0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Ūkininko gimtadienio dovana - septintasis „Valtra“ traktorius

 
Publikuota: 2010-11-18

Rasa JAGAITĖ „ŪP“ korespondentas

Kėdainių rajono ūkininkas Saulius Dambrauskas lapkričio viduryje švenčiamą savo 46-ąjį gimtadienį prisimins visą gyvenimą – į ūkio kiemą įriedėjo balionais išpuoštas ką tik įsigytas naujutėlis „Valtra“ T191h traktorius, pagamintas Suomijoje. Tai bus jau septintasis ūkininko turimos „Valtra“ firmos plieno žirgų komandos narys. „Septyni traktoriai mano ūkiui nė kiek ne per daug, visi turės darbo“, - šypsosi S. Dambrauskas, gimtadienio proga sulaukęs ne tik naujojo pirkinio, bet ir šiltų UAB „Rovaltra“ direktoriaus Romualdo Trainaičio bei šios firmos vadybininkų sveikinimų.

Prie naujojo „Valtra“ traktoriaus ūkininkas Saulius Dambrauskas su žmona Ingrida ir sūnumi Povilu (centre), taip pat UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis (antras kairėje) bei vadybininkai Arminas Kukanauza ir Voldemaras Zakis.

 

Septyni traktoriai - ne per daug

Pamatyti, kaip atvyksta neeilinis pirkinys, pasitikti lauktų svečių į kiemą išėjo ne tik ūkininkas, bet ir jo žmona Ingrida bei sūnus Povilas. Prie ūkio dirbtuvių smalsaudami buriavosi mechanizatoriai. Naująjį traktorių S. Dambrauskas planavo pirkti būtent rudenį. Tad paklaustas, kada nori, kad jį pagamintų ir atvežtų, nutarė, kad lapkritis bus geriausias metas. „Valtra“ traktoriai gaminami individualiai kiekvienam pirkėjui pagal jo pageidavimus.
Kėdainietis S. Dambrauskas sako auginantis daug – apie 100 ha – bulvių. Joms kasti naudojami net trys kombainai. Pastariesiems traukti būtini trys traktoriai, dar tiek pat šalia kombainų važiuoja su priekabomis. O septintojo traktoriaus reikia žieminių javų sėjai. Tokia paprasta didelio, per 600 ha žemės ir 11 darbuotojų turinčio ūkio matematika.

Naudos ne tik žemės, bet ir miško darbams

Pernai, įsigydamas žemės, S. Dambrauskas kartu nusipirko ir 40 ha šalia ūkio esančio miško. „Žiemą dalis ūkio darbuotojų dirba sandėliuose, rūšiuoja ir pakuoja bulves bei svogūnus, o dalis darbo rankų laisvesnės. Todėl būtų labai gerai turėti kitos veiklos. Naująjį traktorių naudosiu miško darbams, tad miške galės dirbti bent keli žmonės. Parengiau miškotvarkos projektą: pjausiu medieną, tvarkysiu mišką. Šiam traktoriui dar ketinu nupirkti manipuliatorių, kuris naudojamas rąstams krauti, šakoms paimti ir pan. Be to, įsigijau „Junkari“ šakų smulkintuvą, taigi galėsime mišką sutvarkyti idealiai“, - galimybe ūkio darbuotojus ir žiemą aprūpinti nuolatiniu darbu, vadinasi, ir atlyginimu, patenkintas S. Dambrauskas.
Pasak R. Trainaičio, kėdainietis – ne vienintelis šalies ūkininkas, traktorius naudojantis ne tik žemės ūkio darbams. Neretai žemdirbiai turi ir miško, kurį taip pat reikia tvarkyti. Kai kurie šalies ūkininkai, įsigyję „Valtra“ traktorius ir miško darbų įrangą, teikia medienos smulkinimo paslaugas kurą ruošiančioms ar energetikos įmonėms.
„Viena „Valtra“ traktorių ypatybių ta, jog jų konstrukcija berėmė, t.y. visi mazgai yra „paslėpti“. O tai reiškia, kad nepavojinga dirbti miške, kur galimi mechanizmų pažeidimai. Tokį traktorių dėl saugios jo konstrukcijos galima prilyginti tankui, kurio negali pažeisti išorės kliūtys“, - konkstrukcijos ypatybes atskleidžia R. Trainaitis.

traktorius Valtra Saulius Dambrauskas Romualdas Trainaitis

Romualdas Trainaitis ir Saulius Dambrauskas aptaria naująjį pirkinį.

 

Patogu valdyti važiuojant atbulomis

Naujasis S. Dambrausko „Valtra“ T191h traktorius, palyginti su kitais, universalesnis, t.y. turi „Hi Tech“ valdymo sistemą, kuri leidžiančia automatizuoti traktoriaus greičio keitimą bei krypties reversavimą pagal norimus parametrus. Visa tai valdoma viena rankenėle (kompiuterizuotai), nenaudojant atbulinės eigos sankabos pedalo. Taip pat yra „Twin Trac“ valdymo sistema, kuri turi atskirą vairą ir pedalus. Traktoriui važiuojant atbuline eiga patogu vairuoti, traktorininkui žiūrint, ne kaip įprasta į priekį, bet apsukus sėdynę, į galą. Tokiu traktoriumi ūkininkui bus labai patogu ir lengva dirbti ne tik laukuose, bet ir miške. „Norėjau būtent miško darbams labiausiai tinkančio traktoriaus. Net kitų, konkuruojančių firmų specialistai pripažįsta, kad suomiški traktoriai šiems tikslams pritaikyti bene geriausiai“, - neslepia ūkininkas. Traktoriaus „Valtra“ T191h maksimali galia - 211 AG. Jam gamykla suteikia trejų metų arba 3 tūkst. motovalandų garantiją (kas sueis pirma).
Beje, valdymo sistemą „Twin Trac“ galima panaudoti ne tik miške, bet, pavyzdžiui, dirbant šienapjove. „Lenkijoje vasarą vykusioje parodoje S serijos „Valtra“ traktorius su gale prikabinta 6 m darbinio pločio šienapjove atbulomis važiavo 22 km/val. greičiu. Tai buvo neįtikėtina! Traktorius, turintis tokią valdymo sistemą, yra labai manevringas. Atbulomis galima važiuoti ir prikabinus, pavyzdžiui, frezas“, - valdymo sistemos privalumus apibūdina R. Trainaitis.

Tarnauja patikimai

Pirmąjį „Valtra“ traktorių ūkininkas įsigijo, berods, 1998 m. Jis patikimai tarnauja iki šiol. „Pirmasis suomiškas traktorius ūkyje atsirado be ypatingų svarstymų. Jis jau yra išdirbęs 12,8 tūkst. motovalandų ir jokių priekaištų neturiu. O kitus traktorius rinkausi dėl to, kad jie paprastos konstrukcijos ir tikrai patikimi, gerai dirba. Puiki serviso tarnyba. Nuo geros firmos niekur bėgti nenoriu. Kam ieškoti kitų?“ - S. Dambrauskas trumpai ir aiškiai išdėsto traktorių pasirinkimo motyvus. Ūkininkas stengiasi dalyvauti Kaimo plėtros paramos projektuose ir pasinaudoti parama už įsigytą naują techniką. „Parama naudojuosi tiek, kiek leidžia galimybės“, - sako pažangaus bulvininkystės ūkio savininkas.

Šiuo metu Lietuvoje jau yra parduota per 1,5 tūkst. įvairių „Valtra“ traktorių modelių.

S. Dambrauskas pabrėžia dar vieną „Valtra“ traktorių ypatybę, kuri suteikia pranašumų šią techniką naudojantiesiems daržininkystės ar bulvininkystės ūkiuose: „Šie traktoriai mažiausiai spaudžia žemę. O tai labai svarbu formuojant bulvių vagas. Visos bulvių vagos, net tos, kurių vietoje pravažiuoja ratai, būna vienodai suspaustos. Todėl jose užaugusios bulvės, kaip ir kitos, atitinka aukštus kokybės reikalavimus, keliamus supirkėjų, kurie gamina bulvių traškučius.“

Valtra traktoriai ir Merlo krautuvas

Anksčiau ūkininko įsigyti „Valtra“ traktoriai ir „Merlo“ krautuvas patikimai dirba iki šiol.

 

Perkrauna tūkstančius tonų derliaus

Su „Rovaltra“ firma ūkininkas S. Dambrauskas bendrauja jau keliolika metų. Nuo to laiko jis įsigijo ne tik septynis „Valtra“ traktorius, bet ir kitos šios bendrovės parduodamos technikos. Ūkyje dirba ir du „Merlo“ teleskopiniai krautuvai. „Skaičiavau, kad vien bulvių sėklos pasodinu 300 t, o rudenį iškasu apie 4 tūkst. t derliaus. Viską juk reikia sukrauti, iškrauti ir t.t. Įsitikinęs, kad vieno krautuvo ūkio poreikiams negana, pirkau antrąjį. Abu „Merlo“ krautuvai nuolat turi darbo. Vienas, pavyzdžiui, dirba prie grūdų, kitas prie bulvių. Seniau turėjau paprastą, prie traktoriaus montuojamą frontalinį krautuvą. Po to, kai nupirkau pirmąjį „Merlo“, supratau, jog teleskopinio savaeigio krautuvo galimybės, greitis visiškai kitokie, nepalyginami. Netgi transporteriu, pavyzdžiui, grūdų ar bulvių nepakrauname taip greitai, kaip tą padarome teleskopiniu krautuvu su kaušu“, - pasakoja S. Dambrauskas.

Įsigijęs nemažai naujos technikos ir rūpestingai ją prižiūrintis ūkininkas sako, jog tuo neapsiribosiąs. „Planų visuomet yra“, - apie ateitį kalba kėdainietis.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti