0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Stebėtinas suomiškų traktorių patvarumas

 
Publikuota: 2011-10-07

Polikarpas RAGOŽIS „ŪP“ korespondentas

Kad naujasis traktorius nebuksuotų, UAB „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis ūkininko Artūro Barausko ir jo jaunėlio sūnaus Jūro akivaizdoje ratus šlaksto šampanu.


Širvintų r. Musninkų sen. Užušilių k. ūkininkas Artūras Barauskas, nusprendęs komplektuoti tik modernią Vakarų firmų gamybos techniką, prieš penkiolika metų nusipirko pirmąjį traktorių. Tai buvo suomiškas 80 AG „Valmet“ traktoriukas. Juo ūkininkas dirbdavo visus ūkio darbus. Pupsėjo „Valmetukas“ be atvangos 12 metų. Prieš trejus metus jam į pagalbą buvo nupirktas galingesnis – 101 AG „Valtra“ traktorius. Tačiau „Valmetas“ dirbo ir toliau. Dar gerą jį šiemet A. Barauskas pardavė kitam ūkininkui. Būtų nepardavęs, bet jam prireikė galingesnio traktoriaus, kuris galėtų patraukti keturių korpusų vartomąjį plūgą. Už parduotą „Valmetą“ A. Barauskas sumokėjo pradinį įnašą perkant jau trečiąjį suomišką 153 AG „Valtra N 141 h“ traktorių.

Galingumas didėjo su ūkio plėtra

A. Barauskas atsitiktinai tapo ūkininku. Jis gimė ir užaugo Vilniuje. Čia baigė aukštuosius pedagogikos mokslus ir iki persikėlimo gyventi į kaimą dirbo policijoje. Jo tėvas nupirko vienkiemį su 60 arų sklypu, manė vasaromis čia pailsėsiantis nuo miesto rutinos. Tėvams darbuotis sodyboje padėdavo sūnus. Jaunajam A. Barauskui labai patiko tokia veikla ir tėvo patariamas persikėlė su žmona čia gyventi. Juo toliau, tuo labiau jį traukė prie žemės. Gal todėl, kad jam viskas kuo puikiausiai sekėsi. Sėkmės lydimas jis vis plėtė savo valdas ir komplektavo atitinkamo pajėgumo mašinas bei žemės dirbimo padargus.
Sakoma, kad apetitas atsiranda bevalgant. Tas posakis tinka ir A. Barauskui. Mat jis hektaras po hektaro vis lipdė savo ūkį aplinkui, kūrė kaimo sodybą. Pagaliau ūkininkas suprato, kad jo turima smulkiam šeimyniniam ūkiui skirta, nors ir moderni technika jau netenkino jo poreikių. Todėl pradėjo dairytis į didesnio darbinio pločio, pajėgesnius agregatus. Bet pagrindinė ūkio mašina – traktorius „Valmet“ taip ir liko nepakeistas. Juo vienu buvo nudirbami visi darbai: ariama, kultivuojama, sėjama. Taip jis plušo be atvangos net 12 metų, kol A. Barauskas prieš trejus metus lizingu įsigijo kitą tos pačios Suomijos firmos traktorių, tik jau vadinamą „Valtra“. Šis 101 AG traktorius jau buvo agregatuojamas su plačiais padargais.

 du valtra traktoriai stovi kieme

Abu Artūro Barausko traktoriai stovi kieme. Prie jų dažnai sukiojasi visi šeimos nariai.

Bet štai šiemet ūkininkas užsisakė keturių korpusų vartomąjį plūgą. Jam patraukti reikia mažiausiai 120 AG traktoriaus. Ir vėl ūkininkas norėtų ne bet kokio, o tos pačios suomių firmos traktoriaus, nes, jo įsitikinimu, tai labai patvarūs traktoriai.
Kai jis savo norus išdėstė UAB „Rovaltra“ (ši įmonė yra vienintelė „Valtra“ atstovė Lietuvoje) direktoriui Romualdui Trainaičiui, šis pareiškė: „Aš jau tau ne kartą sakiau, baik pirkinėti tas „muilines“, nusipirk pagaliau rimtą traktorių.“ Todėl trečiąjį „Valtra“ traktorių pirko galingesnį – 153 AG. Tačiau, pagal „Rovaltros“ vadovą R. Trainaitį, tai dar nėra visai rimtas, o tik vidutinis traktorius. Bet dabar tokio galingumo traktoriaus ūkininkui pakanka. „ŪP“ A. Barauskas sakė, kad jei vėl padidės valdos, pirks dar „rimtesnį“ ir tik suomišką traktorių.

Pasirinktas visiems ūkio darbams

R. Barausko ūkis mišrus – plėtojama augalininkystė ir gyvulininkystė. Šiuo metu jis laiko 50 melžiamų karvių ir 60 prieauglių. Jo žemės valdos – 170 ha. Be pašarinių, auginamos grūdinės kultūros – kviečiai, miežiai ir kvietrugiai. Todėl ūkininkas rinkosi tokį traktorių, kuris tiktų ir lauko, ir fermos darbams. Bet daugiausia naujasis traktorius darbuosis laukuose.
„Prie traktoriaus R. Trainaitis pridėjo didelį kaušą, tad galėsiu rausti žemę, lyginti kelius, žiemą nuo jų valyti sniegą, kad galėčiau vaikus į mokyklą nuvežti“, – apie naujojo traktoriaus panaudojimą „ŪP“ pasakojo A. Barauskas.

Valtra traktorius su papildoma sedyne

Kabinoje įrengta papildoma sėdynė – dabar joje šalia tėvo galės „stažuotis“ sūnus Jūras

Ir iš tikrųjų tas traktorius universalus. Prie jo primontuotas frontalinis krautuvas. Tad ūkininkas galės jį panaudoti ir krovos darbams. Traktoriaus apačia apsaugota nuo akmenų, šakų ir kitų mechaninių sužalojimų, todėl jis tinka dirbti miško ruošoje.

Puikiausios techninės charakteristikos

Kiekvienas ūkininkas, pasirinkdamas vienokią ar kitokią savaeigę žemės ūkio mašiną, pirmiausia teiraujasi apie jos variklį. Tačiau A.Barauskas jau neabejoja gamyklos „Valtra“ deklaruojamais variklio parametrais. Dar 1994 m. „Valtra“ traktoriams buvo suteiktas ISO 9001 kokybės sertifikatas. Po poros metų jiems pripažintas ISO 9002 sertifikatas. Šie įvertinimai kasmet patvirtinami iš naujo. 1997 m. tarptautinėje žemės ūkio parodoje Hanoveryje už daugelį privalumų palyginti su kitų firmų traktoriais, „Valtra“ traktorius buvo apdovanotas aukso medaliu. O šių traktorių „Sisu Diesel“ varikliai laikomi vieni geriausių pasaulyje. Jie montuojami net ir konkurentų – „Steyr“, „Case“, „Massey Ferguson“ traktoriuose bei „Sampo“, „Massey Ferguson“ ir „Dronningborg“ kombainuose.
A.Barausko traktoriaus „Sisu Diesel“ 153 AG variklis - 49 CWA, TIER 3 atitinka visus ES teisės aktais nustatytus saugos ir ekologinius reikalavimus. Variklis 4 cilindrų. Traktorius gali važiuoti 40 km/val. greičiu. Jis manevringas, jo posūkio spindulys – tik 4,45 m.
Ypač patogi kabina. Ji atitinka europinius ROPS ir FOPS standartus, su oro filtru, šildomu ventiliatoriumi. Puiki garso ir šilumos izoliacija. Be to, keičiamo aukščio ir atstumo iki traktorininko vairas.
Pavarų dėžė elektrohidrauliškai valdoma planetiniu reduktoriumi, kontroliuojama kompiuteriu, operatoriaus programuojama ir turi 36 pavaras į priekį bei tiek pat atgal.
Visi traktoriaus ratai varomieji. Hidraulinis keltuvas valdomas elektrohidraulinės DPS + ACB sistemos, kurioje sumontuota BOSCH HER d IV kartos mazgai ir agregatai.
Ūkininkas turėjo galimybę pasirinkti traktoriaus komplektaciją ir netgi spalvą. Beveik visos jo ūkio mašinos ir padargai mėlynos spalvos, o abu traktoriai raudoni. Iš gamyklos tiesiog nuo konvejerio jam pristatytas traktorius su užrašu „A. Barausko ūkis“. Kai tik ant konvejerio pasirodė rėmas, tada ir atsirado ūkininko pavardė. Mat čia gaminami traktoriai kiekvienam klientui asmeniškai. Traktoriui suteikta trejų metų, arba 3000 motovalandų garantija, kas sueis pirma.
Tačiau nėra nė vienos įmonės, kuri gamintų negendančias mašinas. Tai žino kiekvienas ūkininkas. Todėl rinkdamasis traktorius A. Barauskas ypač domėjosi jų garantiniu ir pogarantiniu aptarnavimu. Šiuo metu Lietuvoje yra trys „Valtra“ traktorių techninės priežiūros punktai: Biržuose, Šakiuose, Plungėje ir Radviliškyje.
Servisai turi visas traktorių „Valtra“ techninio aptarnavimo ir remonto priemones. Serviso darbuotojai yra specialiai parengti šiam darbui ir kasmet peratestuojami „Valtra“ gamykloje. Visi servisai turi mobilias brigadas, aprūpintas automobiliais su diagnostinėmis priemonėmis.

traktoriuje prie vairo

Traktoriaus kabinoje patogu kaip ir prie automobilio vairo.

„Paskambinus apie kokį nors sutrikimą, tuojau prisistato serviso specialistai. Nebuvo atvejų, kad atvykę nepašalintų gedimo arba neturėtų reikiamos pakeisti detalės. „Valtros“ servisui neturiu menkiausių priekaištų. Jie tik padėkos verti. Jau vien dėl to verta rinktis „Valtra“ traktorius“, – liaupsino serviso tarnybą A. Barauskas.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti