0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

„Multione“ paslaptys: šypsojosi tas, kas juokėsi paskutinis

 
Publikuota: 2010-10-10

Polikarpas RAGOŽIS „ŪP“ korespondentas

- Ką žinote apie mažagabaritį itališką krautuvą „Multione“, reikalingą sodų ir aplinkos priežiūrai, tinkamą statybose, kur ribota prieiga, bei įvairiems kitiems darbams žemės ūkyje? Dėl kokybės ir galimybės naudoti daugiau nei 50 įvairių priedų šis krautuvas tinka visiems darbams! – LŽŪU vykusioje parodoje „Sprendimų ratas 2010“ sakė UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis. – O jaunieji parodos dalyviai – LŽŪU studentai ir visi norintieji – galės išbandyti jį ir figūriniame važiavime.

Snieguole Zabulionyte krautuvas
Krautuvo vairas – 2010–ųjų Lietuvos bičių karalienės Snieguolės Zabulionytės rankose.

Vienas įdomiausių parodos „Sprendimų ratas 2010“ renginių jaunimui ir buvo figūrinio vairavimo varžybos nedideliu italų kompanijos CSF gamybos universaliu krautuvėliu „Multione“. Varžybas surengė nuolatinis parodų Lietuvos žemės ūkio universitete (LŽŪU) dalyvis UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis drauge su laikraščio „Ūkininko patarėjas“ vyriausiuoju redaktoriumi Vyteniu Neverdausku. Dėl prizinių vietų ir nugalėtojo taurės varžėsi 11 vaikinų ir trys moterys.
Daugiausia varžybų dalyvių – LŽŪU studentai. Tačiau, pasak „ŪP“ vyr. redaktoriaus V. Neverdausko, jie suvažiavę mokytis iš Pasvalio, Pakruojo, Kėdainių, Vilkaviškio, Šilalės, Kauno, Rokiškio, Telšių rajonų. Taigi atstovauja kone visiems šalies regionams, todėl varžybas galima būtų vadinti net respublikinėmis.
Nedidelėje atviroje aikštelėje pažymėtos trasos ribos, nubrėžtos linijos, ant kurių varžybų dalyviai privalės pastatyti abu pilnus vandens kibirėlius krautuvo strėle, neišlipdami iš mašinos.
Žiūri į trasą vaikinai ir šypsosi, manydami, jog ji pernelyg paprasta ir lengva. Ir iš tikrųjų taip galėjo atrodyti kiekvienam jau vien dėl to, kad trasos ilgis gal tik 10 metrų. Tačiau nereikia pamiršti liaudies išminties, kuri sako, kad juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis.

Martynas Navickas krautuvas
Martynas Navickas iš Pakruojo r. pats drąsiausias – pirmas sėdo prie krautuvo vairo.

Linksmai nusiteikusius varžybų dalyvius UAB „Rovaltra“ direktorius R. Trainaitis trumpai supažindino su „Multione“ mažagabaričiais krautuvais. Visi agregatai ir įrankiai montuojami prie krautuvo priekio. „Multione“ krautuvai gali būti su varikliais nuo 12 iki 50 AG. Šis, pristatytas parodoje, krautuvas yra 33 AG su hidrostatine transmisija. Jo minimalus greitis – 25 km/val. Nepaisant nedidelių jo gabaritų, jis gali pakelti 1000 kg krovinį į 3 m aukštį, o savo manevringumu, ko gero, nenusileidžia panašioms mašinoms“, – apibūdino krautuvą UAB „Rovaltra“ direktorius.
Vyriausiasis varžybų teisėjas UAB „Ūkininko patarėjas“ direktoriaus pavaduotojas Rolandas Adomavičius varžybų dalyvius įspėjo, kad užduotis nėra sudėtinga, bet ir nelengva. „Pažymėtu ruožu reikia nuvažiuoti pasiimti kibirus, pripildytus vandens. Jie atvežami į nurodytą vietą ir pastatomi ant linijos. Po to grįžtama į pradinę vietą - „garažą“. Svarbu labai tiksliai važiuoti, nepažeidžiant nurodytų ribų, nelaistyti vandens, nes už tai skiriami baudos taškai, o bene svarbiau-sia – pataikyti pastatyti abu kibirus ant linijos.
Žinoma, svarbu ir laikas, tačiau skubėti nepatartina, nes skubant galima užsidirbti daug baudos taškų, kurių nekompensuos net ir labai geras laikas“, – varžybų taisykles dalyviams aiškino R. Adomavičius.
Prieš pirmąjį bandomąjį važiavimą, kaip vairuoti mašiną ir valdyti krautuvo mechanizmus, varžybų dalyviams aiškino ir demonstravo UAB „Rovaltra“ technikos inžinierius Vitalijus Fergizas.

Vilius Janeliunas krautuvas
Vilius Janeliūnas (Pasvalio r.) labai tiksliai pakėlė kibirėlius, net nesujudindamas vandens.

Nepaisant, kad šią mažą mašiną vairuoti labai paprasta, tačiau reikia turėti ir įgūdžių. Net patys drąsiausieji, kurie tik trynė iš džiaugsmo rankas, nekantraudami kuo greičiau sėsti prie vairo ir laimėti prizą, apsiriko. Vieniems nesisekė nenulaisčius vandens pakelti nuo grindinio kibirus, kitiems besukant krautuvą jie labai įsisiūbuodavo, ypač kai reikėdavo pervažiuoti bortelį. Tačiau daugiausia baudos taškų varžybų dalyviai surinko statydami kibirus ant linijos. Buvo ir tokių vairuotojų, kuriems tiesiog parvirto kibirai ir išsiliejo visas vanduo.
Sėkmingiausiai su visomis užduotimis susidorojo Vilius Janeliūnas iš Pasvalio r. Šis vaikinas ir tapo nugalėtoju. Jam įteikta UAB „Ūkininko patarėjas“ nugalėtojo taurė ir UAB „Rovaltra“ dovanos. Antroji vieta atiteko Nerijui Kiniuliui (Šilalės r.), o trečioji – Renatui Smalinskui iš Rokiškio.

Vilius Janeliunas, Vytenis Neverdauskas, Romualdas Trainaitis
Viliui Janeliūnui (Pasvalio r.) nugalėtojo taurę įteikia „ŪP“ vyr. redaktorius Vytenis Neverdauskas, o apdovanoja UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis.

Prizai taip pat buvo įteikti Rimantui Demeniui (Kėdainių r.), Daliui Stasaičiui (Joniškio r.) ir Martynui Navickui (Pakruojo r.), užėmusiems atitinkamai IV,V ir VI vietas.
Tarp moterų geriausių rezultatų pasiekė šių metų Lietuvos bičių karalienė Snieguolė Zabulionytė iš Kauno r. Ji trasą įveikė per 1 min. 29 sek. Puse minutes nuo jos atsiliko Indrė Gustaitytė iš Vilkaviškio r., o trečioji liko Asta Mauzaitė (Kauno r.). Nepaisant rezultatų, visoms varžybų dalyvėms įteiktos atminimo dovanos.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti