0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Prieš sėją nudžiugino "Rovaltros" dovanos

 
Publikuota: 2013-05-02

Vida Tavorienė VL žurnalistė

Radviliškio rajone ūkininkaujantis jaunas ūkininkas Ernestas Čapaitis šiemet išbandys patobulinto dizaino garsios Suomijos kompanijos „Valtra“ traktorių. UAB „Rovaltra“ Panevėžio filiale jam įteikti ne tik naujo traktoriaus rakteliai, bet ir pilna dėžė dovanų, kurių vertė – 5 000 litų.

Daugiausia suomiškų traktorių į žemdirbių ūkius išrieda iš UAB „Rovaltra“ Panevėžio filialo.

 

Iš katalogo pasirinko drabužių

UAB „Rovaltra“ praėjusių metų pabaigoje parengė malonią ir dosnią staigmeną tiems ūkininkams, kurie iki Kalėdų apsisprendė pirkti traktorius „Valtra“. Jie tapo kalėdinės mugės dalyviais ir galėjo iš naujo katalogo už 5 000 litų išsirinkti įvairių dovanų: kokybiškų „Valtros“ simbolika papuoštų ir visai šeimai skirtų laisvalaikio bei darbo drabužių, aksesuarų, kuprinių, puodelių, termosų, rašiklių ir kt. Tokiomis dovanomis buvo pamaloninta 11 šalies žemdirbių.

Atsiimti naują traktorių ir kalėdinių dovanų Ernestą atlydėjęs tėvas Dalius Čapaitis sakė, kad jų šeima pasirinko darbo ir laisvalaikio drabužių: kombinezonų, striukių, liemenių, bliuzonų ir kt. Šių dovanų užteks ne tik jų šeimai, bet ir kartu ūkininkaujantiems jo broliams bei jų vaikams. Jau apie 20 metų trys broliai Čapaičiai sutartinai ūkininkauja, prie jų prisidėjo ir jaunoji karta. Dabar penki šeimos ūkiai kartu dirba apie 1 100 ha žemių, verčiasi augalininkyste, gyvulininkyste, sodininkyste ir daržininkyste. Lietuvoje šie Radviliškio rajono Pakalniškių seniūnijos ūkininkai išgarsėjo pernai ir užpernai maždaug 3 ha kukurūzų lauke įrengę labirintą.

traktorius, Donatas Skiotys, Arminas Kukanauza, Ernestas ir Dalius Capaiciai
„Rovaltros“ Panevėžio filialo vadybininkas Donatas Skiotys (pirmas iš kairės) ir pardavimų vadovas Arminas Kukanauza Radviliškio rajono ūkininkams Ernestui ir Daliui Čapaičiams įteikė naujojo traktoriaus „Valtra“ raktelius ir dėžę dovanų.

„Kiekvienas atsako už tam tikrą sritį, o bendrai valdome žemes, sandėlius, techniką. Turime įvairių firmų technikos, pernai dar nusižiūrėjome „Valtrą“. Tai bus pirmasis suomiškas traktorius mūsų ūkyje. Kaimynai patenkinti traktoriais „Valtra“, manau, ir mes nesuklydome pasirinkę suomišką“, – sakė D.Čapaitis.

Renkantis ir apsisprendžiant, kurį traktorių įsigyti, svarbiausias veiksnys buvo optimalus patikimumas bei patvarių traktorių „Valtra“ kainos ir kokybės santykis. „Šiuo požiūriu konkurentų nebuvo“, – užtikrino Radviliškio rajono ūkininkai ir pridūrė, jog traktorių pageidavo atsiimti prieš pavasario darbus. Taigi, ir „Rovaltros“ Kalėdų Senelio dovanos juos pasivijo prieš sėją.

 

Bus darbinis arkliukas

Radviliškiečių išsirinktas 150 AG T serijos „Valtra“ traktorius (variklis 6 cilindrų, transportinis greitis – 50 km/h) bus darbinis arkliukas – tiks ir lauko darbams, ir gyvulininkystės ūkyje, ir transportuoti. Jų valdomas ūkis yra mišrus, tad naujas suomiškas traktorius nė dienos nestovės be darbo. Čapaičiai augina javus, cukrinius runkelius, bulves, laiko apie 120 melžiamų karvių, turi bemaž dvidešimties hektarų sodą. „Pirmiausia naujasis traktorius bus išbandytas pasėliams purkšti. Vėliau prasidės pašarų ruošimas, prie jo ketiname prikabinti presą. Kitąmet naudosime ir sėjos, tręšimo darbams. Žiemą pritaikysime sniegui valyti“, – pasakojo D.Čapaitis.

UAB „Rovaltra“ Panevėžio filialo pardavimų vadovas Arminas Kukanauza pastebėjo, jog 150 AG traktoriai „Valtra“ yra populiarūs, juos renkasi ir stambesni, ir smulkesni ūkiai. „Žemdirbiai jau prisipirko labai galingų traktorių, bet ūkyje neišsiverčia be mažesnės galios traktorių. Tokiais nuveikiama daug kasdienių darbų. Daug važinėjant ūkininkams labai svarbu, kad šie traktoriai sunaudoja mažai degalų“, – aiškino A.Kukanauza.

ukininkas, traktoriaus kabina
Ergonomiška kabina ir sėdynė – ūkininkų itin vertinamas šiuolaikinių traktorių pranašumas.

 

Patobulino dizainą

Daug Lietuvos ūkininkų iš patirties žino, kokie patikimi, našūs ir modernūs yra „Valtra“ traktoriai. Suomijos kompanijai Lietuvoje nuo
1997 m. atstovaujanti „Rovaltra“ šalies žemdirbiams pardavė daugiau kaip 3,5 tūkst. „Valtra“ traktorių. Ne vienas ūkininkas asmeniškai įsitikino, kaip atsakingai, kruopščiai ir tvarkingai dirba suomiai. „Rovaltros“ vadovas Romualdas Trainaitis ne vieną žemdirbių grupę yra lydėjęs į Suomijos gamyklą „Valtra“.

Vienas iš gamyklos „Valtra“ išskirtinumų – tas, kad traktoriai gaminami pagal individualų kiekvieno kliento užsakymą. Traktoriaus techninės charakteristikos ir jo priedai gali būti sukomplektuojami pagal ūkio ir jo savininko poreikius – galima rinktis nuo transmisijos, variklio tipo iki traktoriaus spalvos ar sėdynės. Nūnai ūkininkai daug dėmesio skiria vairuojamos technikos patogumams. „Čapaičiai patys dirba ūkyje, todėl puikiai supranta, kaip svarbu ne tik darbo našumas, bet ir gera dirbančiojo savijauta, taigi, patogi sėdynė bei valdymas, nuo triukšmo bei dulkių apsauganti sandari kabina ir kiti patogumai“, – aiškino A.Kukanauza.

„Rovaltros“ pardavimų vadovas atkreipė dėmesį, kad žemdirbiams reikšmingas ir traktoriaus dizainas. „Aišku, svarbiausia – techninės charakteristikos, bet ūkininkai renkasi ir spalvą, ir dizainą. Jie džiaugiasi, kad šiemet iš gamyklos „Valtra“ išrieda patobulinto dizaino traktoriai“, – pasakojo jis. A.Kukanauza pabrėžė, kad „Rovaltra“, parduodama techniką, žemdirbiams siūlo palankias finansavimo sąlygas. Žemės ūkio technika prekiaujančios bendrovės atstovai tarpininkauja derybose su bankais dėl ūkininkams palankių kreditavimo sąlygų.

 

Be paramos tampa racionalesni

Naujam traktoriui „Valtra“ įsigyti E.Čapaitis gavo europinę paramą. „Reikia viską įvertinti, suskaičiuoti ir įsigyti patikimos technikos. „Valtra“ traktorius – racionalus pirkinys“, – pastebėjo Aleksandro Stulginskio universitete studijuojantis jaunas ūkininkas. Senkant Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos lėšoms, mažiau remiama žemė ūkyje įgyvendinamų investicinių projektų. Tačiau ūkių modernizavimas nesustoja – ūkininkai investuoja ir be paramos.

Ernestas ir Dalius Capaiciai Valtra traktorius
Naująjį pirkinį apžiūrėjęs Ernestas ir jo tėvas Dalius čia pat pasimatavo ir Suomijos kompanijos simbolika papuoštus drabužius.

„Džiaugiuosi tais klientais, kurie techniką perka be europinių lėšų. Įgyvendindami projektus ūkininkai linkę prisipirkti kuo daugiau ir kuo pigesnių visokių mašinų. O investuodami savo lėšas jie būna kur kas racionalesni – renkasi geresnės komplektacijos techniką, turinčią daug šiuolaikiškų privalumų. Be to, nesiverčia per galvą. Kai patvirtinami projektai, skubinama kuo greičiau įsigyti techniką. O jei terminai nespaudžia, galima ramiai numatyti finansinius srautus ir suplanuoti, kada palankiausia pirkti naują techniką“, – aiškino R.Trainaitis.

Pernai „Rovaltra“ pardavė daugiau kaip šimtą traktorių „Valtra“. Šiemet užsakyta daugiau kaip pusšimtis suomiškų traktorių, kurių dauguma jau pasiekė žemdirbius. Šeši iš užsakytų traktorių skirti tik miško darbams. „Valtra“ traktoriai gali dirbti ir žemės ūkyje, ir miške. Didelis suo¬miškų traktorių pranašumas – užpakalinė valdymo sistema, todėl jie tokiu pat greičiu gali važiuoti į priekį ir atgal, tereikia pasukti sėdynę. Dirbant miške tai itin praverčia.

Naujiems „Valtra“ traktoriams suteikiama trejų metų, arba 3 000 darbo valandų, garantija (kas sueis pirma). Suomiškų traktorių techninės priežiūros punktai yra Biržuose, Šakių, Plungės ir Radviliškio rajonuose, o atsarginių dalių galima įsigyti Panevėžyje, Kauno rajone, Biržuose ir pernai atidarytame Šilutės filiale. Visi autoservisai turi specialiai šiam darbui parengtas mobilias brigadas, aprūpintas automobiliais su diagnostinėmis priemonėmis. R.Trainaitis pastebėjo, jog Lietuvos ūkininkai gerai vertina „Rovaltros“ atstovaujamos italų kompanijos „Merlo“ teleskopinius krautuvus. Šiemet jų parduota dešimt ir dar keturi užsakyti.

 

Autorės nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti