0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Jaunieji ūkininkai atvėrė vartus suomiškai žemės ūkio technikai

 
Publikuota: 2010-07-15

Justinas ADOMAITIS „ŪP“ korespondentas

Skirmantiškės kaimo (Raseinių r.) jaunojo ūkininko Mindaugo Kybarto darbinė patirtis gali sudaryti apie šimtą metų. Nors pagal amžių jis dar tik perkopė antrą dešimtį, tačiau traktorių valdo (ir dirba) nuo devynerių, iš žemės ūkio verslo daugiau nei po keturis dešimtmečius duoną pelno jo tėvai, kiti šeimos nariai taip pat kaimo darbais gyvena. Pusės metų jaunųjų ūkininkų Editos ir Mindaugo Kybartų sūnus Deividas ne kartą mamos ramintas naujo suomiško traktoriaus „Valtra T161C“ kabinoje, o nūnai tėvams įsigijus modernų savaeigį javų kombainą „Sampo Rosenlew 2065 HT155“, neatitraukia akių nuo ryškiai geltonos spalvos suomiškos mašinos.

ukininkas Mindaugas Kybartas Rovaltra direktorius Romualdas Trainaitis
Jaunajam ūkininkui Mindaugui Kybartui UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis dovanoja suomiškus darbo drabužius.

- Širdis atsigauna, kai pamatai tokį jaunyste gyvą kaimą, - sako UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis. Karštą liepos dieną jis atvyko į jaunojo ūkininko sodybą pasveikinti šeimininko su nauju pirkiniu ir pasidomėti, kaip sekasi ruoštis javapjūtei. Ūkininko šeimos nariai nepaisydami alinančios saulės konsultavosi su serviso meistrais Vytautu Dulevičiumi ir Sauliumi Šimkevičiumi, derinančiais kūlimui tik ką iš gamyklos Suomijoje pargabentą javų kombainą. R. Trainaitis šeimininkus pamalonino lauktuvėmis: jaunajam ūkininkui Mindaugui ir jo tėvui Algirdui padovanojo po firminių drabužių komplektą, mažajam Deividukui – jo amžiui tinkantį „Valtra“ traktoriuką su priekaba, žaislinį naujojo kombaino modeliuką. Šeimos ūkio moterys taip pat buvo apdalytos suvenyrais. Paskui bendrovės „Rovaltra“ vadovas su jaunuoju ūkininku šampano purslais aptaškė naujojo pirkinio („Sampo“ kombaino) ratus.
- Visi esame žemės ūkio specialistai, pastaruoju metu ir vadybininkai, rinkos žinovai, - pasakoja jaunojo ūkininko mama Nijolė Kybartienė, - todėl ir sprendimus priimame bendru sutarimu.
Tačiau moteris tyliai pripažįsta, jog neretai tėvų sėkmę lemia vaikų – jaunųjų ūkininkų – patarimai. Taip atsitiko ir Kybartų ūkyje. Technikos ir technologijų pažangai imlus Mindaugas prieš penkerius metus pasirinko savarankišką jaunojo ūkininko kelią, šalia tėvų įregistravo nuosavą javų ūkį, parengė ir su ES parama įgyvendino vieną projektą, vėliau antrą. Mindaugas prisiminė, kaip laukuose dirbo sovietmetį menančiu tėvo traktoriumi, kaip vakarais skaudėdavo iki alkūnių tepaluotas rankas ir kiek ūkiško muilo reikėdavo jas nuprausti. Daug vandens reikėdavo jaunajam ūkininkui dienos darbams baigiantis išlipus iš seno vokiško javų kombaino. Be to, vienam šeimos ūkio vyrui dirbant kitas privalėjo važinėti po agroserviso įmones ieškodamas atsarginių dalių technikai.

ukininku Kybartu kombainas
Prieš apšlakstant šampanu naująjį jaunųjų ūkininkų Kybartų kombainą: Nijolė ir Algirdas Kybartai, serviso inžinierius Vytautas Dulevičius, Edita Kybartienė, serviso inžinierius Saulius Šimkevičius, ūkininkų šeimos narys Domas Naujokaitis, Mindaugas Kybartas. Su šampanu – UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis.

Suomišką traktorių „Valtra“ tėvas ir sūnus Kybartai pasirinko aplankę daugelį žemės ūkio technikos parodų, lauko dienų, naujausios technikos pristatymų. Dar nuodugniau tyrinėjo javų kombainų charakteristikas. Pasirinkimą nulėmė šalies mokslininkų patarimai, Suomijos technikos kūrėjų išmintingas santūrumas, laiko išbandytas gaminio patikimumas, be to, geras kainos ir kokybės santykis. Šiųmetę javapjūtę M. Kybartas pradės su nauju javų kombainu „Sampo Rosenlew 2065 HT155“. Jaunasis ūkininkas įsitikinęs, kad vienos mašinos užteks ir jo, ir jo tėvų ūkiams, kurių bendras plotas sudaro šiek tiek daugiau nei 150 ha. „Sampo“ kombainas yra našus javų lauke, spartus iškraunant grūdus, smagus kelyje, ypač manevringas. Ūkininko laukai išsibarstę po daugelį sklypų, sudėtingo reljefo – juose kaip niekas kitas tinka suomių kombainas. Be to, pats savininkas įsitikino, jog „Sampo“ gamino suomių meistrai Suomijoje. Ne paslaptis, jog kai kurių garsių firmų žemės ūkio technika surenkama trečiosiose šalyse, kur nespinduliuoja darbo kokybė, o atsakomybė suvis svetimas žodis. M. Kybartas pats stebėjo, kaip Suomijoje buvo gaminamas ir surenkamas jo užsakytasis kombainas. Dar vienas svarbus dalykas: kombainą, kaip ir traktorių, jaunasis ūkininkas pirko už nuosavus pinigus (ES parama tebuvo paskata modernizuoti ūkį: jei savų lėšų neturėsi, pagalbos nelauk). Ypač džiugu M. Kybartui, kad sugebėjo praėjusių metų derlių išlaikyti ir šiemet už gerą kainą parduoti.
Suomijos „Sampo Rosenlew“ gamykla įsikūrusi 1957 m. Ji yra mažiausia savaeigių kombainų gamintoja pasaulyje, tačiau jos produkcija žinomiausia šios kategorijos mašinų srityje visuose žemynuose. Suomiai gamina selekcinius ir vidutinio našumo kombainus. Suomijoje žemės ūkiui sąlygos nėra palankios, todėl technika yra pritaikyta dirbti sudėtingo klimato, akmenuotų laukų, įvairaus dirvos reljefo sąlygomis. „Sampo“ kombainai yra manevringi, ekonomiški.

Edita ir Mindaugas Kybartai kombainas Sampo
Edita ir Mindaugas Kybartai prie savo naujojo pirkinio.

Naujasis M. Kybarto ūkio kombainas „Sampo“ turi „Sisu Diesel“ šešių cilindrų, 185 AG turbo dyzelio variklį, 4,5 m pločio pjaunamąją, 350 l talpos kuro baką, 8 spragilų, 1,11 m pločio, 0,5 m skersmens kūlimo būgną, 4,8 kv. m ploto 5 kratiklius, 3,4 kv. m sietus, 4200 l grūdų bunkerį su garso ir šviesos signalizacija, hidrostatinę važiuoklę. Pasak UAB „Rovaltra“ vadovo R. Trainaičio, kombaino pjaunamosios skersinis pasvirimas gali būti keičiamas rankiniu bei automatiniu būdu. Lenktuvai pritaikyti labai sugulusiems javams. „Sampo Rosenlew“ javų kombaine nesudėtingai galima per kelias minutes išimti kratomąsias lentas, kratiklių bei sietų sekcijas, juos nuvalius vėl grąžinti į pirminę padėtį.
Kombaino kabina yra ergonomiškai suprojektuota, turi gerą garso izoliaciją bei puikų matomumą, kuris leidžia matyti visą pjaunamosios stalą.
Svarbiausias kūlimo principas yra greitai ir tiksliai atskirti grūdus nuo lukštų. Kūlimo mechanizmas yra sukurtas taip, kad padarytų tai efektyviai ir patikimai net ekstremaliausiomis kūlimo sąlygomis.
Kombaine „Sampo Rosenlew 2065“ suprojektuotas naujo tipo mechanizmas su penkiais šiaudų valymo sietais.

technika priekaba kombainas
Kybartų kieme – technikos naujovės.

Specialistų teigimu, naująjį kombainą lengva ir patogu valdyti, patogu iškrauti, laviruoti galulaukėse ir kaimo keliukais. Pasak UAB „Rovaltra“ direktoriaus R. Trainaičio, M. Kybarto įsigytam kombainui suteikiama dvejų metų (arba tūkstančio motovalandų) garantija. Garantinį ir pogarantinį remontą atlieka nuo 1994 m. oficialūs „Sampo“ atstovai Lietuvoje – agroserviso tarnybos, esančios Biržuose, Šakiuose ir Radviliškyje. Jaunasis ūkininkas M. Kybartas sodybos svečiams prasitarė apie ateityje numatomą javų ūkio plėtrą, gamybos intensyvinimą. Suomijoje gaminamai žemės ūkio technikai vartai atviri.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti