0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

„Valtra“ supurtė traktorių rinką

 
Publikuota: 2015-07-07

Albinas Čaplikas

VL žurnalistas

Traktorius „Valtra T4“ šių metų pradžioje Prancūzijoje įvykusioje žemės ūkio technikos parodoje SIMA buvo pri­pažintas Metų mašina.

Neseniai Kėdainių r. vykusioje parodoje „Agrovizija“ ūkininkų akis traukė UAB „Rovaltra“ eks­pozicijoje vienas prieš kitą pasta­tyti du gražuoliai „Valtros“ trak­toriai. Baltai dažytas „Valtra T4“ jau pelnė pasaulinį pripažinimą – metų pradžioje Prancūzijoje įvykusioje žemės ūkio technikos parodoje SIMA jis buvo pripažin­tas Metų mašina, o kitas, juodasis jo brolis, – galingasis traktorius „Valtra S“.

Didžiausias pasirinkimas

Daugelis ūkininkų negalėjo ati­traukti akių nuo traktoriaus „Val­tra T4“, kartu spėliodami, kodėl jis baltas.

„Valtra“ yra kompanija, skatinan­ti žmones dalyvauti kuriant trakto­rių, taip pat ir renkantis jo spalvas. Norite balto? Bus baltas. Norite si­dabro spalvos traktoriaus? Bus sida­brinis“, – aiškino UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis.

„Rovaltros“ vadovas, žinoma, kalbėjo ne tik apie galimybę pasi­rinkti spalvą. Ši bendrovė žemdir­biui siūlo daug didesnį pasirinkimą – sėsk su vadybininku prie stalo, at­siversk traktoriaus komplektavimo katalogą ir rinkis, ko tau reikia ir be ko negali išsiversti arba ką galėsi už­sakyti vėliau.

„Mes ūkininkui patariame, pa­aiškiname, bet renkasi jis pats. Mūsų vadybininkas ūkininkui nie­kada nepasakys, kad štai yra tokio modelio traktorius ir nieko negali­ma pakeisti – galite tik jį pirkti arba nepirkti. Mes ūkininkui pasiūlome gal net didžiausią rinkoje pasirinki­mą“, – sakė R.Trainaitis.

"Valtra T4" įsibėgėjo iki 130 km/val. greičio!

Labiau techniką išmanantis žmo­gus pastebi, kad visiškai vienodų „Valtros“ traktorių nebūna. Kiekvie­nas vis kitoks, skirtingas, kaip skirtin­gi yra ir pirkėjai. Ir patikėkite – tokia paslauga įmonei yra tarsi papildomas galvos skausmas. Bet nesigailima.

„Net kai kurios detalės pažymi­mos pasirinktine spalva, todėl pil­dant užsakovo pageidavimus ga­mykloje užtrunkama daugiau laiko. Tačiau toks dėmesys užsakovui ir yra Suomijos kompanijos stiprybė, nes parodo gamintojo požiūrį į ūki­ninkus“, – tikina R.Trainaitis.

Kita vertus, traktorius „Valtra T4“ yra iš esmės naujas trakto­rius. Tiesiog neatpažįstamai nau­jas. Ne veltui jis šių metų pradžioje Prancūzijoje įvykusioje žemės ūkio technikos parodoje SIMA buvo pri­pažintas Metų mašina. Tokiais ap­dovanojimais nesimėtoma. Be kita ko, gamintojai šįmet išbandė, kokį maksimalų greitį gali pasiekti „Val­tra T4“. Nepatikėsite! Kai gamin­tojai nuėmė vadinamuosius greičio ribotuvus, šis gražuolis įsibėgėjo net iki 130 km/val., nors standartinis (ir atbuline eiga) numatytas greitis – 50 km/val. Tokiu greičiu, žinoma, ūkininkai nevažinės ir nereikia, ta­čiau šis bandymas parodė, kokius rezervus slepia „Valtra T4“.

Traktoriaus ypatybės

Neatsitiktinai būtent šios serijos traktoriams gamintojai taiko užsa­kymo kvotas. Paklausa – milžiniš­ka, nespėjama tiek daug pagaminti. Šįmet numatyta pagaminti 1 500 šios serijos traktorių, iš jų Lietuvai atiteks septyni. Trys traktoriai jau žvilga ūkiuose, o iki metų pabaigos atriedės dar keturi.

Taigi kuo šios serijos traktoriai, beje, gaminami tik Suomijoje, tokie ypatingi? „Rovaltros“ vadybininkas Donatas Skiotys trumpam net su­simąsto, nuo ko pradėti: „Šios seri­jos traktorius „Valtra“ apskritai yra ypatingas. Pagal dizainą, transmisi­ją, degalų ekonomiją, našumą. Štai pažiūrėkite į kabiną – vien stiklas užima 6,2 kv.m, yra trys valytuvai. Taigi matomumas – idealus.“

Priminsime, kad „Valtra T4“ se­rijos traktorių galia – nuo 155 iki 250 AG. Iš viso yra net 12 modelių.

„Pasakysiu paradoksalų teiginį – kuo daugiau šiuo traktoriumi va­žinėsite, tuo daugiau sutaupysite. Dėl naujų „Valtra“ degalų taupymo technologijų, tokių, kaip ECO reži­mas ir nominalios galios valdymas, „Valtra T4“ serijos traktoriai yra ekonomiškiausi 6 cilindrų trakto­riai rinkoje“, – pabrėžė R.Trainaitis.

Pavyzdžiui, naudodami „Valtra“ T174 „EcoPower“ traktoriaus mo­delį, galite pasirinkti iš dviejų vari­klio nustatymų ir sumažinti degalų sąnaudas vienu jungiklio spustelėji­mu. Variklio sukimo momentas pa­didėja, o alkūninio veleno sukimosi greitis sumažėja 20 proc. Taip ne tik mažiau dyla variklis, bet ir sunau­dojama iki 10 proc. mažiau dega­lų. Tai – tik maža dalelė šios serijos privalumų.

Galingasis „Valtra S“

Šalia baltojo gražuolio parodo­je įspūdį didino ir Prancūzijoje ga­minami galingieji „Valtra S“ seri­jos traktoriai – jų galingumas siekia nuo 270 iki 400 AG.

„Valtra S“ serijos traktoriai su­kurti taip, kad galėtų dirbti 24 va­landas per parą, 7 dienas per sa­vaitę, todėl oro kondicionierius čia montuojamas kaip standartinė įran­ga. Kiekvienas traktorininkas apsi­džiaugs sužinojęs, kad standartinėje įrangoje yra ir vėdinama vairuotojo sėdynė. Apskritai dirbti su „Valtra S“ serijos traktoriais patogu bet ku­riuo metų laiku“, – sakė R.Trainaitis.

„Valtros“ patentuota Twin Trac atbulinės eigos vairavimo sistema padeda dirbti daug efektyviau, ypač prikabinus žoliapjoves ar kitus sun­kius padargus. Šios serijos trakto­riai pagaminti taip, kad darbas būtų efektyvus abiem kryptimis. Gamin­tojų tyrimai parodė, kad dėl puikaus matomumo dirbti atbuline eiga yra net efektyviau.

„Visi „Valtra S“ serijos trakto­rių varikliai gaminami Suomijoje, AGCO POWER gamykloje, kuri vadinama variklių pramonės pasau­line lydere. Varikliai, žinoma, atitin­ka „Tier 4“ , t.y. ketvirto lygio emisi­jos standartus“, – sakė R.Trainaitis.

Galime pridurti, kad šie varikliai naujos „Valtra S“ serijos traktorių degalų sąnaudas sumažina net 5 proc. Remiantis „Profi“ žurnalo duomenimis, degalų sąnaudos yra tik 258 g/kWh – net 13 proc. ma­žesnės už kitų traktorių vidurkį.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti