0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Pakruojiečio laukuose - naujausio modelio traktorius, arba nemesk ,,Valtros“ patikimo kelio dėl šalikelės takelio

 
Publikuota: 2013-04-23

Algis PADORA „ŪP“ korespondentas

Tyliai, be orkestrų ir fanfarų nuošalūs ir ramūs Pakruojo rajono Žeimelio seniūnijoje esantys Striukai sutiko per sodžių iš neseniai Kaune pasibaigusios žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2013“ atriedantį juodos spalvos traktorių. Ir jei ne „naujokėlį“ lydintis geltonasis tokio pat modelio jo „brolis“, beveik nieko išskirtinio nebūtum pastebėjęs. Bet vos tik Suomijoje pagamintas traktorius įsuko į ūkininko Gedimino Ališausko kiemą, prie naujosios technikos sugužėjo visi.
„No, kaip tas naujs traktoriuks atroda? – pratrūko svarstymai.
„O to pauostiok, dažės da kvep“, - nepėsčia buvo aštrialiežuvė.

Gediminas Alisauskas, Vitalijus Fergizas ir Romualdas Trainaitis
Gediminas Ališauskas, Vitalijus Fergizas ir Romualdas Trainaitis „laisto“ naująjį „VALTRA T 213V“.

Kol Biržų „Bjoras“ agroserviso vadovas Vitalijus Fergizas smalsuoliams dėstė „VALTRA T 213V“ privalumus, kur buvęs, kur nebuvęs net iš kito Lietuvos pakraščio visureigiu atrūko visur suspėjantis „Rovaltra“ firmos generalinis direktorius Romualdas Trainaitis.
„Su Striukų ūkininku Gediminu Ališausku bendradarbiaujame jau aštuoniolika metų. Ūkininkas puikiai išmano techniką, turi inžinieriaus-mechaniko diplomą, mėgsta naujoves. Ūkininko laukuose dirbančią europietišką techniką aptarnauja aukštos kvalifikacijos mechanizatoriai. Skubame žemdirbiams kuo greičiau pateikti moderniausią techniką ir ne vienus metus stebime, kaip ji dirba laukuose. Šis, ką tik pagamintas praeitų metų naujausio modelio traktorius – su automatine pavarų dėže, valdomas kompiuterio, taupo iki 15 proc. kuro“, - privalumus vardijo „Rovaltros“ generalinis direktorius.

Neįtikėtina, bet milžiniško dydžio technikos galiūną valdys neišskirtinio ūgio, kuklus ir mažakalbis dvidešimt aštuonerių metų vaikinas Vaidotas Vilimas.

Vaidotas Vilimas
Vaidotas Vilimas džiaugiasi patikėtu jam traktoriumi.

„Turiu aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Specialybė – informatikas. Kurį laiką dirbau Anglijoje, bet sugrįžau į Lietuvą. Tikiuosi, jog pavyks suvaldyti šią techniką ir pateisinti šeimininko pasitikėjimą“, - ūkio savininkui Gediminui Ališauskui įteikus „VALTROS“ traktoriaus užvedimo raktelius kalbėjo jau porą metų panašia technika dirbęs V. Vilimas.

Naujausias – juodasis „Valtra“ – ketvirtasis tokio modelio traktorius Striukų ūkininko technikos parke.

„Nemesk „VALTROS“ kelio dėl neaiškaus takelio“, - rimtos firmos pasirinkimas neapvylė Striukų ūkininko.

Vaidotas Vilimas, Gediminas Alisauskas
Vaidotui Vilimui traktoriaus raktelius patiki Gediminas Ališauskas.

Beveik tūkstantį hektarų žemės dirbančio ūkininko ūkyje dirba dvylika nuolatinių darbuotojų, o atėjus pavasario darbymečiui šis skaičius padidėja. Striukiečio technikos-muziejaus parke kruopščiai saugoma seniausių modelių technika, nuo kurios pradėjo kurti savo sodybą.

Kelių hektarų plotą užimančioje sodyboje sėkmingai kuriamas senosios technikos muziejus, medinių skulptūrų ir akmenų parkas.

Autoriaus nuotraukos

Nr.72/7

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti