0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Suomiška technika ir kelmus sutrupina

 
Publikuota: 2017-05-04

Justinas ADOMAITIS

„ŪP“ korespondentas

Viename pažangiausių šalyje Staliūnų (Genutės, Juozo, Andriaus ir Pauliaus) tūkstančio hektarų šeimos ūkyje Kauno rajone vyko naujausių suomių gamybos traktorių VALTRA (N, T, S serijų) pristatymas „Demo Tour 2017“, taip pat buvo demonstruojama kita žemės ūkio technika bei įranga, surengtas aukcionas.

Iš Ignalinos, Pakruojo, Vilniaus ir kitų šalies rajonų gausiai susirinkusius ūkininkus vos sutalpino drėgme alsuojanti specialiai šiai progai parinkta laukymė tarp kelio į Babtus ir Karalgirio miško. Renginio dalyviai ne tik susipažino su įvairių pasaulinių parodų medaliais apdovanotų VALTRA traktorių 90–300 AG trijų serijų modeliais, bet ir juos išbandė, prisikabinę prie mašinų plūgus, skutiklius, purkštuvus. „Demo Tour 2017“ renginyje taip pat buvo demonstruojami pirmąkart Lietuvos rinkoje pasirodę MERLO teleskopiniai krautuvai su amortizuojančia kabina, GREGOIRE BESSON plūgai, BERTHOUD purkštuvai, ELHO pašarų ruošimo ir žolės dorojimo technika, SUOKONE krūmų, kelmų ir miško augmenijos smulkintuvas, FMG komunalinė technika, ANTTI džiovyklos, KRONOS miško technika.

berdhoud purkstuvas

Laukuose išbandomas prikabinamas purkštuvas BERTHOUD.

Gregoire-besson dirba

Ūkininkai laukuose išbando žemės dirbimo techniką ir skirtingas technologijas.

Ketvirtą kartą Europoje organizuojamas suomiškos žemės ūkio technikos pristatymas „Demo Tour“, pasak VALTRA gamyklos atstovo Viktoro Martikaineno, jau vyko Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, iš Lietuvos keliaus į Vokietiją, Serbiją, Prancūziją, Nyderlandus, Daniją, Švediją.
„Staliūnų ūkį suomių žemės ūkio technikai demonstruoti pasirinkome neatsitiktinai, – kalbėjo UAB ROVALTRA vadovas Romualdas Trainaitis, – prieš dvidešimt metų būtent šiame ūkyje vyko pirmasis Lietuvoje suomiškų traktorių pristatymas.“
„Iki vėlyvo vakaro į renginį susirinkę žemdirbiai nesiskirstė, kiekvienas norėjo išbandyti suomišką traktorių“, – prisiminė ūkio šeimininkas J. Staliūnas.
„Simboliška, jog anuomet Suomijos traktorių gamyklą pristatė firmos rinkodaros direktorius, o šiemet ta pati misija teko jo sūnui“, – sakė R. Trainaitis.

Viktoras Martikainenas Juozas Staliunas

VALTRA atstovas Europai Viktoras Martikainenas (dešinėje) renginį aptarė su ūkio šeimininku Juozu Staliūnu.

„Kasmet Lietuvoje daugėja suomiškų traktorių, kombainų, džiovyklų savininkų ir naudotojų, – patirtimi dalijasi Pakruojo r. ūkininkas Gediminas Ališauskas. Jo ūkyje dirba septyni VALTRA traktoriai (duodama 3 metų arba 3 tūkst. motovalandų garantija), keli SAMPO kombainai, o renginio metu jo technikos kiemas pasipildė nauju lėkštiniu skutikliu MASCHIO-GASPARDO UFO 400, kurį G. Ališauskas pirko čia pat vykusiame aukcione. „Akivaizdi nauda, – teigė ūkininkas, – pirkdamas aukcione sutaupiau beveik penkis tūkstančius eurų. “Į „Demo Tour 2017“ drauge su G. Ališausku atvyko ir jo ūkio darbuotojai Robertas Šeškas bei Gytis Kamandierius.

Ufo 400

Šis žemės dirbimo agregatas iškeliaus į pakruojiškio Gedimino Ališausko ūkį.

ukininkai

Aukcione dalyvavo nemažai šalies ūkininkų.

Kaip juodmargė karvė nudažytas Paryžiaus parodoje „Sima 2017“ apdovanotas VALTRA A104 HITECH traktorius su frontaliniu krautuvu labai sudomino ūkio šeimininko J. Staliūno anūką Jokūbą. Nors berniukui dar tik dveji, bet sukti vairą jau išmoko sėdėdamas senelio traktoriuje. Po renginio „juodmargis“ traktorius išriedės į pakruojiškio Tautvydo Šlevo ūkį.
Pasak UAB ROVALTRA pardavimo vadovo Justo Lukšto, traktoriuje įmontuota atbulinės eigos nauja transmisijos ir hidraulikos sistema, dvylika pavarų į priekį ir tiek pat atgal padalytos į du diapazonus, todėl kabinoje yra tik dvi svirtys lauko ir kelio greičių režimams. Traktorius gali važiuoti 40 km/val. ir 90 m/val. režimu. Traktoriaus manevringumas ypač atsiskleidžia dirbant su frontaliniu krautuvu daržovių ar pieno ūkiuose.

Žalmargis Valtra traktorius

Šis traktorius su frontaliniu krautuvu iškeliaus į pakruojiškio Tautvydo Šlevo ūkį.

„Šalies rinkai pirmąkart pristatome SUOKONE augmenijos smulkintuvą, galintį traiškyti ir storokus medžius“, – kalbėjo J. Lukštas.
„Mūsų siūloma įranga užtikrintai paruošia apleistus laukus žemės ūkio augalams sėti“, – sakė SUOKONE firmos pardavimo vadovas Mikko Vanhanen.

Jonas Trainaitis Mikko Vanhanen

Renginyje „Demo Tour 2017“ daug informacijos ūkininkams turėjo perduoti UAB ROVALTRA ir SUOKONE atstovai Jonas Trainaitis ir Mikko Vanhanen.

Vilniaus krašte ūkininkaujantis Zenon Borkovskij jau išbandė SUOKONE agregatą. Pasak ūkininko, suomiškas smulkintuvas plaušais ir pjuvenomis paverčia 25–30 cm skersmens kelmus, dirvą išpurena iki 20 cm gylio. Ypač gerai juo dirbti dorojant ant melioracijos griovių kraštų išaugusius krūmus ir medžius. J. Staliūno ūkyje SUOKONE smulkintuvas dirbo prikabintas prie 193 AG VALTRA traktoriaus, turinčio važiavimo atbuline eiga įrangą „Twin Track“. „Galimybė valdyti traktorių iš abiejų pusių suteikia technikai daugiau universalumo, nes tuomet mašina pasidaro dvigubai manevringesnė“, – sakė R. Trainaitis.
„Esu patenkintas bendradarbiavimu su suomių technikos bei įrangos gamintojais“, – kalbėjo Z. Borkovskij, į renginį atvykęs su sūnumi Robertu. Jų mišrios gamybos 200 ha ūkyje dirba trys VALTRA traktoriai, javų kombainas SAMPO, yra ANTTI grūdų džiovykla, dabar ir augmenijos smulkintuvas. „Vilniaus krašte dar daug nedirbamos žemės reikia sukultūrinti, todėl SUOKONE smulkintuvas – labai naudingas agregatas“, – sakė Z. Borkovskij.
Suomiško smulkintuvo naudą pajuto ir ūkininkas J. Staliūnas – demonstracijos metu medžiai ir krūmai buvo išvalyti kelių šimtų metrų savaiminiu mišku apaugusio griovio pakrančių.

Juozas Staliūnas Zenon Borkovskij Romualdas Trainaitis

„Suomiškas augmenijos smulkintuvas SUOKONE su dviem kryptimis lengvai dirbančiu VALTRA pranoksta lūkesčius“, – stebėdami traiškomus medžius ir krūmus kalba UAB ROVALTRA vadovas Romualdas Trainaitis, Kauno r. ūkininkas Juozas Staliūnas ir minėtos technikos savininkas iš Vilniaus krašto Zenon Borkovskij.

SUOKONE augmenijos smulkintuvas trupina medžius

SUOKONE augmenijos smulkintuvas trupina ir storokus medžius.

Kadangi oras laukų darbams nebuvo tinkamas, į „Demo Tour 2017“ renginį iš visos šalies susirinkę ūkininkai, svečiai iš užsienio firmų nė nebandė greitai skirstytis, klausimais atakavo UAB ROVALTRA specialistus, vadybininkus. Intrigos gausiam susibūrimui suteikė linksma loterija ir energingas aukcionas. Ūkininkai įsigijo vertingos žemės ūkio įrangos, firminių drabužių, vaikams pritaikytų žaislinių traktoriukų. Vaišėms buvo patiektas keptas paršelis, troškintų daržovių, kavos, saldumynų. Skirstytis namo ūkininkai neskubėjo. 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti