0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Studentų įgūdžiams tobulinti – atnaujinta laboratorija

 
Publikuota: 2012-07-08

Akademija (Kauno r.) birželio 8 d. Žemės ūkio technikai ir technologijoms sparčiai tobulėjant, ypač svarbu, kad būsimi specialistai studijuodami ne tik įgytų naujausių žinių, bet ir sugebėtų teoriją pritaikyti praktiniame darbe. Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio inžinerijos fakultetą pasirinkę studentai nuo šiol turės dar geresnes galimybes praktiniams įgūdžiams tobulinti – vakar duris atvėrė kapitališkai renovuota Mašinų serviso laboratorija. Laboratorija atnaujinta universiteto mecenato – bendrovės „Rovaltra“ lėšomis.

Stasys Slavinskas, Romualdas Trainaitis, Antanas Maziliauskas, Rolandas Domeika
Mašinų serviso laboratorijos atidarymo juostelę perkerpa (iš kairės) Stasys Slavinskas, Romualdas Trainaitis, Antanas Maziliauskas ir Rolandas Domeika.

Šiuolaikiškai atnaujintos ne tik laboratorijos patalpos, bet ir įranga, prietaisai, reikalingi traktorių, automobilių ir kitų savaeigių mašinų gedimams diagnozuoti. Tai ketvirtoji laboratorija Žemės ūkio inžinerijos fakultete, į kurios remontą ir atnaujinimą investavo „Rovaltra“. Laboratorijų vedėjos Julijos Kvietkauskienės pastebėjimu, fakultete įrengtos laboratorijos yra vienos moderniausių ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione.
Modernios 100 kv. m dydžio laboratorijos patalpoms atnaujinti bendrovė išleido apie 58 tūkstančius litų, antra tiek skyrė mašinų techninei patikrai atlikti, gedimams nustatyti reikalingai įrangai supirkti.
„Labai smagu, kad mokslo ir verslo bendradarbiavimas įgauna tokį didelį mastą. Turėdami gerokai didesnes galimybes šiuolaikiškai įrengtoje laboratorijoje tiek studentai, tiek dėstytojai jaus didesnę atsakomybę darbus atlikti kuo kokybiškiau, – laboratorijos atidarymo iškilmėse sakė universiteto rektorius prof. Antanas Maziliauskas. – Bendrovei „Rovaltra“ ir jos direktoriui Romualdui Trainaičiui esame labai dėkingi už daugybę metų trunkantį bendradarbiavimą ir ištikimybę savajai Alma mater.“ Pasak rektoriaus, Romualdas Trainaitis – vienas iš uoliausiai savo, kaip mecenato, pareigas atliekančių universiteto auklėtinių, iš kurio paramos ir pagalbos sulaukiama nuolat.

Romualdas Trainaitis, rektorius Antanas Maziliauskas
Atsidėkodamas už nuolatinę paramą plėtojant universiteto mokslo ir studijų aplinką Romualdui Trainaičiui rektorius Antanas Maziliauskas įteikė medalį. Tai pirmasis Aleksandro Stulginskio universiteto vardu įteiktas medalis.

Kad iš bendrovės „Rovaltra“ visapusiškos paramos sulaukiama ištisus metus, patikino ir Transporto ir jėgos mašinų katedros vedėjas prof. Stasys Slavinskas. Jo žodžiais, ypač fakulteto dėstytojams svarbu tai, kad iš traktorių gamyklos Suomijoje juos operatyviai pasiekia pati naujausia informacija. Be to, „Rovaltros“ iniciatyva ir lėšomis organizuojamos dėstytojų stažuotės traktorių Valtra gamykloje, dažni ir svečių vizitai universitete, o jų skaitomi seminarai naudingi tiek universiteto dėstytojams, tiek studentams.

universiteto dekanai, destytojai ir darbuotoju burys
Į atnaujintos laboratorijos atidarymo iškilmes susirinko gausus universiteto dekanų, dėstytojų ir darbuotojų būrys.

Fakulteto aplinkos sutvarkymas daro didžiulę įtaką mokslo ir studijų procesui. Pasak fakulteto dekano doc. dr. Rolando Domeikos, moderniai įrengtos auditorijos ir laboratorijos buvo savotiškas impulsas fakultete pradėti vystyti naują kryptį, todėl visiškai neseniai užregistruota ir nauja pirmosios pakopos studijų programa – transporto inžinerija.
Universiteto gerove, mokymosi aplinka ir naujausių technologijų sklaida R. Trainaitis rūpinasi jau du dešimtmečius. Jo teigimu, tvarkinga aplinka ir pažangi mokymosi bazė – svarbiausi veiksniai, skatinantys jaunimą rinktis vieną ar kitą specialybę. „Mane mokė dirbti T40 traktoriumi, tačiau nuo to laiko visa technika ir technologijos pakito neatpažįstamai“, – sakė R. Trainaitis, pridurdamas, kad ne visiems tais laikais traktorius puikiai valdžiusiems operatoriams šiuolaikinės mašinos yra lengvai „įkandamos“. Tad jis džiaugėsi, kad prieš daugybę metų pasirinkta tinkama technologijų sklaidos strategija – universitetui suomišką traktorių ne padovanoti, bet paskolinti – užtikrina naujausių žinių ir technologijų plėtrą tarp būsimųjų žemės ūkio ir verslo specialistų.

MŪ inf.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti