0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Moderniausia grūdų džiovykla iškilo Šerelių ūkyje

 
Publikuota: 2014-08-30

Vismantas Žuklevičius VL žurnalistas

Šimonių girios apsuptyje, vaizdingo Puožo ežero pašonėje, kantriai, bet užtikrintai ūkininkauja kupiškėnai Stasys ir Janina Šereliai. Sėkmingo jų ūkininkavimo pavyzdys kadaise paskatino į tėviškę iš Vilniaus grįžti ir jų vyresnįjį sūnų Eimantą su marčia Agne. Tėvas su sūnumi draugiškai dalijasi ūkiu ir jį nuolat plečia. Jame neseniai pastatytas analogų Lietuvoje neturintis grūdų valymo, džiovinimo bei saugojimo įrangos kompleksas. UAB „Rovaltros“, atstovaujančios suomiškas „Antti“ grūdų džiovyklas gaminančiai kompanijai „Antti-Teollisuus“, specialistai džiaugiasi bendradarbiaudami su skaičiuoti mokančiais ūkininkais, kurie rimtus pirkinius planuoja iš anksto ir protingai taupo kokybiškiems gaminiams.

E.Steponavicius, ukininkai Stasys ir Janina Sereliai, R.Trainaitis

Grūdų komplekso atidarymo juostelę kirpo (iš kairės): „Antti“ vadovas Baltijos šalyse E.Steponavičius, ūkininkai Stasys ir Janina Šereliai bei UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius R.Trainaitis su bendrovės specialistais.

 

Mišrus ūkis gelbsti nuo bankroto

Šiemet prasti orai Kupiškio rajono laukuose tarsi įkalino Šerelių derlių. Vis dar nenuimta 130 ha rapsų ir 40 ha pupų. Iš viso tėvas ir sūnus dirba 800 ha žemės: trečdalis nuosavos, o visa kita nuomojama. Be minėtų kultūrų, kasmet auginama maždaug 300 ha kviečių, likę laukai užsėjami pašarui skirtais kukurūzais ir dobilais. Kupiškėnų ūkis mišrus – Puožo kaime auginama 90 melžiamų karvių. Pasak ūkininkų, mišrus ūkininkavimas apsaugo juos nuo bankroto, nes iš pienininkystės pelno gauna nedaug. Būtent augalininkystė, pasak S.Šerelio, jų šeimos ūkiui pastaraisiais metais teikė stabilumo ir davė daugiausia pajamų. Jei ne kviečių ir kitų kultūrų auginimas, Šereliams iš pienininkystės išgyventi būtų sunku. S.Šerelis pripažįsta, kad dėl lietingų lietuviškų vasarų neretai sunku nuimti gerą ir kokybišką grūdų derlių. Ne vienus metus jis svajojo apie modernią grūdų džiovyklą.

S.Serelis, naujasis krautuvas „Merlo“

Kupiškėnas S.Šerelis prie naujojo savo pirkinio – krautuvo „Merlo“.

 

Išpildė visus norus

Iki šių metų Šereliai grūdus laikydavo kolūkio laikus menančiame sandėlyje, statytame 1974 m. „Grūdų džiovykla ten taip pat buvo, tačiau jau sena, nusidėvėjusi, tad reikėjo rimtų investicijų – kapitalinio remonto arba naujos džiovyklos. Konsultavausi su bendrovės „Antti-Teollisuus“ atstovu Baltijos šalims Egidijumi Steponavičiumi, kuris patarė statyti naują grūdų valymo, džiovinimo ir saugojimo kompleksą“, – „Valstiečių laikraščiui“ pasakojo S.Šerelis. Ūkininko teigimu, „Rovaltra“, kartu su kompanija „Antti-Teollisuus“, jam pateikė geriausią produktą grūdams džiovinti ir laikyti. „Turėjau daug norų, juos visus šios įmonės išpildė. O kitų pardavėjų ir gamintojų pasiūlymai, mano nuomone, turėjo vienokių ar kitokių trūkumų“, – sakė S.Šerelis. „Rovaltros“ vadovas Romualdas Trainaitis džiaugėsi sklandžiai įgyvendintu projektu, kuriam prireikė per milijoną litų. „ES fondų parama augalininkystės ūkiams buvo perskirstyta ir atiteko gyvulininkystei, tačiau Stasys nepabūgo ir ryžtingai nusprendė savo bei skolintomis lėšomis statytis modernią grūdų džiovyklą, kokios galėtų pavydėti net suomiai“, – sveikindamas ūkininką su sėkmingai įgyvendintu projektu sakė R.Trainaitis.

Rovaltra vadovas dovanosR.Trainaitis dovanos vaikams

„Rovaltros“ vadovas dovanų įteikė ūkį palaipsniui perimančiam jaunimui: Šerelių sūnui Eimantui ir anūkui Pauliui.

 

Grūdų džiovykla – ne palapinė

Bendrovės „Antti-Teollisuus“ atstovas Baltijos šalims E.Steponavičius pabrėžė, kad ši produkcija nėra pigi, tačiau skandinaviška kokybė garantuoja ilgaamžiškumą. „Labai džiaugiuosi, kad Stasys netaupė kokybės sąskaita ir komplektavo modernų grūdų valymo, džiovinimo ir saugojimo kompleksą“, – bendradarbiavimu su Šereliais džiaugėsi E.Steponavičius. Sudėtingas projektas buvo įgyvendintas per metus. „Dauguma ūkininkų numoja ranka į tai, kad grūdų džiovyklos ir sandėliavimo bokštai yra būtinas pirkinys, o apie jo reikalingumą susimąsto tik prispyrus bėdai, – kalbėjo bendrovės „Antti-Teollisuus“ atstovas Baltijos šalims. – Sulaukiame daug skambučių iš ūkininkų, kurie norėtų džiovyklą pasistatyti dabar. Reikia suprasti, kad tokie pastatai – ne palapinės, per dieną nepastatysi. Tai sudėtingas projektas, pritaikomas individualiam ūkiui ir ūkininko poreikiams. Grūdų džiovykla juk ne 5 litus kainuoja, tad į tokį statinį reikia žiūrėti rimtai. Dabar būtų pats laikas ūkininkams susisiekti su mumis, jei nori grūdų džiovyklą turėti po metų, dar prieš javapjūtę.“ „Rovaltros“ vadovo R.Tainaičio teigimu, šiuo metu kompanija „Antti- Teollisuus“ gali pasiūlyti mobilias grūdų džiovyklas, kuriomis bus galima puikiai išdžiovinti grūdus. Tačiau norintieji dirbti ramiai ir sutaupyti pinigų turėtų galvoti kaip Stasys ir Eimantas Šereliai, per metus pasistatę modernų grūdų valymo, džiovinimo ir saugojimo kompleksą. Šalia Šerelių gyvenamojo namo iškilo grūdų džiovykla „Antti 65MF3“, grūdų valomoji BSX-100 ir trys „Antti“ grūdų saugojimo bokštai. Šerelių teigimu, vietą šiems statiniams jie specialiai pasirinko šalia namų. „Nereikia niekur važiuoti, visą darbų eigą galime stebėti“, – šypsodamiesi sakė Stasys ir Janina Šereliai.

modernus Antti grudu kompleksas

Kupiškio krašto lygumas, o ir ūkininkų Šerelių sodybą, papuošė modernus „Antti“ grūdų kompleksas.

 

Savo srities lyderės

Pasak bendrovės „Antti-Teollisuus“ atstovo Baltijos šalims, su Šereliais dirbti buvo labai smagu. „Stasys aiškiai išdėstė mums, ko nori, o mes į projektą sudėjome visas naujausias technologijas. Šis Kupiškio rajone esantis grūdų valymo, džiovinimo ir saugojimo kompleksas yra bene moderniausias šalyje. Lietuvoje nuimami didesni grūdų kiekiai nei Suomijoje, tad į šį naujausią projektą sudėjome ne tik geriausią skandinavišką techniką, bet ir pritaikėme geriausius sprendimus, – rezultatus gyrė E.Steponavičius. – Labai džiaugiuosi, kad šeimininkai suprato kokybės svarbą ir netaupė pinigų atsisakydami papildomų įrenginių.“ Grūdų džiovykla „Antti 65MF3“ yra 63,5 kub. m tūrio, turi 6 džiovinimo sekcijas ir 5 užkrovimo sekcijas. Minimalus užkrovimo tūris – 17 kub. m. Į džiovinamus grūdus degusis mišinys nepatenka, nes atskiriamas per šilumokaitį. Džiovyklos aukštis – per 17 m, plotis – net 4 m, ilgis – 3,1 m. Visa konstrukcija pagaminta iš galvanizuoto aukštos kokybės plieno, tinkamo dirbti lauko sąlygomis. Elevatoriaus našumas – 100 t/ val. Užkrauti ar iškrauti džiovyklą tetrunka pusvalandį. Džiovinimo krosnies galingumas – 1 tūkst. kW. Per valandą džiovykla „Antti 65MF3“ 16,5 tonos kviečių, kurių drėgnis 18 proc., išdžiovina iki 14 proc. drėgnio, 10,1 tonos rapsų – nuo 13 proc. drėgnio iki 7 proc. drėgnio ir 4,3 tonos kukurūzų – nuo 30 proc. drėgnio iki 15 proc. drėgnio. Bendrovės „Antti-Teollisuus“ siūlomos džiovyklos neabejotinai yra savo srities lyderės. Suomių žinios ir patirtis žemės ūkyje greičiausiai taip pat neprilygstamos. „Rovaltros“ vadovas R.Trainaitis pabrėžė, kad skandinavai yra gerai susipažinę su permainingų oro sąlygų įtaka ūkininkavimui, taip pat su aukštais ūkininkų keliamais reikalavimais, nes Suomijoje ūkininkauti tikrai sudėtinga. Bendroviių „Rovaltra“ ir „Antti- Teollisuus“ specialistai grūdų valymo, džiovinimo ir saugojimo kompleksus kiekvienam ūkininkui stato pagal jų pageidaujamus. Gamykla „Antti-Teollisuus“ džiovyklai suteikia vienų metų, šilumokaičiui – penkerių metų garantiją. Garantinį ir pogarantinį remontą atlieka oficialus „Antti-Teollisuus“ atstovas mūsų šalyje UAB „Rovaltra“.

krautuvas Merlo

Naujokas iš Prancūzijos į darbus kupiškėnų ūkyje buvo įkinkytas jau pirmąją dieną.

 

Dar vienas pirkinys

„Rovaltros“ vadovas R.Trainaitis Šerelius sveikino ne tik su grūdų komplekso „Antti“ atidarymu, bet ir naujutėlaičio krautuvo „Merlo“ įsigijimu. Ūkininkai iš „Rovaltros“ įsigijo universalų „Turbofarmer“ serijos krautuvą. Šis krautuvas yra kompaktiškumas, galingas, lengvai valdomas, jo variklis –156 AG varikliu. Pasak R.Trainaičio, „Merlo“ krautuvu į 7 m aukštį galima iškelti 4,1 t krovinį. Teleskopinė strėlė valdoma elektronine vairalazde. „Naujausias krautuvas „Merlo“ išvysto 40 km/val. greitį, taigi juo galima važiuoti net autostrada. Jokiu kitu teleskopiniu krautuvu to negalima padaryti!“ – pabrėžė R.Trainaitis. „Rovaltros“ vadovas atkreipė dėmesį į puikų matomumą iš krautuvo kabinos ir į tai, kad jame yra unikali strėlės šoninio pasukimo sistema ir aukšta prošvaisa. Visais šiais parametrais „Merlo“ lenkia savo konkurentus. Be to, „Merlo“ gali tempti 20 t krovinį, todėl juo galima daug sparčiau dirbti, nes ritiniams iš laukų pervežti nereikia traktoriaus. Į moderniausio krautuvo „Merlo“ kabiną lengva ir patogu įlipti. Durys atsidaro 180 laipsnių. Elektroninė reverso rankenėlė leidžia vairuotojui pakeisti važiavimo kryptį, nepatraukus rankų nuo vairo. Ūkininkai Šereliai trečiadienį kartu su UAB „Rovaltra“ vadovu ir kompanijos „Antti-Teollisuus“ atstovu Baltijos šalims naujutėlaičio grūdų komplekso statybos užbaigimo ir „Merlo“ traktoriaus įsigijimo proga perkirpo simbolinę juostelę ir skanavo naujų pirkinių formos torto, kuriuo susidomėjo ir jauniausias S.Šerelio šeimynos narys anūkas Pauliukas.

Ruslano Kondratjevo nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti