0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Iš gamyklos Suomijoje "Valtra" traktorius per Europą rieda į Italiją

 
Publikuota: 2010-08-10

Polikarpas RAGOŽIS „ŪP“ korespondentas

Visiems įprasta, kad įmonė, pardavusi traktorių, jį atgabena į pirkėjo kiemą. Tačiau ūkininkas Vladi Peresson nusprendė pats jam pagamintu „Valtra N 142 Versu“ traktoriumi iš Suolakti gamyklos Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Austrijos keliais parvažiuoti į savo fermą Arte Terme Šiaurės Italijoje. Iš gamyklos kiemo šis keistuolis leidosi į 2761 km kelionę rugpjūčio 2 d. Namus turėtų pasiekti rugpjūčio 8 d.


,,Valtra“ traktoriai populiarūs ir Italijoje

Nepaisant, kad italai patys gamina sudėtingiausias žemės ūkio mašinas, tarp jų ir traktorius, tačiau daugelyje šios šalies ūkių galima pamatyti ir suomiškų „Valtra“ traktorių.
„Valtra“ kompanijos atstovo Italijoje Franco Scorsi duomenimis, vien tik Šiaurės Italijoje kasmet parduodama vidutiniškai po 150 suomiškų traktorių. Pasak F. Scorsi, italų fermeriai juos renkasi ne tik dėl jų universalumo, bet ir todėl, kad jie, būdami mažų gabaritų, yra pakankamai galingi. Be to, italai ūkininkai ypač vertina „Valtra“ traktoriaus atbulinės eigos sistemą „Twin Track“.
Fermeris V. Peresson ne iš karto ryžosi pirkti būtent „Valtra“ traktorių. Kaip mūsų ūkininkai, taip ir jis stebėjo suomiškų traktorių darbą kaimynų bei pažįstamų fermerių ūkiuose. Tik įsitikinęs jų kokybe nusprendė įsigyti būtent „Valtra“ traktorių.
V. Peresson ūkis mišrus – augalininkystė ir gyvulininkystė. Jo valdos – 150 ha. Italijoje tai vidutinio didumo ūkis. Ir 160 AG „Valtra N 142 Versu“ traktoriaus jam pakaks atlikti visus pagrindinius ūkio darbus.

Jonas Trainaitis ir Valtra atstovas Siaures Italijoje Franco Scorsi
UAB „Rovaltra“ direktorius komercijai Jonas Trainaitis ir „Valtra“ atstovas Šiaurės Italijoje Franco Scorsi.


Į kelionę su palyda

Į Suomiją Italijos fermeris atvyko su septynių žmonių palyda. Kartu su Vladi į kelionę išsirengė ir jo sesuo Daniela, keli fermerio draugai, vadybininkas, su kuriuo V.Peresson pasirašė traktoriaus pirkimo-pardavimo sutartį, ir „Valtra“ kompanijos atstovas Italijoje F. Scorsi.
Penki iš palydovų turi traktorininko teises. Todėl važiuojama ir dieną, ir naktį. Traktorius rieda 40 km/val greičiu. Paskui traktorių seka turistinis automobilis su palydovų komanda.
Iš Suolahti miesto, kuriame surenkami „Valtra“ traktoriai, važiuota Suomijos keliais į Helsinkį. Čia jūrų uoste traktorius įropojo į keltą, plaukiantį į Taliną. Kaip buvo numatyta kelionės maršrute, Taline – pirmasis poilsio punktas. Čia keliautojai praleido kelias valandas ir vėl tęsė kelionę Rygos link. Latvijos sostinėje italų keliautojai aplankė našlaičių namus ir šiek tiek pailsėjo.
Rugpjūčio 4 d., trečiadienį, 15 val. keliautojai pasiekė Panevėžį. Prie miesto ribos juos pasitiko UAB „Rovaltra“ direktorius komercijai Jonas Trainaitis ir pakvietė apsilankyti šios bendrovės Panevėžio padalinyje.

fermeriai prie stalo
Prie vaišių stalo.


Sustojimai tik ,,Valtros“ atstovybės įmonėse

Traktorius, papuoštas stendu, kuriame pavaizduotas kelionės maršrutas, Suomijos bei Šiaurės Italijos regiono ir Italijos žemės ūkio organizacijų konfederacijos vėliavomis, sustojo UAB „Rovaltra“ Panevėžio padalinio kieme. Paskui traktorių įvažiavo ir palydos automobilis.
Keliautojai buvo labai gerai nusiteikę, linksmi, žvalūs, nepaisant, kad jau antra para kelionėje. UAB „Rovaltra“ suruošė svečiams kuklias vaišes, supažindino su padalinio veikla, prekiaujant suomiškais „Valtra“ traktoriais ir teikiant serviso paslaugas juos įsigijusiems ūkininkams.
Svečiai atvyko taip pat ne tuščiomis rankomis. Traktoriaus savininko sesuo įteikė lauknešėlį J. Trainaičiui su savo ūkio gaminiais: medumi, vaisių sultimis, lašiniais, sūriu ir, žinoma, vynu.
Porą valandų pailsėję UAB „Rovaltra“ Panevėžio padalinyje svečiai išvyko. Kitas poilsio punktas – Varšuva. Ten yra „Valtros“ atstovybė Lenkijoje. Atstumą nuo Panevėžio iki Varšuvos jie turės įveikti per 15 valandų.

Rovaltra darbuotojai
Svečiai pageidavo nusifotografuoti atminimui su UAB „Rovaltra“ darbuotojais.


Iššūkis suomiškiems ,,Valtra“ traktoriams

Vargu ar atsirastų mūsų žemdirbių, kurie ryžtųsi patys parvažiuoti iš Suomijos ten jiems pagamintu nauju traktoriumi, kai nemokamai juos tiesiai iš gamyklos pristato į ūkininko kiemą.
Beje, prieš tą keistuolių italų kelionę „Valtra“ traktoriumi per Europą buvo skelbiama, kad už ją surinkti pinigai bus skirti Latvijos našlaičių namams. Ko gero, pinigų tikimasi gauti iš Suomijos „Valtra“ traktorių gamyklos. Tačiau būdami UAB „Rovaltra“ Panevėžio padalinyje apie tai svečiai nekalbėjo.
UAB „Rovaltra“ komercijos direktoriaus J.Trainaičio nuomone, tai paprasčiausiai noras parodyti, kad ir traktoriumi galima nuvažiuoti tokį didelį atstumą. Tiesa, šis iššūkis jau nebe pirmas. 2004 m. „Valtra“ atstovas Šiaurės Italijoje F. Scorsi parvairavo iš Suomijos į Italiją taip pat naują „Valtra“ traktorių, tik kitu maršrutu.
Šį kartą traktoriumi teks važiuoti net dešimties Europos šalių keliais, skirtingomis sąlygomis. Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje keliautojus kankino tvankus karštis. Nežinia, kokios oro sąlygos pasitiks juos Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje ir Austrijoje, kur dažnai būna spūstys keliuose. Tačiau keliautojai yra įsitikinę, kad pasieks namus numatytu laiku - rugpjūčio 8 d.

Traktoriaus savininkas Vladi Peresson su seserimi Daniela
Traktoriaus savininkas Vladi Peresson su seserimi Daniela.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti