0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Pavasario sėją paspartins „Valtra“ traktoriai

 
Publikuota: 2012-04-21

Vida Tavorienė VL žurnalistė

Kėdainių rajono žemės ūkio bendrovėje „Nemunas“ šiųmetė sėja bus spartesnė ir kokybiškesnė. Pavasario darbai – pirmasis išbandymas į bendrovės kiemą įriedėjusiems dviem naujutėlaičiams suomiškiems traktoriams „Valtra“ bei jų vairuotojams.


Dėl pasirinkimo nedvejojo

„Neabejoju, kad naujais pirkiniais būsime patenkinti. Suomiški traktoriai – patikimi, našūs, patogūs. Tuo jau įsitikinome išsinuomoję vieną „Valtra“ traktorių. Jis be priekaištų dirbo sutartą laiką, todėl dėl pasirinkimo, kokio gamintojo techniką pirkti, mums dvejonių nebuvo. Visi sutarėme, kad pirksime suomiškus traktorius“, – sakė Kėdainių rajono žemės ūkio bendrovės „Nemunas“ administracijos vadovas Edvardas Gabinaitis, kartu su ūkio darbuotojais atvykęs į UAB „Rovaltra“ Panevėžio filialą atsiimti naujų pirkinių.

Arminas Kukanauza Edvardas Gabinaitis
UAB „Rovaltra“ Panevėžio filialo pardavimų vadovas Arminas Kukanauza (kairėje) žemės ūkio bendrovės „Nemunas“ administracijos vadovui Edvardui Gabinaičiui įteikė naujų traktorių raktelius.

Kėdainiškiai apsisprendė pirkti iškart du traktorius. „Rovaltros“ Panevėžio filialo pardavimų vadovas Arminas Kukanauza „Nemuno“ bendrovės administracijos vadovui E.Gabinaičiui įteikė traktorių raktelius. Pastarasis juos perdavė vairuotojams Gediminui Zakarevičiui ir Liudui Damaševičiui, kurie garsios Suomijos kompanijos „Valtra“ gamykloje ką tik sukomplektuotus traktorius nuvairavo Kėdainių link. Kaip tvirtino A.Kukanauza, šiemet iš „Rovaltros“ Panevėžio filialo į Aukštaitijos ūkininkų ir bendrovių kiemus jau išriedėjo 25 suomiški traktoriai.


Svarbu ir duotas žodis

Kėdainiškių bendrovė naujiems suo¬miškiems traktoriams įsigyti gavo Europos Sąjungos bei nacionalinio biudžeto paramą, taip pat Ūkio banko kreditą. „Mūsų bendradarbiavimas su „Rovaltra“ sklandžiai klostosi jau ne vienus metus. Atsakingi ryšiai sieja ir su šios bendrovės parduodamą suo-mišką bei kitų gamintojų techniką perkančiais ūkininkais bei žemės ūkio bendrovėmis“, – tvirtino Ūkio banko Panevėžio filialo valdytojo pavaduotojas komercijai Kazimieras Antanynas.

Pasak E.Gabinaičio, visas bendrovės kolektyvas supranta, kaip svarbu išlaikyti pasitikėjimą ir laiku įvykdyti finansinius įsipareigojimus.

„Žemdirbio duona nelengva, nes esame priklausomi ir nuo gamtos. Tačiau mes užgrūdinti ir atkaklūs. Nors ir griūdami turime padaryti visus darbus ir laiku atsiskaityti su banku. Duotas žodis – šventas reikalas“, – pabrėžė „Nemuno“ administracijos vadovas. Anot K.Antanyno, pernai Ūkio banko Panevėžio filialo ketvirtadalis visų paskolų teko žemės ūkio sektoriui.


Dirbs ištisus metus

Kėdainiškiai įsigijo „Valtra T191 H“ ir „Valtra T131 C“ traktorius. Pasak A.Kukanauzos, tai vieni populiariausių suomiškų traktorių, kuriuos renkasi tiek stambūs, tiek ir smulkesni ūkiai.

„Galingas 211 AG „Valtra T191 H“ gali traukti kombinuotus agregatus – galingas 4 metrų pločio sėjamąsias su žemės įdirbimu, o 150 AG „Valtra T131 C“ traktorius – darbinis arkliukas, skirtas daugeliui lengvesnių darbų“, – aiškino „Rovaltros“ atstovas.

Per 1 000 ha žemės dirbanti stambi žemės ūkio bendrovė „Nemunas“ verčiasi ir augalininkyste, ir gyvulininkyste, todėl ūkyje reikalingi abu minėti traktoriai.


„Pasirinkome tokią komplektaciją, kuri atitiktų mūsų taikomas ūkininkavimo technologijas. Rinkomės universalius traktorius, kuriais galima būtų nuveikti daug įvairių darbų“, – aiškino E.Gabinaitis. Žemės ūkio bendrovė ne tik augina javus, rapsus, bet laiko ir nemažai gyvulių, tad darbo apstu ištisus metus, todėl žemės ūkio technika turi tarnauti ir vasarą, ir žiemą.


„Auginame apie 500 ha žieminių kviečių, apie 300 ha rapsų, apie 150 ha miežių, 70–80 ha kukurūzų, turime apie 150 ha žalienų. Laikome apie 600 galvijų, iš jų 230 melžiamų karvių. Technika reikalinga ir žemės dirbimo, sėjos, purškimo, ir pašarų gamybos darbams. Taigi nauji traktoriai dirbs maksimaliu pajėgumu, o per pavasario, vasaros ar rudens darbymečius planuojame dirbti dviem pamainomis“, – sakė bendrovės administracijos vadovas.

Anot A.Kukanauzos, traktoriuose įrengti hidrauliniai keltuvai, tai praverčia ir žiemą valant sniegą. „Nemuno“ bendrovė įsikūrusi nemažoje teritorijoje, tad sniegingomis žiemomis tenka paplušėti, kad nestrigtų darbai. Ūkininkams svarbu tai, kad jie gali susikomplektuoti „Valtra“ traktorių pagal individualų užsakymą. Gali rinktis nuo spalvos iki sėdynės. Tai ypač vertina patyrę žemdirbiai, kurie žino, ko jiems ūkyje labiausiai reikia.

Liudas Domasevicius traktorius Valtra Gediminas Zakarevicius traktorius Valtra
„Nemuno“ bendrovės vairuotojai Liudas Domaševičius ir Gediminas Zakarevičius traktorius „Valtra“ nuvairavo Kėdainių link.


Operatyvios serviso paslaugos

„Prasidėję sėjos darbai bus pirmasis naujų traktorių išbandymas. Naši ir patikima technika labai svarbi siekiant kuo sparčiau ir kokybiškiau atlikti žemės ūkio darbus. Jei orai leis, jau ryt kabinsime padargus ir važiuosime į laukus. Pačiu laiku sulaukėme naujų traktorių“, – sakė E.Gabinaitis.

„Rovaltros“ atstovai žemės ūkio bendrovės darbuotojus apmokė, kaip valdyti traktorius. „Manau, kad mūsų vyrai susitvarkys. Jei reikės pagalbos, „Rovaltros“ specialistų komanda operatyviai pasirengusi padėti ir patarti“, – įsitikinęs E.Gabinaitis.

Ūkio administracijos vadovas pastebėjo, kad suomiškais traktoriais itin džiaugiasi vairuotojai, kurie valdys naują techniką. Ir tai suprantama – itin patogus valdymas ir sėdynės, komfortabilios kabinos, todėl žmonės nenuvargsta net per patį darbymetį. „Net nepalyginsi su buvusia tarybine technika. Dabar kabinose daug patogumų: nėra triukšmo, dulkių ir kt. Ne mažiau svarbu, kad patiems nereikia remontuoti. Jei kas sugenda, greitai atvažiuoja meistrai ir sutvarko“, – pasakojo vieno traktoriaus raktelius gavęs G.Zakarevičius.


Naujiems „Valtra“ traktoriams suteikiama trejų metų, arba 3 000 darbo valandų, garantija (kas sueis pirma). Suomiškų traktorių techninės priežiūros punktai yra Biržuose, Šakiuose, Plungėje ir Radviliškyje. Visi autoservisai turi specialiai šiam darbui parengtas mobilias brigadas, kurios aprūpintos automobiliais su diagnostinėmis priemonėmis. „Reikiamų atsarginių dalių galima gauti ir Panevėžio filiale. Jei reikia retesnės detalės, ją per parą galime atsisiųsti iš gamyklos Suomijoje“, – tvirtino A.Kukanauza.


Planuoja naujus pirkinius iš „Rovaltros“

Du nauji suomiški traktoriai – pirmieji stambaus Kėdainių rajono ūkio pirkiniai iš Suomijos kompanijai „Valtra“ atstovaujančios bendrovės. Tačiau E.Gabinaitis pastebėjo, kad tai tėra partnerystės su „Rovaltra“ pradžia. „Verčiamės ir gyvulininkyste, todėl mus domina teleskopiniai krautuvai, dar dairomės savaeigio našaus purkštuvo, geri atsiliepimai ir apie „Rovaltros“ parduodamus „Gregoire-Besoon“ plūgus“, – naujus pirkinius planuoja „Nemuno“ administracijos vadovas.

Žemdirbiai gerai vertina „Rovaltros“ atstovaujamos italų kompanijos „Merlo“ teleskopinius krautuvus, kurie nepamainomi gyvulininkystės ūkiuose. Šie krautuvai krovinį gali pakelti į 6–25 metrų aukštį, o keliamoji galia – iki 10 tonų. Ūkininkams paranku, kad „Merlo“ krautuvus galima naudoti kaip traktorius. Štai, pavyzdžiui, 140 AG teleskopinis krautuvas „Merlo Turbofarmer“ gali tempti iki 22 tonų priekabą ir išvystyti iki 50 km/val. greitį.

Stambiam ūkiui puikus pasirinkimas ir savaeigiai purkštuvai „Berthoud“. Intensyvėjant žemdirbystei ir ūkiuose atliekant vis daugiau purškimų, jie būtini.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti