0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Lietuvos ūkininkai bando galingiausią "Valtra" traktorių

 
Publikuota: 2010-06-15

Polikarpas RAGOŽIS „ŪP“ korespondentas

Suomiški „Valtra“ traktoriai – vieni populiariausių Lietuvoje. Jais prekiaujanti ir šiai firmai mūsų šalyje atstovaujanti UAB „Rovaltra“ šiemet, dar vis tebesitęsiant sunkmečiui, per penkis mėnesius ūkininkams pristatė 125 naujus įvairaus galingumo „Valtra“ traktorius. Tai daugiausia iki 200 AG traktoriai. Atsižvelgdami į tai, kad nuolat stambėja ūkiai ir siekiama įdirbti žemę kuo mažesnėmis degalų ir darbo sąnaudomis, kompanijos „Valtra“ inžinieriai sukonstravo ir pradėjo gaminti naujos S serijos 270-350 AG traktorius. Pats galingiausias (350-370 AG) „Valtra“ traktorius pirmą kartą buvo pademonstruotas žemės ir miškų ūkio parodoje „Ką pasėsi... 2010“. Dabar jis iš vieno šalies regiono rieda į kitą. Neseniai jis buvo pristatytas Kauno apskrities ūkininkams, o birželio 10 d. tą suomiškąjį galiūną bandė Aukštaitijos ūkininkai Panevėžio prieigose.

Rovaltra direktorius Romualdas Trainaitis traktorius
UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis pristato galingiausią suomišką.

Nepaisant, kad šiuo metu šalies žemdirbiai pluša pievose ir kultūrinių žolių laukuose – gamina pašarus žiemai, į Panevėžyje netoli „Babilono“ prekybos centro įsikūrusią UAB „Rovaltra“ atstovybę suvažiavo nemažai ūkininkų ne tik iš šios, bet ir iš kaimyninės Šiaulių apskrities. Kai kurie į renginį atvyko iš Vilniaus, Utenos, Kauno ir net Šakių rajono.
Pasak „Rovaltros“ Panevėžio apskrityje vadybininko Armino Kukanauzos, dauguma susirinkusiųjų savo ūkiuose turi po kelis „Valtra“ traktorius ir jais nesiskundžia, nes esą jie patvarūs, ilgai tarnauja. Ir iš tikrųjų kai kurių ūkininkų, kaip, pavyzdžiui, Juozo Staliūno iš Kauno r., suomiškas traktorius, pirktas prieš dešimtį metų, ir šiandien dirba be jokių sutrikimų. Vadybininko duomenimis, šiemet Panevėžio apskrities žemdirbiams parduota daugiau nei 20 naujų 150-200 AG „Valtra“ traktorių. O iš viso Lietuvoje nupirkta 1546 nauji suomiški traktoriai. Kaip teigė UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis, iki pastarųjų metų populiariausi tarp mūsų žemdirbių buvo 160-170 AG modeliai.
Tačiau vykstant ūkių valdų konsolidacijai, didėjant laukų plotams ūkininkams neekonomiška naudoti mažo našumo techniką. Todėl dabar stambieji ūkininkai stengiasi ją atnaujinti galingesne. O suomiškų galingiausių traktorių nebuvo. Jie pasirodė žemės ir miškų ūkio parodoje „Ką pasėsi... 2010“. Tada ir buvo pristatytas pirmasis Lietuvoje S 352 modelio „Valtra“ traktorius, sukėlęs didelį lankytojų susidomėjimą.
Parodose neįmanoma visapusiškai susipažinti su visais traktoriaus privalumais, tik apžiūrėti vizualiai. Todėl UAB „Rovaltra“, tiesiai iš gamyklos pargabenusi vieną patį galingiausią S modelio traktorių, nusprendė leisti jį išbandyti mūsų žemdirbiams Lietuvos sąlygomis. Pirmiausia tokia galimybė buvo suteikta Kauno regiono, o birželio 10 d. - Aukštaitijos ūkininkams.
Žinoma, ne kiekvienam ūkininkui toks traktorius, nors tarp renginio dalyvių buvo ne tik šiuolaikinių stambių, bet ir vidutinių bei smulkiųjų ūkininkų. Ir pastariesiems įdomu pamatyti, kaip tas traktorius dirba lauke. Jiems taip pat rūpi žemės ūkio technikos naujovės.
Dirvono pakraštyje stovintį galingąjį S 352 modelio „Valtra“ traktorių apspitę ūkininkai įdėmiai klausėsi UAB „Rovaltra“ vadybininkų paskojimo apie jo konstrukciją, įdiegtas pažangiausias paskutiniojo meto žemės ūkio technikos naujoves.

Valtra traktorius
Galingasis „Valtra“ nejausdamas traukia iki 50 cm į žemę suleistais noragais purentuvą.

„Traktoriaus variklis – „AGCO Sisu Power“ – yra 6 cilindrų, 8,4 l tūrio su CR degalų įpurškimo sistema. Kiekvienas cilindras turi po 4 vožtuvus. Šie traktoriai jau pritaikyti nuo 2011 m. įsigaliosiantiems naujiesiems išmetamųjų dujų standartams. Tokia pati SCR dujų emisijos sistema naudojama „Volvo“ ir kai kuriuose kituose sunkvežimiuose bei lengvuosiuose „Mercedes“ automobiliuose“, –apie traktoriaus variklį pasakojo vadybininkas Marius Stonys.
Jis taip pat minėjo, kad traktoriuje įdiegta greitojo valdymo galulaukėse „Quick steer“ sistema, labai palengvinanti operatoriaus darbą. Pristatant šį traktorių Lenkijos ūkininkams, jis su 9,5 m užgriebio pločio žoliapjove atbulas važiavo net 22 km/val. greičiu.
S serijos „Valtra“ traktoriai gaminami penkių modelių: S232 (240-265 AG), S262 (265-290 AG), S292 (290-315 AG), S322 (315-340 AG) ir S352 (340-370 AG). (Skliausteliuose nurodyta nominali ir didžiausia galia.)

ukininkas Davidas Jankauskas
Jaunasis ūkininkas Davidas Jankauskas puikiai jaučiasi „Valtra“ kabinoje.

Supažindinę su traktoriaus privalumais, vadybininkai pasiūlė ūkininkams jį išbandyti. Atrodo, kad žemdirbiai to ir telaukė. Susidarė nemaža eilė pageidaujančiųjų pavairuoti galiūną.
Akmenės r. sav. Padvarėlių k. 200 ha dirbantis ūkininkas Davidas Jankauskas, prieš penkerius metus įsigijęs „Valtra T 130“ traktorių, prie šio galiūno vairo jautėsi laisvai, tartum jį seniai būtų vairavęs. Pakako jam parodyti, kokiais mygtukais agregatas nuleidžiamas ir pakeliamas, ir vaikinas be menkiausių klaidų apvažiavo ratą gal porą dešimtmečių jokio padargo nemačiusiu dirvonu.
Išlipęs iš kabinos „ŪP“ jis sakė: „Norėčiau tokį turėti. Juo dirbti vienas malonumas. Lauke taip karšta, tiesiog sunku kvėpuoti, o kabinoje vėsu, gera. Vairuoti visai nesudėtinga, labai patogiai išdėstyti mygtukai, puiki sėdynė, kabina ant oro pagalvių.“
Neištvėrė nepabandęs ir vidutinio amžiaus ūkininkas Vytautas Mikas, taip pat iš Akmenės. Šiuo metu jis pasitraukęs iš žemės ūkio gamybos, visą ūkį ir techniką su 165 AG „Valtra“ traktoriumi perleido sūnui.

Lietuvos ukininku sajungos pirmininkas Jonas Talmantas
Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas taip pat susižavėjo suomišku galiūnu.

Susižavėjo galingiausiu „Valtra“ traktoriumi ir Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Jis taip pat sėdo prie vairo. Dideliu greičiu apvažiavęs ratą su į 50 cm gylį nuleistais noragėliais purentuvu, populiariai vadinamu „kurmintoju“, ūkininkų vadas „ŪP“ pareiškė tokį traktorių rimtai ketinąs pirkti.
Kai visi norintieji pabandė tuo traktoriumi padirbėti, renginio dalyviai susirinko į UAB „Rovaltra“ atstovybės Panevėžyje paviljoną pasidalyti įspūdžiais. Čia skambėjo tranki ansamblio „Jonis“ muzika, veikė loterija, kurios pagrindinis prizas – poilsinis kelialapis į Turkiją. Jį laimėjo ką tik paraišką „Valtra T 171“ pagaminti pasirašęs 150 ha dirbantis ūkininkas Valdas Lozoraitis iš Šakių rajono.
Naujasis traktorius „Valtra S 352“ Lietuvoje „viešės“ iki birželio 20 d. Iki to laiko tą traktorių galės išbandyti kiekvienas, rimtai nusiteikęs įsigyti tokią galingą techniką ūkininkas. Ir tokių užsakovų pageidavimu UAB „Rovaltra“ gali jį atgabenti bandymams į ūkininko kiemą.

ukininkas is Sakiu r. ValduasLozoraitis
Loterijoje laimė nusišypsojo ūkininkui iš Šakių r. Valdui Lozoraičiui. Poilsinį kelialapį į Turkiją jam įteikė UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti