0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Sezono uždarymas su „Rovaltra“

 
Publikuota: 2011-10-12

Tradiciškai žemdirbystės sezono uždarymą rengianti UAB „Rovaltra“ šiemet ūkininkus pakvietė ne tik į smagią šventę, bet ir surengė mokymus bei pristatė žemės ūkio technikos naujoves.

Vida Tavorienė
VL žurnalistė, vida.tavoriene@valstietis.lt

Iš įvairių Lietuvos rajonų į paslaugų kompleksą „Šermutas“, įsikūrusį prie automagistralės „Via Baltica“, šalia Panevėžio, susirinkusiems ūkininkams gerą nuotaiką palaikė ansamblis „Jonis“, o UAB „Rovaltra“ kolektyvo surengta loterija laiminguosius pradžiugino staigmenomis – poilsinėmis kelionėmis į Turkiją.


Pakvietė naudingai praleisti laiką

Į tradicinę jau penktus metus rengiamą šventę susirinkusius žemdirbius pasveikino UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis.
„Kai kurie dar pluša prie cukrinių runkelių, tačiau kiti jau gali kiek atsipūsti. Šiemet siūlome ne tik smagiai pabendrauti, bet ir pasiklausyti naudingos informacijos apie tinkamo oro slėgio nustatymo žemės ūkio technikos padangose svarbą, o lauke pažiūrėti, kaip dirba mūsų technika“, – naudingai praleisti laiką kvietė „Rovaltros“ vadovas.

ukininkai traktoriai Rovaltra vadovas Romualdas Trainaitis
UAB „Rovaltra“ vadovas Romualdas Trainaitis greitai randa bendrą kalbą su ūkininkais.

Gero ūpo ir gerų sezono rezultatų visiems linkėjo į šventę atvykęs Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis. Renginyje dalyvavo Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, vicepirmininkė Genutė Staliūnienė.

 

Mažesnis oro slėgis padangose taupo degalus

R.Trainaitis pabrėžė, kad reikia pasirūpinti ne tik gerais traktoriais, bet ir geromis padangomis. Prieš dvidešimt metų manyta, kad kuo daugiau oro slėgio padangose, tuo geriau. Tačiau ilgainiui paaiškėjo, kad kietai pripūstos žemės ūkio technikos padangos – ne geriausias variantas.
Kompanijos „Michelin padangos“ atstovas Baltijos šalims Vygintas Sajus surengė pristatymą tema „Mažiau padangose – daugiau degalų bake“.

Bandymui, kaip mažesnis oro slėgis padangose padeda taupyti degalus, buvo pasirinktas šiųmetinėje parodoje „Sprendimų ratas“ medaliu apdovanotas galingas naujos T 3 serijos modelio traktorius „Valtra T203 Direct“.

„Esant mažesniam oro slėgiui padangose, net iki 20 proc. sutaupoma degalų, užtikrinamas geresnis sukibimas su žeme, sumažėja dirvos slėgimas, taupomas laikas, nes paspartėja darbas“, – aiškino V.Sajus.
Lauke buvo pademonstruota, kiek sutaupoma degalų traktoriaus „Valtra“ padangose sumažinus oro slėgį nuo 1,8 iki 0,8 baro. Prie traktoriaus korpuso buvo pritvirtintos dvi degalų pripildytos kolbos, todėl ūkininkai savo akimis galėjo įsitikinti, kiek sunaudota degalų esant skirtingam oro slėgiui padangose ir važiuojant vienodą 200 metrų atstumą. Eksperimentas parodė, kad sumažinus oro slėgį padangose iki 0,8 bar, degalų sutaupyta 13 proc.
„Mažesnis oro slėgis padangose ne tik taupo degalus, bet ir tausoja padangas“, – su kolegomis patirtimi dalijosi „Valtros“ traktorius pamėgęs J.Talmantas.

 

Įsitikino „Valtros“ traktorių patikimumu

Bandymui pasirinktas šiųmetinėje parodoje „Sprendimų ratas“ medaliu apdovanotas galingas naujos T 3 serijos modelio traktorius „Valtra T203 Direct“. Įspūdingo dizaino traktoriuje sumontuotas naujos kartos 215 AG „Sisu Power“ variklis 74 AWI – 4V, kuris veikia labai tyliai ir taupo degalus. Dirbant su šiuo naujos kartos traktoriumi galima sutaupyti apie 10 proc. degalų.
„Be to, tai ekologiškas traktorius, kuriame įdiegta išmetamųjų deginių kiekį mažinanti technologija. Pritaikyta „AdBlue“ sistema“, – dar vieną traktoriaus pranašumą įvardijo „Rovaltra“ Kauno regiono vadybininkas Vytautas Taura.
Suomiškų traktorių „Valtra“, garsėjančių patikimumu ir naujausiomis technologijomis, pranašumus puikiai žino daugelis Lietuvos ūkininkų. Suomijos kompanijai atstovaujanti firma „Rovaltra“ pagal šių traktorių pardavimą yra lyderė.
Pasak R.Trainaičio, šiemet jo vadovaujama bendrovė jau pardavė daugiau nei pusantro šimto suomiškų traktorių „Valtra“.
„Pasitikiu suomių darbu, atsakingumu. Jie, atrodo, niekur neskuba, tačiau gerai padaro“, – sakė į šventę iš Raseinių rajono atvykęs ūkininkas Virgilijus Dubinka. Jis ne vienus metus dirba suomiškais traktoriais ir bendrauja su patikimu ir operatyviai techninę priežiūrą teikiančiu „Rovaltros“ kolektyvu.
Šio ūkininko ūkyje – trys skirtingo galingumo „Valtros“ traktoriai. „Vienas purškia ir tręšia laukus, kitas traukia sėjamąją ir vežioja grūdus, o trečias – pats galingiausias – naudojamas dirvas paruošti sėjai“, – dėstė suomiška technika patenkintas 350 ha augalininkystės ūkio savininkas.

 

Akmenų rinktuvas padarė įspūdį

Didelio ūkininkų susidomėjimo sulaukė suomiškas akmenų rinktuvas „Kivi Pekka 5“, atkeliavęs iš stambaus Pakruojo rajono ūkininko Gedimino Ališausko ūkio.
Akmenimis nusėtus laukus dirbantis pakruojiškis džiaugiasi, kad Lietuvos laukuose dar nematytas naujas pirkinys pasiteisino. Pirmiausia dėl to, kad ūkininkui nereikia sukti galvos dėl darbo jėgos samdymo akmenims rinkti. Be abejo, nurinkus akmenis tausojama ir žemės ūkio technika.

suomiskas akmenu rinktuvas traktorius Valtra
Ūkininkų žvilgsnius prikaustė suomiškas akmenų rinktuvas.

„Išvažiavo į laukus vienas vairuotojas ir rami galva“, – džiaugėsi ūkininkas, savo sodyboje įkūręs įstabų akmenų muziejų.
Akmenų rinktuvo „Kivi Pekka 5“ darbinis plotis – 5 metrai, reikalinga traktoriaus galia – 80 AG, o darbinis greitis siekia 1–6 km/val. Per valandą šis rinktuvas gali surinkti akmenis nuo maždaug 4 ha lauko.
Jei laukuose daug akmenų, rinktuvo našumas gali siekti iki 1 000 kg/min. Mašina renka nuo 3 iki 30 cm dydžio akmenis, juos gali paimti iš 15 cm dirvos gylio. Akmenys patenka į bunkerį, kurio talpa – iki 2 t, paskui lengvai išberiami.
Dėl akmenuotų dirvų daug problemų patiriantys ūkininkai pripažino, kad akmenų rinktuvas jiems padarė įspūdį. Jie svarstė, kad geriausia būtų, jei tokią mašiną turėtų ir žemdirbiams paslaugas teiktų koks nors kooperatyvas ar agroservisas.

teleskopiniai krautuvai Merlo

Ūkyje nepakeičiami teleskopiniai krautuvai „Merlo“

Ūkininkai šnekučiavosi apie itališkų teleskopinių krautuvų „Merlo“ pranašumus. Ne tik traktoriais „Valtra“, bet ir ūkyje nepamainomu teleskopiniu krautuvu „Merlo“ džiaugėsi grūdų ir rapsų augintojas V.Dubinka. Tokie krautuvai yra puikūs pagalbininkai ir gyvulininkystės ūkiuose.
„Mūsų krautuvas krovinį gali pakelti į 7 m aukštį, o jo keliamoji galia 3,4 t. Šiuo krautuvu padarome daug įvairių ūkio darbų“, – pasakojo V.Dubinka.
„Merlo“ krautuvai krovinį gali pakelti į 6 – 25 metrų aukštį, o keliamoji galia siekia iki 10 tonų. Ūkininkams paranku, kad „Merlo“ krautuvus galima panaudoti kaip traktorius. Štai 140 AG teleskopinis krautuvas „Merlo Turbofarmer“ gali tempti iki 22 t priekabą ir išvystyti iki 50 km/val. greitį.
Specialiai žemdirbiams sukurti „Multifarmer“ modeliai gali atlikti daug pagrindinių ūkio darbų. Jie gali pakrauti ir iškrauti, o naudojant hidraulinę prikabinimo sistemą bei darbinį veleną gali transportuoti arba dirbti su įvairia žemės ūkio technika. Pavyzdžiui, prie krautuvo galima prikabinti 4 korpusų plūgą.

 

Dovanojo keliones į Turkiją

Ūkininkai stebėjo, kaip dirba naujausio modelio itališkas diskinis skutikas „Maschio UFO 400“, kurio darbinis plotis – 4 metrai. Palyginti su kitų firmų siūlomais diskiniais skutikais, šie pranašesni tuo, kad turi uždarus guolius, todėl jiems nereikia kasdienės priežiūros. Be to, jų diskai yra didesni.
Šventės dalyviai galėjo apžiūrėti ir dvi „Gaspardo“ sėjamąsias – mechaninę, skirtą nedideliems ūkiams, ir stambiems ūkininkams siūlomą kombinuotąjį agregatą. Taip pat ir 24 metrų pločio ir 3,2 t talpos prikabinamą purkštuvą „Berthoud“. Šalies ūkininkai jau neapsieina ir be šios kompanijos gaminamų savaeigių purkštuvų. Intensyvėjant žemdirbystei ir ūkiuose atliekant vis daugiau purškimų, jie tampa būtinybe.

Panevezio rajono meras Povilas Zagunas, R.Trainaitis
Panevėžio rajono merui Povilui Žaguniui (pirmas iš dešinės) R.Trainaitis patikėjo ištraukti kelionės į Turkiją laimėtojo numerį.

Po technikos pristatymo renginio dalyvių laukė skanūs pietūs, nuotaikingos „Jonio“ melodijos ir loterija. Svarbiausios dovanos laimėtojo numerį R.Trainaitis paprašė ištraukti merą P.Žagunį. Panevėžio rajono vadovo ranka buvo dosni ūkininkui Henrikui Minelgai, laimėjusiam firmos „Rovaltra“ dovanotą kelialapį į Turkiją. Kitas kelialapis į šią šalį atiteko ištikimam suomiškos technikos gerbėjui G.Ališauskui. Loterijos dovanų netrūko ir kitiems ūkininkams.

 

Nerijaus Markevičiaus nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti