0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Mažeikių miškininkai renkasi „Valtra“ traktorius

 
Publikuota: 2012-04-04

Rasa JAGAITĖ „ŪP“ korespondentė

Geras pavyzdys užkrečia, o geriausia reklama – pačiam pamatyti, išbandyti ir įvertinti. Vytautas Radavičius, pirmasis Mažeikių rajone įsigijęs naują miško darbams skirtą specialų „Valtra“ traktorių, šiuo pavyzdžiu užkrėtė ir kitus mišką tvarkančius, medieną ruošiančius kraštiečius verslininkus bei ūkininkus. Dabar Mažeikių rajone jau dirba bent keli modernūs miškams skirti suomiški traktoriai. Pirkėjai, bendraujantys su Suomijos „Valtra“ gamyklos atstove Lietuvoje – UAB „Rovaltra“, vienu balsu tvirtina, kad geresnių už šiuos traktorius vargu ar galima rasti.


Sukurti dirbti sudėtingomis sąlygomis

V. Radavičius turi savo įmonę, kuri atlieka miško kirtimo paslaugas, perka ir parduoda medieną. „Kertame medžius, traukiame rąstus. Todėl turėti savo technikos tiesiog būtina“, – sako V. Radavičius. Prieš metus jis įsigijo naują suomišką 152 AG traktorių „Valtra“ N141h. Verslininkas parengė projektą pagal Kaimo plėtros programą ir gavo paramą įsigyti naują techniką.

Valtra traktorius miskams, misko priekaba
Vytautas Radavičius šiais metais pirmasis Mažeikių r. įsigijo miškams skirtą „Valtra“ traktorių ir juo visą žiemą sėkmingai dirbo miške. Be jo, rajone dirba dar devyni „Valtra“ traktoriai ir kai kurie jų jau viršijo 27000 motoval.


Įsigyjant miškams skirtus suomiškus traktorius galima pasirinkti įvairius priedus. V. Radavičius tą ir padarė, nes miško darbai skiriasi nuo darbo laukuose, todėl priedai turi daug reikšmės našumui, kokybei ir saugumui. Jis pasirinko sustiprintą miško kabiną su nedūžtančiais polikarbonatiniais stiklais. Viduje – apsisukanti sėdynė ant oro pagalvės. Tokioje kabinoje geresnis matomumas, nes yra stiklinis stogas, o kartu užtikrinamas saugumas, nes kabinos stogą juosia metalinis rėmas. Pasirinktos miškams skirtos padangos „Nokian“ – sustiprintos, specialiai sukurtos dirbti sudėtingomis sąlygomis. Traktorius turi metalinį kuro baką, kuris apsaugotas nuo galimų pažeidimų. O tai itin svarbu dirbant miške.
Naująjį traktorių valdo pats įmonės savininkas V. Radavičius. „Viską darau, kad techniką galėčiau miške maksimaliai išnaudoti. Traktoriaus priekyje primontavau „buldozerį“, lyginantį susidariusias provėžas. Kitaip į kai kuriuos kertamus miškus nebūtų galima įvažiuoti. Yra priekaba, manipuliatorius. Ateityje dar planuoju įsigyti aparatą šakoms smulkinti“, – pasakoja „ŪP“ pašnekovas.

Palankus kainos ir kokybės santykis

V.Radavičius draugiškai bendradarbiauja su Urvikių kaime įsikūrusios UAB „Valcetas“ savininkais broliais Alvydu ir Benu Vasiliauskais. Nuo 1994 m. veikianti bendrovė turi daug miškų, lentpjūvę, superka statų mišką, taip pat rąstus, teikia miškavežio paslaugas, ruošia medieną statyboms, malkas. Bendrovėje nuolat dirba trys dešimtys žmonių. „Valceto“ savininkai, pamatę, kaip gerai tarnauja V. Radavičiaus įsigytas suomiškas traktorius, irgi panoro tokį įsigyti. Broliai parengė projektą pagal Kaimo plėtros programos priemonę „Miškininkystės ekonominės vertės didinimas“, jis buvo įvertintas teigiamai. Taigi už šiemet įsigytą 152 AG „Valtra“ N141h traktorių bei priekabą su manipuliatoriumi bendrovė gaus paramą.

Vytautas Radavicius ir Alvydas Vasiliauskas

Vytautas Radavičius ir Alvydas Vasiliauskas investavo į savo įmonių gamybinės bazės atnaujinimą: įsigijo naujų miškams skirtų „Valtra“ traktorių.


„Lentpjūvei reikalinga mediena. Mums apsimoka patiems kirsti miškus, nes pirkti žaliavą aukcionuose ne visuomet paranku, be to, brangu. Todėl verta turėti savo technikos, kuri dirbtų miške. Įrengimus, techniką nuolat atnaujiname, investuojame. Tai apsimoka. „Valtra“ traktoriaus pasirinkimą lėmė palankus kainos ir kokybės santykis“, – sako A. Vasiliauskas. Jo brolis Benas teigia, kad „Valtra“ yra vienas galingiausių miškams skirtų ratinių traktorių. Kiti specializuoti miškų traktoriai jau būtų itin brangūs, nes labai dideli, jiems pervežti reikėtų tralo. Be to, Lietuvos miškai nėra pritaikyti galingai specializuotai technikai. Todėl „Valceto“ savininkai pasirinko geriausiai jiems tinkantį ratinį suomišką traktorių.
Tai – ekonomiškesnis variantas. Dabar traktorius ruošiamas darbui miške: montuojama hidrosistema, manipuliatorius. Darbo naujajai technikai netrūks ir pačioje lentpjūvėje, ir miške. „Traktorius mobilus, greitas, todėl jis galės transportuoti medieną ir gamybinėje teritorijoje, ir iš miško“, – sako A. Vasiliauskas.
Dar vienas labai svarbus suomiškų traktorių privalumas – mažas triukšmo lygis kabinoje. „Kai mobiliuoju telefonu paskambinu miške dirbančiam Vytautui, jam nereikia išjungti variklio, galime puikiausiai susišnekėti ir aptarti neatidėliotinus klausimus“, – pasakoja B. Vasiliauskas. O V. Radavičius patikina, kad darbo naujajame traktoriuje salygos iš tiesų komfortiškos, vasarą sandarioje kabinoje nepuola uodai, kurių miške būna gausybė.


Pelną investavo į naują techniką

Tokius pat miško darbams skirtus „Valtra“ traktorius įsigijo ir Svajūnas Dapšys, Viekšniuose 1995 m. įregistravęs individualią įmonę ir turintis savo miškų bei lentpjūvę, bei šalia įsikūręs jaunasis ūkininkas Viktoras Nicius.
Pagrindinė S. Dapšio įmonės, kurioje dirba dvi dešimtys žmonių, veikla – medinių padėklų gamyba. Per metus sukalama 300 tūkst. padėklų. „Visą produkciją išvežame į užsienio šalis. Užpernai ir pernai mums labai gerai sekėsi, uždirbome nemažai pajamų. Todėl nutarėme investuoti juos gamybos bazei atnaujinti “, – sako S. Dapšys. Be to, jis, kaip ir kiti Mažeikių r. verslininkai, spėjo pasinaudoti parama pagal Kaimo plėtros programos priemonę „Biokuro gamybos modernizavimas“. Šiemet ES paramos lėšų miškininkystei jau nebeliko.

Svajunas Dapsys uzsiima mediniu padeklu gamyba
Medinių padėklų gamyba užsienio rinkoms Svajūno Dapšio įmonei atnešė pajamų, kurias jis investavo į naują techniką


S. Dapšys, kaip ir V. Radavičius, pasirinko traktorių su daugybe priedų: sustiprinta kabina su stoglangiu, miškams skirtos padangos, metalinis kuro bakas, apsisukanti sėdynė ant oro pagalvės. Be to, traktorius turi dvigubą vairavimo sistemą „Twin–track“ – kabinoje yra dvi vairo kolonėlės, apsukus sėdynę galima važiuoti atbuline eiga, pagerinamas manevringumas ir patogesnis darbas, nes nereikia sukiotis. Šį traktorių valdo Svajūno brolis Vaidas. Jis sako, jog puiku, kad galima pasirinkti labai įvairią traktoriaus komplektaciją pagal darbo poreikius ir turimas lėšas. „Prieš įsigydami naują traktorių domėjomės, kaip jis dirba, klausinėjome jau turinčių tokią techniką žmonių. Iš visų išgirdome tik teigiamus atsiliepimus, jokių priekaištų nebuvo. „Valtra“ yra bene geriausi miškams skirti ratiniai traktoriai. Geresnių turbūt nėra. Todėl juos ir pasirinkome“, – motyvus dėsto V. Dapšys. Seniau jam teko dirbti senu baltarusišku traktoriumi. Sako, jog įsėdęs į suomišką naują traktorių pajuto didžiulį skirtumą. „Komfortiška, nedidelis triukšmas. Labai lengva buvo įsisavinti traktoriaus valdymą“, – giria naująją techniką V. Dapšys.
„Jau turime medžio atliekų smulkintuvą. Dabar taupome pinigus manipuliatoriui, kitaip tariant, kranui, kurį norime montuoti ant naujojo traktoriaus, o priekyje kabinsime priekabą. Tuomet galėsime smulkinti medžio atliekas ir jas iš karto pūsti į priekabą. Bus galima važiuojant, pavyzdžiui, pamiške, iš karto kirsti krūmus, juos smulkinti ir pakrauti. Šiam darbui užteks vieno traktoriaus, nereikės dviejų“, – pasakoja S. Dapšys. Įmonėje yra džiovykla, katilinė, todėl lentpjūvėje esančios medžio atliekos smulkinamos ir naudojamos kaip pigus biokuras. Naujasis traktorius dirba ir lentpjūvės teritorijoje, ir miške.

Vaidas Dapsys, Justas Lukstas, Valtra traktorius
UAB „Rovaltra“ pardavimų vadovas Justas Lukštas (dešinėje) „Valtra“ traktorių valdančiam Vaidui Dapšiui atvežė firminius darbo drabužius.


Visi traktoriai buvo pristatyti tiesiai klientams į namus, o dirbti nauja technika juos apmokė „Rovaltros“ serviso darbuotojai. „Valtra“ traktorių gamykla yra Suomijoje ir visi traktoriai yra pritaikyti atšiauriam skandinaviškam klimatui, jie turi papildomą variklio bloko pašildymo sistemą, kuri jungiama į elektros tinklą. Transportinis miškams skirtų „Valtra“ traktorių greitis siekia 50 km/val. Visiems „Valtra“ traktoriams suteikta trejų metų, 3000 motovalandų garantija.

Autorės nuotraukos
Nr.72/7

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti