0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

"Rovaltra" mezga žemės ūkio mašinų prekybos tinklą

 
Publikuota: 2009-06-18

Polikarpas RAGOŽIS „ŪP“ korespondentas

Birželio 18 d. UAB „Rovaltra“ atidarė savo atstovybę Kaune, UAB „Dinaka“ patalpose, esančiose 105–ajame greitkelio Vilnius–Klaipėda kilometre, netoli Kauno IX forto. „Rovaltros“ atstovybė – tai dar viena žemės ūkio technikos prekybos bazė šiame kelio ruože. Atstovybės atidarymo dieną 500 kv. m kiemo aikštelėje jau stovėjo du „Valtra“ traktoriai, „Sampo Rosenlew“ javų kombainas, keli „MERLO S.p.A.“ teleskopiniai krautuvai ir kitos žemės ūkio mašinos. Vienoje 120 kv. m patalpoje įrengtas būtiniausių atsarginių dalių sandėlis.

Į naujos atstovybės atidarymą buvo pakviesti visi 75 žemdirbiai, šiemet iš UAB „Rovaltra“ įsigiję naujus „Valtra“ traktorius. Į renginį atvyko žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas, Kauno r. sav. meras Valerijus Makūnas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas ir kiti svečiai.

Rovaltra zemes ukio technika
Nuo Vilniaus - Klaipėdos greitkelio iš toli matyti aikštelėje išrikiuota "Rovaltros" žemės ūkio technika.

UAB „Rovaltra“, nuo 1996 m. prekiaujanti žemės ūkio technika, yra oficiali Lietuvoje atstovė Suomijos firmų: „Valtra Inc.“(traktoriai ir savaeigiai krautuvai), „Suokone Oy“ (durpynų mašinos), „Sampo Rosenlew Oy“ (javų kombainai), „MEPU Oy“ (džiovyklos), „Kronos Oy“ (miško technika), „Wecman Steel Oy“ (traktorinės priekabos); Italijos firmų: „Gaspardo S.p.A.“ (sėjamosios), „Maschio S.p.A.“ (žemės dirbimo agregatai), „SEKO S.p.A.“ (pašarų dalytuvai), „MERLO S.p.A.“ (teleskopiniai krautuvai), „Multi One srl“ (minikrautuvai); Prancūzijos firmų: „Berthoud“ (purkštuvai), „Gregoire Besson“ (plūgai ir kita žemės ūkio technika).

Didelio populiarumo tarp Lietuvos žemdirbių sulaukę suomiški „Valtra“ traktoriai laidavo tvirtą „Rovaltros“ padėtį žemės ūkio technikos rinkoje. Ne vienus metus per visą savo veiklos laikotarpį UAB „Rovaltra“ pirmavo Lietuvoje pagal naujų Vakarų firmų gamybos traktorių pardavimus. Šiemet, kai ir žemdirbius slegia sunkmečio problemos, bendrovė pardavė 75 „Valtra“ traktorius.

Jau per tūkstantį suomiškų traktorių pasklidę po visą Lietuvą. Tačiau, pasak UAB „Rovaltra“ direktoriaus Romualdo Trainaičio, apie pusę visų parduotų „Valtra“ traktorių dirba Biržų, Panevėžio, Kėdainių, Kauno, Vilkaviškio ir Marijampolės rajonuose. Kai kurie ūkininkai įsigiję po kelis „Valtra“ traktorius. Padovinio žemės ūkio bendrovėje dirba net 10 tokių traktorių.

Šiandieniai „Valtra“ traktoriai yra dviejų kompanijų – Suomijos „Valmet“ ir Švedijos „Volvo BM“, kuri yra „Munktell“ atšaka, - jungtinis gaminys. „Valtra“ ir „Volvo“ istorija siekia net „Eskilstuna Mekaniska Werkstad“ gamyklą, įkurtą dar 1832 m. Nuo pirmojo traktoriaus pagaminimo kompanijos inžinieriai ir konstruktoriai nuolat gerina traktorių techninius duomenis, operatoriaus darbo sąlygas, tobulina valdymo įrenginius, modernina dizainą. Dėl jų kruopštaus ir atkaklaus darbo „Valtra“ traktoriai ne kartą pelnė apdovanojimus tarptautinėse parodose, buvo renkami Metų traktoriais. Ir svarbiausia, kad savo charakteristikomis jie atitinka visus ES reikalavimus, susijusius su aplinkosauga ir darbo saugumu.

Mūsų šalies ūkininkai patys įsitikino suomiškų traktorių privalumais. Apie juos kalbama kaip apie patikimus, patvarius, tinkančius visiems ūkio darbams. Įdomu tai, kad „Valtra“ traktoriai patinka ir jauniems bei pradedantiems ūkininkams. Kai kurie jų neakivaizdiniu būdu studijuoja Lietuvos žemės ūkio universitete, kur gali susipažinti su visų Vakarų firmų gamybos traktoriais. Beje, šioje aukštojoje žemės ūkio mokykloje UAB „Rovaltra“ lėšomis įrengti du modernūs, kompiuterizuoti mokymo kabinetai, viename jų stovi šios bendrovės „Valtra“ traktorius.

UAB „Rovaltra“ palaiko glaudžius ryšius ir su žemės ūkio kolegijomis bei proftechninio mokymo centrais, remia jų organizuojamus renginius, mokymo tikslams skolina traktorius.

UAB „Rovaltros“ bendradarbiavimas su mokymo įstaigomis sudaro galimybes būsimiesiems žemės ūkio specialistams ir galbūt būsimiems ūkininkams ne tik visapusiškai susipažinti su suomiškais traktoriais, bet ir išmokti juos valdyti.

Prie „Valtra“ traktorių populiarinimo nemažai prisideda ir visas „Rovaltra“ darbuotojų kolektyvas. Čia kiekvienas klientas nepriekaištingai aptarnaujamas. Jam nesistengiama įpiršti tą ar kitą traktorių, bet patariama, koks jo ūkiui, kokiems darbams būtų geriausias. Tik po to jis svarsto, užsisakyti ar ne. Pirkti iš aikštelės nėra galimybių, čia tik pavyzdžiai arba jau klientams atsiųsti traktoriai tiesiai iš gamyklos. Mat suomiai gamina traktorius tik pagal individualius užsakymus, ir jie klientui atsiunčiami tiesiai nuo konvejerio.

Įsigijus traktorių netenka rūpintis, kada pakeisti tepalus ar profilaktiškai patikrinti - „Rovaltros“ serviso darbuotojai nekviesti atvyksta laiku į bet kurią šalies vietą.

Šiuo metu techninę garantinio laikotarpio priežiūrą atlieka Biržuose UAB „Bjoras“ serviso centras, kuriame dirba 36 specialistai. Šakiuose įkurtoje „Valtralitoje“ dirba aštuoni traktorių „Valtra“ techninės priežiūros darbuotojai, o Vainiūnuose (Vainiūnų agroservisas), Radviliškio padalinyje - keturi žmonės. Žemaitijos ūkininkų „Valtra“ traktorius prižiūri UAB „Agrotekas“ Plungėje. Kol kas jie laiku spėja aptarnauti visus klientus.

UAB „Rovaltra“ direktorius R. Trainaitis pats aplanko ūkininkus, įsigijusius naujus traktorius, pasiteirauja, kaip sekasi jais dirbti. Ir jau pagal susiklosčiusią tradiciją bendrovės vadovas naujai pirktais „Valtra“ traktoriais dirbančius operatorius apdovanoja firminiais darbo drabužiais – kombinezonais, striukėmis, kepuraitėmis.

Daug kas iš „Rovaltros“ galėtų pasimokyti nuoširdumo, atvirumo, nuolankumo bendraujant su klientais – žemdirbiais. Štai ir šį kartą į naujos atstovybės atidarymą UAB „Rovaltra“ direktorius pakvietė visus šiemet pirkusiuosius „Valtra“ traktorius. Susitikimo su jais metu nebuvo jokių mokymų, kaip įdirbti žemę, kaip sėti, tręšti, niekas nesakė pompastiškų kalbų. „Mūsų tikslas visai kitoks – pabūti kartu, pasidalyti įspūdžiais apie darbą naujais traktoriais, atsakyti į galbūt jiems iškilusius klausimus, pasiklausyti ansamblio „Jonis“ muzikos ir dainų“, – „ŪP“ sakė R. Trainaitis.

Po atstovybės atidarymo UAB „Rovaltra“ vadovas įteikė raktelius šiais metais Lietuvoje parduoto 75–ojo „Valtra N–141 H“ traktoriaus savininkui - jaunajam ūkininkui Tadeušui Petkevič iš Šalčininkų r. Tądien taip pat įteikti naujojo „Valtra T–191 H“ traktoriaus rakteliai ūkininkui Nerijuj Draudvilui iš Kėdainių r. Be to, visi 75 naujų traktorių savininkai dalyvavo loterijoje. Pagrindinis prizas – poilsinis kelialapis į Turkiją su apgyvendinimu 4 žvaigždučių viešbutyje. Loteriją laimėjo Remigijus Šaltys iš Psesliškių k., Kėdainių r. Tarp daugelio kitų prizų buvo du mažieji „Valtra“ traktoriukai, važiuojantys minant pedalus.
 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti