0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Patikimoje technikoje komforto netrūksta

 
Publikuota: 2013-05-22

Jolita Žurauskienė VL žurnalistė

Ukmergės rajone vykusioje parodoje „Baltijos miškai 2013“ UAB „Rovaltra“ pristatė unikalią miškininkams pritaikytą suomišką techniką. „Valtros“ traktoriai – vieni populiariausių Lietuvoje. Jais prekiaujančios bendrovės marketingo direktorius Jonas Trainaitis sakė, kad per pirmąją parodos dieną klientai užsisakė tris „Valtros“ traktorius.

Parodoje „Baltijos miškai 2013” UAB „Rovaltra” pristatė „Valtros“ traktorius, „Merlo“ teleskopinius krautuvus ir darbui miškuose tinkamus padargus.

Prioritetą universaliems, saugiems ir gerais techniniais sprendimais išsiskiriantiems „Valtros“ traktoriams teikia ne vien ūkininkai, bet ir miškininkai bei komunalininkai. Ši technika gaminama tik pagal išankstines sutartis ir asmeniškai kiekvienam užsakovui, atsižvelgiant į jo poreikius.


Tvirta technika

Suomijoje „Valtros“ traktoriai užima daugiau nei 55 proc. rinkos. Gamintojai, atsižvelgdami į sudėtingas šiaurės klimato sąlygas, sukūrė tvirtą, patvarią ir ilgaamžę techniką. Ja, neskaičiuojant darbo valandų, visus metus atliekami ne tik žemės ūkio, bet ir miško darbai. „Ne veltui suomiai sako, kad jie nėra tokie turtingi, kad mokėtų du kartus. Kolegos pabrėžia, kad techniką perka tam, kad ji dirbtų, o ne tam, kad tektų važinėti iki servisų ar gaišti laiką užsakant ir atsisiunčiant detales“, – suomių pastebėjimus išsakė UAB „Rovaltra“ marketingo direktorius. Traktoriuose nėra išsikišusių hidraulinių mechanizmų ir jungčių, degalų bakas įmontuotas rėmo viduje, tad darbus galima atlikti ne tik ūkyje, bet ir miške. Jų dugnas plokščias, todėl nekliūna už kelmų, šakų. Skandinavijoje žiemą spaudžiant dideliems šalčiams, traktoriai nesunkiai užsiveda. Visuose modeliuose įmontuota papildoma variklio pašildymo sistema, kuri esant -25 °C per pusę valandos jį pašildo iki +35 °C. Ūkio darbai skiriasi nuo miško darbų, todėl įsigyjant miško darbams skirtų traktorių pasirenkami įvairūs priedai bei komplektacija

Rovaltra marketingo direktorius J.Trainaitis
UAB „Rovaltra“ marketingo direktorius J.Trainaitis papasakojo, kaip galima sukomplektuoti „Valtros“ traktorių, kad juo saugiai ir patogiai būtų galima dirbti miškuose.

 

Daug privalumų

Su „Valtros“ technika dirbantys žemdirbiai, miškininkai ir komunalininkai įvardijo ne vieną šios technikos privalumą. Ūkininkas Adolis Stankaitis dviejų tūkstančių hektarų žemių priežiūrai pasirinko „Valtros“ traktorius ir neapsiriko. „Išbandžiau ir kitų firmų techniką. Tačiau noriu pabrėžti, kad nė viename traktoriuje, išskyrus „Valtros“, vairuotojo sėdynė neapsisuka 180 laipsnių kampu. Traktoriaus valdymo sistema yra ir gale, todėl darbus atlieku beveik du kartus greičiau nei su kita technika“, – minėjo ūkininkas. A.Stankaičio išsakytoms mintims pritarė ir miškininkai, kurie technika naudojasi ne vienus metus. Jiems dirbant saugumo suteikia speciali traktoriaus kabiną juosianti sija, apsauganti darbuotoją nuo galimų kabinos pažeidimų, jei kristų stambios šakos. Saugumo sumetimais traktoriuje įdėti ir nedūžtantys polikarbonato stiklai. Komforto dirbantiesiems suteikia patogiai įrengta traktoriaus kabina su traktorininko darbą lengvinančia įranga. „Valtros“ traktoriuose įmontuota dvigubo vairavimo sistema „Twin track“, dvi vairo kolonėlės, todėl apsukus sėdynę galima važiuoti atbuline eiga. Šios funkcijos pagerina traktoriaus manevringumą, darbuotojui nereikia sukiotis. Dar vienas svarbus suomiškų traktorių privalumas – nedidelis triukšmas kabinoje.

Valtros traktoriai, Twin track sistema
„Valtros“ traktoriuose gali būti sumontuota „Twin track“ sistema, kuri leidžia patogiai dirbti tiek važiuojant į priekį, tiek atbulomis. Vairuotojo sėdynė pasisuka 180 laipsnių kampu.

 

Varikliai – vieni geriausių

Pasak bendrovės „Rovaltra“ direktoriaus Romualdo Trainaičio, tarp klientų populiariausi 123 AG traktoriai. „Jei į mišką ketinama važiuoti su priekabomis, pakanka 123 AG traktorių. Naudojantieji smulkintuvus renkasi iki 190 AG traktorius. Patys galingiausi yra 353 AG“, – pasakojo R.Trainaitis. Pasak bendrovės direktoriaus, „Valt¬ros“ traktorių varikliai yra vieni geriausių. Šiuos variklius į savo traktorius montuoja net penkių firmų gamintojai, nes jie ne tik ekonomiški, bet ir galingi. „Visiems „Valtros“ traktoriams gamykla suteikia 3 metų arba 3 000 darbo valandų garantiją. Jei mes klientams suteikiame tokių galimybių, tai rodo variklio ilgaamžiškumą“, – pridūrė R.Trainaitis. Apskaičiuota, kad viena darbo valanda miške atitinka 3 darbo valandas žemės ūkyje. Kalbėdamas apie degalų sąnaudas, UAB „Rovaltra“ direktorius pabrėžė šeimininkišką požiūrį. „Mes negalime pasakyti, kas, kur ir kaip dirba. Vienas mechanizatorius dirbdamas galbūt sunaudos 7,5 l, kitas – 12 l degalų. Jei juos pilant vykdoma kontrolė, skaičiuojamos sąnaudos, sutaupyti tikrai pavyks“, – tikino R.Trainaitis.

F. Tomasevskis, A.Dambrauskas, N.Sutkevicius, traktorius
Figūrinio važiavimo atbulomis rungtyje antrąją vietą laimėjo F. Tomaševskis (pirmas iš kairės), pirmąją vietą – A.Dambrauskas, o trečiąją – N.Sutkevičius.

 

Gerėja komplektacijos

Šiais metais „Rovaltra“ pardavė 54 traktorius, kuriuos ūkininkai įsigijo be jokios paramos. „Ūkininkai, pirkdami už savo pinigus, pasirenka tokias komplektacijas, kurių galimybės didesnės, ir, be abejo, galingesnius traktorius. Jie pageidauja pneumatinių pagalvių ir pneumatinių kabinų, nori, kad traktoriuje būtų oro pagalvės ir priekiniai tiltai, kondicionieriai su klimato kontrolės sistema, o minimalus greitis siektų 50 km/val.“, – klientų pageidavimus vardijo R.Trainaitis. Anksčiau ūkininkai beveik nepirkdavo traktorių su galulaukės automatine sistema, o dabar jie pageidauja, kad būtų įdiegta nemažai išmaniųjų sistemų. Iš viso Lietuvoje UAB „Rovaltra“ pardavė daugiau kaip 3 500 traktorių, bet šiais metais manoma, kad jų parduos gerokai mažiau. Ūkininkai laukia naujojo ES paramos laikotarpio ir neskuba pirkti. R.Trainaitis minėjo, kad ankstesniais metais klientai rinkdavosi kuklesnės komplektacijos techniką. Naudodamiesi ES projekto lėšomis, ūkininkai stengdavosi apsirūpinti įvairiais „geležiukais“, o ne pasirūpinti dirbančio žmogaus komfortu.

Nerijaus Markevičiaus nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti