0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

„Valtra“ traktorius - ant židinio ir kieme

 
Publikuota: 2013-10-05

Daiva SKIRKEVIČIENĖ „ŪP“ korespondentė

Praėjusį birželį 40-metį šventusiam Kalno kaimo (Pasvalio r.) ūkininkui Arūnui Blažoniui kaimynai ir draugai padovanojo kalvio pagamintą traktoriaus modelį. Ant jo iškaltas užrašas „Valtra“. Niekam iš aplinkinių nebuvo paslaptis, kad Arūnas svajoja būtent „Valtra“ traktoriumi dirbti savo laukus. Kalvio rankų darbas dabar puošia ūkininko namų židinio atbrailą. O rugpjūčio pabaigoje į ūkininko namų kiemą buvo atvairuotas ir tikras suomių pagamintas 370 arklio galių traktorius „Valtra S353“. Juo Arūnas ir kaimynystėje ūkininkaujantys giminaičiai jau pradėjo rudeninius žemės darbus, pasiruošimą žiemkenčių sėjai.

Arvydas Blažonis, Giedrius Kazlauskas, Juozas ir Stasė Blažoniai, Renata ir Arūnas Blažoniai bei mažasis Domantas Kazlauskas džiaugiasi ir naujuoju „Valtra S353“ traktoriumi, ir firmine „Valtra“ apranga bei kitomis dovanomis.


Pernykštis derlius uždirbo traktorių

Anot Stasės Blažonienės, tvarkančios keturių ūkininkų – vyro Juozo, sūnų Arūno ir Arvydo Blažonių bei žento Giedriaus Kazlausko – ūkių buhalteriją, pernykščiai metai buvę vieni sėkmingiausių per visą ūkininkavimo laikotarpį. Todėl giminaičiai bendrai įstengė be jokių paskolų įsigyti naują suomiškų traktorių „Valtra S353“.

Arūnas Blažonis, jo vardu ir pirktas naujasis traktorius, dirba 87 ha žemės, o visi keturi giminaičiai ūkininkai kartu sudėjus – 280 ha. Joje augina žieminius kviečius, rapsus, prastesnėse smėlingose žemėse – kvietrugius, miežius.

Pernai derliai buvo puikūs: iš vieno hektaro prikulta 6 t ir daugiau kviečių (šiemet – 4 t) ir 4 t rapsų (šiemet – 2 t). Jų supirkimo kainos irgi buvo fantastiškos. Šiemet, deja, žemdirbiai tuo pasidžiaugti jau negali – ir derlius prastesnis, ir už produkciją mokama apie trečdaliu mažiau. Tačiau po keleto sėkmingų metų draugiškai ūkininkaujančioms giminaičių šeimoms neprireikė banko paskolos įsigyti traktorių „Valtra S353“.


Kam mokėti daugiau?

Iki šiol ūkininkai Blažoniai ir G. Kazlauskas žemę dirbo daugiausia „sena kaip pasaulis“ rusiška ir baltarusiška technika, turėjo tik vieną modernų traktorių.

Planuodami pirkti naują traktorių jie skaitė nemažai literatūros, naršė internete, ieškodami geriausio varianto. Apsistoję ties suomių gaminamais „Valtra“ traktoriais Pasvalio krašto žemdirbiai nusprendė pasikliauti ne vien literatūra ir internetu, bet ir gyvai pabendrauti su ūkininkais, žemę jau dirbančiais šios markės technika – jie pavažinėjo po Lietuvą, pasikalbėjo su žmonėmis, turinčiais ne vieno gamintojo traktorių, išklausė jų nuomonių apie vienos ar kitos firmos gaminį, išgirdo pagyrimų „Valtra“ įmonės traktoriams.

Arūnas neslepia, jog norą įsigyti naują suomišką traktorių „Valtra S353“ lėmė ir kaina. „Kitų firmų tokio pat techninio lygio traktoriai – 370 arklio galių, su bepakope pavarų dėže – kainuoja šimtu ar 160 tūkst. litų brangiau. Mokama už vardą. Mes nusprendėme išbandyti naujoves ir pasirinkome „Valtra“ traktorių“, - šeimos vyrų apsisprendimo priežastis paaiškina Arūnas.

Bepakopė greičio keitimo transmisija yra valdoma ant ranktūrių sumontuota svirtimi, ja pasirenkamas greičių diapazonas. Greitis pasirenkamas ant pasostės esančia greičio svirtimi, o kryptis – reverso svirtimi.

Visi keturi traktoriaus ratai yra varomieji. Hidraulinis keltuvas valdomas elektrohidrauline DPS+ACD sistema su radariniu buksavimo valdymo mechanizmu. Išoriniai valdymo jungikliai hidrauliniam keltuvui valdyti papildomai numatyti ant galinių purvasargių.

Traktoriaus apačia iš dalies yra apsaugota nuo mechaninių pažeidimų akmenimis, šakomis ar kitkuo.

Ypač aktualu žiemą dirbantiesiems fermose, kad traktoriaus variklis turi papildomą šildymo sistemą. Ši suteikia galimybę net esant 25 laipsnių šalčiui per pusvalandį traktorių sušildyti iki 35 laipsnių šilumos ir taip palengvinti variklio paleidimą.

Ant traktoriaus kabinos sumontuotas saulės kolektorius papildomai įkrauna akumuliatorių. Tai svarbu žiemą, kai baigę žemės dirbimo darbus ūkininkai techniką ilgam pastato į garažus.

Pasak Arvydo Blažonio, gamintojai į „Valtra S353“ sudėjo viską, kas reikalinga traktoriui, tad nieko nereikia rinktis ir pirkti papildomai.

„Kondicionieriai, minkštumas! Verta visiems įsigyti, nes geras traktorius“, - naujuoju pirkiniu džiaugiasi ir Arūno žmona Renata, pati nevairuojanti traktoriaus. Bet pasėdėjusi jo kabinoje šalia vyro moteris įvertino jo komfortabilumą.

ukininkas Arunas Blazonis traktorius Valltra
Kad traktorius gerai tarnautų jį įsigijusiems žemdirbiams, Arūnas Blažonis jį aplaistė UAB „Rovaltra“ dovanotu šampanu.


Universalus ir apdovanotas traktorius

Pasak VALTRA atstovo Lietuvoje – UAB „Rovaltra“ vadovo Romualdo Trainaičio, „Valtra S353“ – universalus traktorius. Juo galima dirbti tiek žemės ūkio, tiek miškininkystės darbus. Suomių gamintojai kiekvienam savo pirkėjui individualiai gamina traktorių ir stengiasi išpildyti visus jo pageidavimus. Vien ratų padangas klientas turi galimybę pasirinkti iš ilgo žymiausių gamintojų sąrašo.

„Valtra“ traktorių patikimumas, kokybė, klientų interesų paisymas įvertinti kasmet patvirtinamais ISO kokybės sertifikatais, 1997 metais Hanoverio tarptautinėje žemės ūkio parodoje – aukso medaliu.

Absoliučiai naujas, individualiai užsakovui pagamintas traktorius „Valtra S353“, visiškai sukomplektuotas ir paruoštas dirbti pristatomas tiesiai pirkėjui į namus, praėjus 12-16 savaičių nuo pirmojo įnašo už pirkinį.

Pasak R. Trainaičio, iš suomių traktoriaus serijos numerio gali sužinoti jo pagaminimo datą savaitės ir net paros laiko tikslumu.


Garantuoja techninį aptarnavimą

Naujojo traktoriaus „Valtra S353“ savininkai pasvališkiai džiaugiasi, kad prireikus jiems labai netoli – Biržuose – yra artimiausias šių traktorių techninės priežiūros centras. Kiti „Valtra“ servisai Lietuvoje yra Šakiuose, Radviliškyje ir Plungėje.

Dėl įsigytos technikos Arūnui Blažoniui ir jo šeimos nariams trejus metus bus visiškai ramu – gamykla „Valtra“ traktoriui suteikė trejų metų, arba 3 tūkst. motovalandų, garantiją. Per visą garantinį laikotarpį, jeigu prireiks, gamykla traktorių remontuos savo sąskaita. Tik nuo antrųjų garantinių metų kiekvienam garantiniam remontui taikoma besąlyginė išskaita.

„Nedidelį mokestį įvedėme todėl, kad kartais pirkėjai buvo linkę piktnaudžiauti – net paprastą saugiklį pakeisti ar varžtą prisukti kviesdavosi serviso komandą. Šis mokestis truputį disciplinuoja“, - paaiškina R. Trainaitis.

traktorius Valtra Arunas Blazonis Donatas Skiocas
Arūnui Blažoniui simboliškai įteikti traktoriaus „Valtra S353“ raktelius UAB „Rovaltra“ vadovas Romualdas Trainaitis patikėjo Panevėžio regiono vadybininkui Donatui Skiočiui.


Pas pirkėjus - su gausiomis dovanomis

Apie „Valtra“ traktoriais prekiaujančios bendrovės „Rovaltra“ dėmesį savo klientams šalyje jau sklando legendos. Bet kad joms yra pagrindo, įsitikinome patys.

Prieš keletą dienų bendrovės generalinis direktorius R. Trainaitis ir Panevėžio regiono vadybininkas Donatas Skiotys Kalno kaime apsilankė su dovanomis kiekvienam Blažonių ir Kazlauksų šeimų nariui – nuo didelio iki mažo. Suaugusieji gavo firminių „Valtra“ striukų, kombinezonų, kepuraičių, vaikai – kepuraičių, kuprinių ir žaislinių „Valtra“ traktorių modelių.

Erdvioje Arūno ir Renatos Blažonių svetainėje už naują pirkinį buvo pakeltos „Rovaltra“ vadovo atvežto šampano taurės, paskanauta „Rovaltra“ dovanoto torto.

Arūnas Blažonis ir jo šeimos nariai neslėpė, kad toks traktorių pardavusios firmos dėmesys jiems buvo labai malonus.


Autorės nuotraukos

Nr. 72/7

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti