0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Ypatingi "Rovaltros" pasiūlymai ūkininkams

 
Publikuota: 2013-07-20

Albinas Čaplikas VL žurnalistas

„Rovaltra“ nebūtų „Rovaltra“, jeigu kiekviena pasitaikančia proga ūkininkams įdomių pasiūlymų nepateiktų daugiau nei kitos bendrovės. Tuo ūkininkai galėjo įsitikinti ir apsilankę parodoje „Agrovizija 2013“. Šį kartą „Rovaltra“ siūlė įsigyti suomių ir su jais bendradarbiaujančių kompanijų žemės ūkio technikos ir skaičiuoti sutaupytas lėšas.

Išskirtinio ūkininkų dėmesio verti „Rovaltros“ parduodami prancūzų kompanijos „Berthoud“ purkštuvai. Kompanija yra viena iš purkštuvų gamybos lyderių pasaulinėje rinkoje.


Suomiai siūlo uždirbti


Ūkininkus sudomino palyginti nedidelės su „Rovaltra“ bendradarbiaujančios suomių šeimos įmonės ELHO žemės ūkio technika. Nieko naujo nepasakytume priminę, kad ir ši suomių kompanija ypatingą dėmesį skiria gaminių kokybei. Taip, skiria, tačiau reikėtų pridurti, kad kompanija ELHO dirba itin lanksčiai, daug greičiau nei kitos kompanijos įvertina ir įdiegia ūkininkų pasiūlymus, kurie visada yra labai konkretūs. Ir tai dar ne viskas. Kai kurios šios kompanijos naujovės patvirtintos patentais, kuriuose įrašytos ūkininkų pavardės ir jie gauna uždirbamų pinigų dalį. Taigi aktyvesni lietuviai ūkininkai taip pat turi tokių galimybių – tereikia įsigyti ELHO grėblių, žoliapjovių ar kitos technikos ir pasiūlyti suomiams jų gaminamos technikos tobulinimo idėjų. Jeigu jos bus vertos dėmesio, tai ši kompanija jums nepagailės papildomo uždarbio.
Kodėl „Rovaltra“ susidomėjo šia šeimos įmone? „Jie savo gaminius pirmiausia pritaiko prie traktorių VALTRA. Priežastis paprasta – tikrai nedaug traktorių gamintojų gali pasiūlyti galinio vairavimo sistemą, o ji būtina“, – sakė „Rovaltros“ vadybininkas Marius Stonys.

frontalinis krautuvas Merlo
„Agrovizijoje” buvo demosntruojamas frontalinis krautuvas „Merlo“.


Didelis grėblių pasirinkimas


Rinkoje pasirodę „ELHO Twin“ grėbliai iš karto pelnė ūkininkų pasitikėjimą. Tai – universalaus pritaikymo grėbliai. „Labai svarbu, kad šiems grėbliams nereikia darbinio veleno, užtenka hidraulinės sistemos. Grėblius galima montuoti traktoriaus priekyje, šonuose arba kabinti traktoriaus gale. Tai labai patogu, nes galima panaudoti ir kitus padargus, pavyzdžiui, jeigu grėblys yra priekyje, tai gale galima prikabinti presą, rinktuvinę priekabą ar smulkintuvą“, – pasakojo M.Stonys.
Štai „ELHO Twin 460“ šoninis grėblys montuojamas priekyje. Dėl šoninio grėbimo kampo važiavimo atstumas yra trumpesnis, taip sutaupoma laiko ir degalų. Mašina yra hidraulinė. „ELHO V-Twin 600“ grėblys pakabinamas priekyje ant tritaškės pakabos, frontalinio kautuvo arba traktoriaus gale. Važiuojant keliais, šoniniai grėbliai pakeliami vertikaliai. „ELHO V-Twin VT750“ grėblys grėbia žolę kampu ir formuoja sąvalką centre. Šis grėblys grėbia neliesdamas žemės, tad palieka švarias, su žemėmis ir akmenimis nesumaišytas sąvalkas. Šių modelių grėblių darbinis plotis yra atitinkamai 4,6 m, 6 m ir nuo 4,5 iki 7,5 m, grėblio formuojamos sąvalkos plotis atitinkamai – 2,1 m, 1,2–1,3 m ir 1,2–1,5 m.

ELHO grebliai traktorius
ELHO grėblius galima montuoti traktoriaus priekyje. Tai labai patogu, nes galima naudoti ir kitus padargus, pavyzdžiui, gale prikabinti presą, rinktuvinę priekabą ar smulkintuvą.


Specifiniai privalumai


Ūkininkai jau pastebėjo, kad šie grėbiai nesusuka žolės, kaip pasitaiko grėbiant kitų firmų grėbliais. Kaip tai pavyksta pasiekti? „ELHO Twin“ grėbliai žolės nestumia, nevynioja, bet meta ją į priekį. Todėl žolė nesusisuka“, – aiškino M.Stonys.
Kitas itin svarbus privalumas – racionalus traktoriaus panaudojimas. „Šie grėbliai užkariavo ūkininkų dėmesį ir todėl, kad vienu metu galima atlikti kelis darbus. Pavyzdžiui, vienas traktorius ir sugrėbia žolę, ir ją suvynioja. Taip sutaupoma daug degalų, nereikia papildomo operatoriaus, o juk žinome, kad ūkiuose gerų specialistų trūksta, ypač darbymečiu“, – sakė „Rovaltros“ vadybininkas.
Be kita ko, minėti grėbliai turi dvi grėbimo linijas, kurios leidžia sąvalkas formuoti į pasirenkamą pusę. Jie gali būti montuojami ant galinės arba priekinės pakabos.

Traktoriai Valtra

Traktoriai „Valtra“ garsėja ilgaamžiškumu dirbant tiek Lietuvos miškuose, tiek ūkininkų ūkiuose. Šie traktoriai išbandyti ir ekstremaliomis sąlygomis Skandinavijos šalyse žiemą ir Brazilijoje, cukranendrių plantacijose, kur labai karšta ir daug dulkių.


Ekonomiškos žoliapjovės


ELHO gamina įvairias žoliapjoves. „Pagrindinis principas – amortizacijos hidrobalanso sistema, kuri kopijuoja paviršių. Kai kurie konkurentai siūlo žoliapjoves su spyruokline amortizacija. Tačiau tokios žoliapjovės, riedėdamos dideliu greičiu ir nelygiu paviršiumi, pradeda labai šokinėti. Todėl jos nelygiai nupjauna žolę. O žoliapjovės su hidrauline sistema rieda stabiliai“, – aiškino M.Stonys.
Be kita ko, ELHO įmonė gamina frontalines žoliapjoves su plaušintuvais ir be jų. Žoliapjoves galima prikabinti traktoriaus šonuose, gale arba priekyje.
Šiose žoliapjovėse yra daug svarbių naujovių, pavyzdžiui, ypatingos peiliukų apsaugos. Daugelis ūkininkų pirmą kartą pamatys tokius plaušintuvus su ilgais pirštais.
Štai „ELHO Arrow 8000“ modelio dviguba žoliapjovė yra labai didelio našumo ir optimalaus svorio. Jos darbinis plotis – 7,5–8 m. Dėmesio vertos itin galingos ir patikimos priekinės žoliapjovės „ELHO Arrow 3700/3200“. Abiejų modelių darbinis plotis – 3,7 ir 3,2 m.
„Prikabinamas žoliapjoves „ELHO Arrow 3200/3700 Hydro Balance“ ir „ELHO HNM 320P“ galima valdyti į šonus nuo traktoriaus centro. Šio modelio žoliapjovės suformuoja pradalges taip, kad jos galėtų greitai džiūti. Be to, šias žoliapjoves paprasta reguliuoti ir prižiūrėti“, – aiškino M.Stonys.


kokybiskos Gaspardo sejamosios

„Rovaltra“ demonstravo ir kokybiškas patikimas „Gaspardo“ sėjamąsias.


Vyniotuvas sutaupo net 50 proc. plėvelės


Pasak M.Stonio, „Rovaltra“ ūkininkams gali pasiūlyti ir ELHO gaminamus vamzdinius, prikabinamus šoninius ir trijų taškų pakabinamus vyniotuvus.

Pavyzdžiui, vamzdinis vyniotuvas „Tube 2020 ACI“ sukurtas greitai ir taupiai vynioti ritinius. Apskaičiuota, kad jis sutaupo net apie 50 proc. plėvelės. Tai – ne klaida, taip yra iš tikrųjų.

Šis vyniotuvas pritaikytas prikabinamam kabliui NORDIC, todėl tiks daugumai traktorių. Jo konstrukcija yra tvirta, todėl jis dirbs patikimai sunkiausiomis darbo sąlygomis.

„Mašina gaminama su dviejų siurblių nepriklausoma hidrauline sistema, kuri automatiškai vynioja ritinius. Monitoriuje matysite visą vyniojimo eigą ir suvyniotų ritinių skaičių“, – sakė M.Stonys.

„Tube 2020 ACI“ yra visiškai automatizuotas. Jis gali suvynioti 120 ritinių per valandą. Be to, gali vynioti net dviejų dydžių ritinius.


Purškiama 1,5 cm tikslumu!


Išskirtinio ūkininkų dėmesio verti „Rovaltros“ parduodami prancūzų kompanijos „Berthoud“ gaminami purkštuvai. Ši kompanija yra viena iš purkštuvų gamybos lyderių pasaulinėje rinkoje. Ypač įspūdingas yra jos gaminamas savaeigis purkštuvas „Raptor“.

Pasak „Rovaltros“ pardavimų vadovo Armino Kukanauzos, šis purkštuvas nepakeičiamas stambiame ūkyje. Šią išvadą galėtų patvirtinti šalyje žinomas ūkininkas Juozas Staliūnas ir dar 6 jo kolegos.

„Pagrindinis šių purkštuvų pranašumas – centrinė sijų švytavimo sistema, todėl purkštuvas purškia tolygiai. Kadangi sistema nesvyruoja, purškiant pavojaus nekelia vėjas.

Jokia kita kompanija nieko panašaus negali pasiūlyti“, – sakė A.Kukanauza. Šiuose purkštuvuose montuojami patikimi vokiečių gamybos varikliai.

„Verta atkreipti dėmesį į hidrostatinę transmisiją. Ji užtikrina purkštuvo važiavimą be jokių trūkčiojimų, o purškiant tai labai svarbu. Žinoma, degalų, laiko ir chemikalų sutaupoma naudojant palydovinę navigaciją – purškiama 1,5 cm tikslumu, taigi nuostolių nepatirsite“, – tikino A.Kukanauza.

Belieka pridurti, kad rinkoje nieko panašaus nerasite. Šie purkštuvai populiarūs stambiuose Vakarų Europos šalių ūkiuose, Kazachstane, Rusijoje. „Berthoud“ purkštuvų planuoja pirkti ir lietuviai ūkininkai.

Giluminiai purentuvai Maschio

Giluminiai purentuvai „Maschio“, kurių darbinis gylis – iki 55 cm, yra puikus pasirinkimas ūkininkams, užsiimantiems nearimine žemdirbyste.


„Rovaltra“ atstovauja Suomijos firmoms „Valtra“, „Suokone OY“ (durpynų mašinos), „Sampo Rosenlew OY“ (javų kombainai), „Kronos OY“ (miško technika), „Wecman Steel OY“ (traktorinės priekabos), „Antti“ (grūdų džiovyklos). Ji gali pasiūlyti Italijos firmų „Gaspardo“ sėjamųjų, „Maschio“ jėginių žemės dirbimo agregatų, SEKO pašarų dalytuvų, MERLO teleskopinių keltuvų ir „MultiOne“ minikrautuvų. „Rovaltra“ atstovauja Prancūzijos firmoms „Berthoud“ (purkštuvai) ir „Gregoire Besson“ (plūgai ir kita žemės ūkio technika).

Petro Malūko nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti