įvairiems žemės darbams, komunaliniame ūkyje, statybose, transporte ir miškų ūkyje.

Miško darbams skirtų traktorių kabinos sustiprintos, geresniam matomumui į viršų kabinos stogo užpakalinėje dalyje įrengti stoglangiai. Langų stiklai pagaminti iš smūgiams atsparios medžiagos. O kad stiklai nerasotų, stoge yra papildomi ventiliavimo kanalai.

Traktoriaus 141 AG „Sisu Power“ variklis atitinka pereinamuosius III B/Tier 4 etapo emisijų reikalavimus. Jis sukurtas ankstesnio 6,6 CTA-4V variklio bazėje padarius reikiamus pakeitimus ir panaudojus selektyvinio katalitinio redukavimo katalizatorių (SCR) ir oksidavimo katalizatoriaus (DOC) derinį. Tai leido sumažinti emisiją daugiau negu reikalaujama.

UAB Rovaltra vadovas Romualdas Trainaitis
UAB „Rovaltra“ vadovas Romualdas Trainaitis su aukščiausiu parodos apdovanojimu.


Bandymų metu nustatyta, kad T3 serijos traktoriai sunaudoja 10 proc. mažiau degalų (nelygu darbas).

Moderni traktoriaus transmisija „Hi-Tech“ turi trijų pakopų dinaminį reduktorių „Delta Power Shift“ elektrohidraulinį reverso mechanizmą ir mechaninę sinchronizuotą pavarų dėžę su keturiomis pavaromis ir trimis greičių diapazonais. Bendras pavarų skaičius – 36 į priekį ir tiek pat atgal.

viceministras Linas Jonauskas Romualdas Trainaitis
Romualdas Trainaitis supažindina aplinkos viceministrą Liną Jonauską su suomiška miškų technika.


Traktoriaus liemuo tvirtas, turintis specifinių techninių sprendimų. Variklio storasienis su standumo briaunomis karteris, lietas iš metalo, o jo viduje – plieninis degalų bakas. Traktoriaus apačia plokščia, apsaugota nuo akmenų, šakų ir kitų mechaninių kliūčių.

Vairavimo sistema hidrostatinė su dviem vairo ratais – vienas priekyje, kitas gale, priklausantis reversinei (atbulinės eigos) valdymo sistemai „Twin Track“. Miško darbai sunkiai įsivaizduojami be atbulinės eigos valdymo sistemos.

Pasak UAB „Rovaltra“ vadybininkų, šis modelis turi naujausios kartos „Twin Track“ sistemą. Norint operatoriui persėsti prie šios sistemos nereikia pasikelti nuo sėdynės, o su ja apsisukęs gali tęsti važiavimą atbuline eiga. Parodoje „Sprendimų ratas 2013“ medaliu ir diplomu apdovanotas „Valtra T 133 H“ traktorius suagregatuotas su FMG ATQ-Hi greideriu. kuris pagamintas LLP Farm Machinery Group Oy (FMG) kompanijos gamykloje. UAB „Rovaltra“ yra vienintelis ne tik „Valtra Inc.“, bet ir „LLP Farm Machinery Group OY“ atstovas Lietuvoje. FMG gamykla specializuojasi komunalinės ir kelių priežiūros mašinų kūrime bei gamyboje.

vadovas Romualdas Trainaitis pirmininkas Gerardas Liorensaitis
UAB „Rovaltra“ vadovas Romualdas Trainaitis aiškina Gerardui Liorenšaičiui, Kretingalės kooperatinės žemės ūkio bendrovės pirmininkui, kaip valdomas greideris.


Traktorių gamykla „Valtra“ ir FMG bendradarbiauja nuo 1996 m. Naujausias „Valtra“ ir FMG inžinierių kūrinys – elektroniniu būdu valdomas pakabinamas greideris ATQ, agregatuojamas tik su T serijos „Valtra Hi-Tech“ traktoriais.

„Greideris ATQ pakabinamas traktoriaus apačioje tarp priekinės ir galinės ašies. Jo darbinis plotis – 245-315 cm, keičiamas elektrohidrauliškai išstumiant arba sutraukiant verstuvo „sparnus“ kairėje ir dešinėje pusėse. Reguliuojamas verstuvo pjovimo kampas. Greideris turi atskirą (autonominę) hidraulinę sistemą su elektroniniu valdymu, todėl traktoriaus hidraulika gali būti naudojama kitoms reikmėms,“ – apie traktoriaus su greideriu privalumus parodos lankytojams pasakojo UAB „Rovaltra“ vadovas Romualdas Trainaitis ir bendrovės vadybininkas Voldemaras Zakis.

„Valtra“ traktoriai universalūs. Jie gali būti panaudojami ir komunaliniame ūkyje.

UAB „Rovaltra“ atstovai šiuo agregatu besidomintiems parodos lankytojams aiškino, kaip lengva greiderį valdyti elektroproporcinio valdymo svirtele, sumontuota ant porankio. Jų teigimu, greiderio kampai keičiami be pakopų, o greitį parenka vairuotojas. Nustatyti parametrai matomi ekrane. Baigus darbą tie daviniai išsaugomi atmintyje ir gali būti panaudojami kitą kartą.

Labai greitas ir paprastas greiderio suagregatavimas su traktoriumi arba jo atjungimas.

viceministras Linas Jonauskas vadybininkas Voldemar Zak
Aplinkos viceministras Linas Jonauskas parodos medalį pelniusio traktoriaus kabinoje konsultuojasi su UAB „Rovaltra“ vadybininku Voldemaru Zakiu.

Parodoje „Sprendimų ratas 2013“ pelnęs medalį ir diplomą „Valtra T 133 H“ traktorius su FMG ATQ-Hi greideriu paruoštas ir pritaikytas dirbti miške – krauti ir transportuoti medieną, ruošti dirvą medelynuose ir atlikti kitus darbus, o galimybė prie jo primontuoti greiderį praplėtė jo panaudojimo ribas. Šiuo agregatu galima lyginti kaimų žvyrkelius ir miškų keliukus.

Visi „Valtra“ traktoriai su FMG greideriais gaminami tik pagal užsakymus ir kiekvienas jų yra sukurtas tenkinant visus užsakovo poreikius.

Autoriaus nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti