0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Naujų modelių suomiškiems traktoriams techninė priežiūra garantuota

 
Publikuota: 2009-04-09

Kaunas, balandžio 9 d. Šiemet Lietuvos ūkininkai jau gali užsisakyti naujų modelių suomiškus Valtra traktorius. Kad būtų tinkamai pasirengta jų techninei priežiūrai, vakar Lietuvos žemės ūkio universitete (LŽŪU) vyko bendrovės „Rovaltra“ serviso specialistų mokymai, kuriuos vedė kompanijos „Valtra“ rinkodaros vadovas Viktoras Martikainenas (Viktor Martikainen).

Kompanija „Valtra“ turi net 3 900 nepriklausomų prekybos atstovybių visame pasaulyje, todėl pasak V. Martikaineno, kad naujų mašinų eksploatacija būtų sklandi, pirmiausia būtina tinkamai parengti technikos priežiūros specialistus, ir pardavimo vadybininkus. Nuo 1997 m. įmonei atstovaujančioje „Rovaltroje“ dirba 26 traktorių priežiūros darbuotojai, apmokyti dirbti su naujais modeliais dar pernai.

Vakar vykusiuose mokymuose jie dar kartą aiškinosi naujausio tik prieš mėnesį į Lietuvą pristatyto Valtra Versu modelio konstrukciją, eksploatacijos, priežiūros ypatumus, išbandė jį LŽŪU teritorijoje. Valtra Versu traktoriai į pasaulio rinkas pradėti tiekti nuo šio kovo, užsisakiusieji Direct modelius traktorių sulauks vasaros pabaigoje, o pačios galingiausios S serijos Valtra mašinos nuo konvejerio pradės riedėti rudenį.

Iš kitų Valtra traktorių naujieji modeliai išskiria naujos konstrukcijos transmisija. Lietuvoje pirmą kartą parodoje „Ką pasėsi...2009“ demonstruotame modelyje Valtra Versu įrengta daugiapakope greičio keitimo nenutraukiant galios srauto transmisija.

Perdavų dėžė gali būti valdoma ir rankiniu, ir automatiniu būdu. „Sugedus automatui, perdavas galima perjunginėti mechaniškai“, – apie išskirtines naujų modelių savybes kalbėjo „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis. Direct modelyje įrengta bepakope transmisija. Šie modeliai papildys N (88–160 AG) ir T (139–211 AG) traktorių serijas.

Su naujuoju Valtra Versu jau susipažino ir LŽŪU Transporto ir jėgos mašinų katedros studentai. Pasak katedros vedėjo Algirdo Janulevičiaus, Valtra Versu traktoriaus priežiūra ypač paprasta, kai kuriuos elementus galima pakeisti, net neišardžius mašinos. Traktoriui pranašumą suteikia ir tai, kad jame įrengti jau išbandyti ir pasiteisinę ankstesnių modelių mazgai, todėl gerai žinomų detalių remontas nėra sudėtingas.

Naujų modelių traktoriai orientuoti į gana didelius ūkius. Pasak R. Trainaičio, Lietuvoje labai trūko pačių galingiausių S serijos traktorių. Pastarieji gali būti nuo 270 iki 370 AG. „Ypač našius traktorius ketiname pardavinėti kitų metų pavasario sezonui, nors ir dabar yra norinčiųjų juos įsigyti. Rimtai apie naujus S serijos traktorius svarsto apie 12 žemdirbių“, – sakė R. Trainaitis.

Lietuvoje parduota iš viso 1 046 Valtra traktoriai. Pernai šalies ūkininkai, kelininkai ir miškininkai įsigijo 182 Valtra mašinas. Populiariausi žemės ūkiui skirti T serijos 160–170 AG modeliai. Valtra traktorių galingumo gama labai plati – nuo 50 iki 370 AG.


Lietuva užima tvirtas pozicijas

Pernai parduota beveik 25 tūkst. Valtra traktorių (11 tūkst. pagaminta Suomijoje ir 14 tūkst. Brazilijoje), t. y. 3 kartus daugiau negu 1993 m. Pasak V. Martikaineno, traktorių gamyba pernai padidėjo 10–12 proc. „Valtra“ pasiekė rekordinę 1 mlrd. eurų (2007 m. 523 mln. eurų) apyvartą. Korporacija AGCO, kuriai Suomijos įmonė priklauso nuo 1990 m., praėjusiais metais pardavė technikos už 8,4 mlrd. eurų. „Labai tikimės kad žemės ūkio technika išlaikys paklausą ir gamyba, palyginti su automobilių, statybos ar vilkikų pramone, sumažės nedaug“, – vylėsi V. Martikainenas. Pasak jo, metų pradžia yra gera. Šiemet Lietuvoje jau užsakyti 65 Valtra traktoriai (pernai per tą patį laikotarpį pateikti 72 užsakymai). „Praėjusių metų pradžioje Suomijos gamykloje per dieną buvo pagaminama 70, šiemet – 51 traktorius“, – faktą, kad gamyba sumažėjo, patvirtino V. Martikainenas. Naujų mašinų paklausa ypač nukrito Rusijoje.

Daugiausia (19 proc.) Valtra traktorių eksportuojama į Prancūziją. Antroje vietoje pagal parduodamų mašinų skaičių (16 proc.) Suomija, trečioje – Švedija (12 proc.). Baltijos šalyse realizuojama 5 proc. suomiškų traktorių.

Iš visų Baltijos šalių, V. Martikaineno teigimu, Lietuvoje Valtra traktorių parduodama daugiausiai. „Su „Rovaltra“ bendradarbiaujame jau dvylikti metai. Tai stipri gerą įvaizdį turinti ir į ateitį investuojanti bendrovė. Tai rodo ir „Rovaltros“ lėšomis puikiai įrengtos universiteto laboratorijos, o tai ir yra investicija į ateitį“, – sakė V. Martikainenas.

Kompanijos Valtra planuose A serijos (74–98 AG) traktorių gamybą perkelti į Turkiją, kurioje jau veikia dvi gamyklos. Pagal licenciją 60 AG Valtra traktoriai (be kabinos) surenkami Indijoje. Gamykla Brazilijoje pradėjo veikti 1960 m. Suomiški traktoriai Suolahti fabrike gaminami nuo 1951 m., tačiau kompanijos šaknys siekia 1832 metus.

Kompanija „Valtra“ turi net 3 900 nepriklausomų prekybos atstovybių visame pasaulyje, todėl pasak Viktoro Martikaineno, kad naujų mašinų eksploatacija būtų sklandi, pirmiausia būtina tinkamai parengti technikos priežiūros specialistus

„Ypač galingus naujos konstrukcijos S serijos traktorius ketiname pardavinėti kitų metų pavasario sezonui, nors ir dabar yra norinčiųjų juos įsigyti. Apie šių modelių įsigijimą rimtai svarsto 12 žemdirbių“, – sakė Romualdas Trainaitis

Algirdo Janulevičiaus teigimu, kiekvienais metais į „Rovaltra“ lėšomis įrengtą laboratoriją studijoms gaunamas pats naujausias Valtra modelis. „Versu modelis pakeitė iki šiol buvusį Advance. Kai kuriais metais mašinos pasikeičia net du kartus. Taigi universiteto studentai su naujovėmis susipažįsta net anksčiau negu ūkininkai. Tai neįkainojama parama“, – sakė A. Janulevičius

LŽŪU Transporto ir jėgos mašinų katedra su „Rovaltra“ bendradarbiauja nuo pat įmonės įsikūrimo pradžios

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti