0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Saugesnis ir tvaresnis oro uostų aptarnavimas

 
Publikuota: 2019-06-11

Dulkių siurbliai-robotai ir vejapjovės jau yra realybė, tačiau ar tą pačią idėją galima pritaikyti 7 tonų mašinai, valančiai sniegą nuo nusileidimo tako? Norėdami parodyti, kad galima, „Valtra“ ir „Nokian Tyres“ 2019 m. kovą pradėjo bendradarbiauti su dar trimis Suomijos įmonėmis, bendrai siekdami įrodyti koncepcijos galimybę pačiame šiauriausiame ES oro uoste. Du „Valtra“ T254 Versu traktoriai su Nokian Hakkapeliitta TRI padangomis, kurių kiekvienas traukia 4,5 m pločio šluotą-pūstuvą, savarankiškai nuvalė Suomijos Laplandijoje esančio Ivalo oro uosto pakilimo taką.

traktoriai, technika

Pagrindas

Žiemos Suomijoje gali būti labai ilgos – didelė šalies dalis yra padengta sniegu nuo 150 iki 200 dienų per metus. ”Kaip oro uosto operatoriai mes turime sukurti vasaros sąlygas Suomijos pakilimo-nusileidimo takuose, net jei tai būtų žiemos vidurys. Tam, kad mums tai pavyktų, mes nuolat ieškome naujų sniego šalinimo sprendimų”, sako Henri Hansson, „Finavia“ įmonės, kuri atsakinga už daugumos Suomijos oro uostų priežiūrą, technikos direktorius.

Taip Suomijos aukščiausio lygio ekspertų grupė sukūrė projekto „Runway Snowbot“ idėją. Grupėje kiekvienas – savo srities specialistas ir kiekvienas išmanantis apie šiaurės šalių klimato sąlygas: „Valtra“, „Nokian Tyres“, oro uosto šlavimo mašinų gamintojas „Vammas“ (Fortbrand), tvariausios pasaulyje energijos įmonė „Neste“ ir „Finavia“.

lektuvas

Tvaresnės kilimo ir tūpimo tako priežiūros link

“Runway Snowbot“ yra koncepcijos įrodymas, rodantis, kad sujungiant penkių Suomijos įmonių žinias, oro uosto kilimo ir tūpimo takai gali būti valomi nauju būdu – saugiau, tvariau, ekonomiškiau ir patogiau“, sako Matti Tiitinen, Vyresnysis Valtra prekės ženklo vadovas Skandinavijai, Baltijos šalims, Vakarų ir Centrinei Europai.

Traktorių specialistai „Valtra“ jau kelerius metus dirba su automatizuotais traktoriais. Kartu su „Nokian Tyres“ 2018 m. buvo užfiksuotas bepiločio T254 Versu traktoriaus su Nokian Hakkapeliitta TRI padangomis sniego valymo greičio rekordas. “Runway Snowbot” projekte „Valtra SmartTouch“ traktorius turi tokią įrangą, kaip automatinis orientavimasis centimetro tikslumu ir „Isobus“ padargų valdiklis – tai technologijos, reikalingos valymo kontroliavimui važiuojant iš anksto nustatytais maršrutais.

technika

Su Nokian Hakkapeliitta TRI padangomis – pirmomis pasaulyje traktoriaus žieminėmis padangomis, savarankiškas sniego valymas turi gerą sukibimą ir tikslumą, reikalingą saugiam bepiločio traktoriaus valdymui, tuo pat metu jis turi būti švelnus tako dangai. “Be vairuotojo, kuris galėtų instinktyviai koreguoti vairavimą ir droselį, padangų valdymas turi būti labai nuspėjamas”, sako Toni Silfverberg, Nokian Heavy Tyres Ltd. pardavimų ir rinkodaros vadovas. “Be to, Nokian Hakkapeliitta TRI padangos be dyglių ir su mažu pasipriešinimu bei mūsų tvarus gamybos procesas prisideda prie bendro ekonomiškumo ir tvarumo.”

ratai

Tiek „Valtra“ traktoriai, tiek „Vammas“ šluotos-pūstuvai naudoja Neste MY dyzeliną iš atsinaujinančių šaltinių, kuris sumažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą apie 90%, lyginant su iškastiniu dyzelinu.

Rezultatai

2018-2019 m. žiemą atlikti bandymai buvo sėkmingi visoms dalyvaujančioms šalims. Nors projektas dar nėra visiškai parengtas komerciniam įgyvendinimui, tačiau tai atveria kelią naujam mąstymo būdui.

“Traktoriai yra įdomi alternatyva oro uostų transporto parkams, kuriuose pakanka 4,5 metrų darbinio pločio. Skaičiuojant bendras sąnaudas jie yra žymiai pigesni nei sunkvežimiai ir yra daug universalesni, nes gali būti naudojami ne tik sniego valymui, bet ir žolės pjovimui vasarą“, komentuoja Tero Santamanner, „Finavia“ Mašinų įrangos specialistas.

“Projektas „Runway Snowbot“ buvo antrasis projektas, susijęs su savarankišku ir sklandžiu „Valtra“ traktorių ir „Nokian Tyres“ valdymu”, komentuoja Matti Tiitinen ir Toni Silfverberg. “Ateityje atsiras vis daugiau savarankiškų programų ir mes esame pasiruošę su jomis susijusiems reikalavimams.”

Valtra

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti